TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 67516   ( 292nd )
#followers: 1668   ( 2390rd )
#1
заклучивме дека си исклучително глупава и дека треба да поминеш све ова низ што поминуваме јас и моите родители, легнати у болница. све тоа како резултат на контаткт со глупача како тебе чиј татко веќе почина. https://t.co/gSTKLAQ8ej
43ReTweets252Favorites·Details
#2
сите што ќе се произнесат јавно дека не постои ковид или дека е обичен грип би ги глобила 3000€ и месец дена работа у ковид центар. да празнат лопати и гуски, да мењаат пелени на неподвижни, на колена со четка и варикина да рибаат ходници.
па после пак нека пишат твитови.
1/2
45ReTweets220Favorites·Details
#3
ќере ја прашува братучетка ѝ (27) каде оди.
она одговара: да бркам дечковци.
ќере: не така! прво да бидете другарчиња, дај му кафе, сокче, смоки. после бацување и ете ти дечко. ако го бркаш ќе ти избега.
22ReTweets240Favorites·Details
#4
рече страв ѝ било да го пушти детето у градинка и отиде да го пушти детето да игра уште со 20 деца без маска, а она да седи со мајките г’з до г’з на 2 клупи, исто без маска
22ReTweets221Favorites·Details
#5
бидна првиот негативен брис
2ReTweets356Favorites·Details
#6
знам дека не ве интересира, but when I lived in Japan https://t.co/IhsI7s28QR
9ReTweets222Favorites·Details
#7
моето фламинго наполни 5 https://t.co/GtTEUETqwU
8ReTweets192Favorites·Details
#8
2/2
доктори, стоматолози, медицински лица со такви постови и испади или поддржувачи на такво мислење, би им одземала лиценца за работа.
пошто тоа е директно загрозување на туѓо здравје со ширење на пропаганда
19ReTweets126Favorites·Details
#9
сестра дојдена на инфективно на испомош управо го искара татко ми (82 год) да не се пика по женски соби (кај мене и кај мајка ми).
од смеење не можев да ѝ објаснам, а татко се налути 😂😂😂
0ReTweets124Favorites·Details
#10
децата треба обавезно да носат купаќи на плажа од хигиенски разлози.
5ReTweets89Favorites·Details
#11
значи ја напраив све што беше до мене да ме пуштат дома. и умна бев, терапија примав, веле ме тепаше, ја трпев. и клиниката ќе ја запалев со фенот (само фенот се запали) и не бре, не ме пуштаат па то ти је
0ReTweets60Favorites·Details
#12
ја мислам у болница пошо те будат у поноќ за инфузија, треба и миднајт снек да даваат. ко у олинклузив бе
0ReTweets47Favorites·Details
#13
@LeCaffeine @alikiaj чувајте се! не подлегнувајте на тоа што зборуваат глупаци!
вирусот е ужасен!
5ReTweets5Favorites·Details
#14
само што го употребив аргументот: прај како што ти кажувам сега кога сум у болница и нервно лабилна.

*па да ви кажам, фино пројде
0ReTweets19Favorites·Details
#15
управо си го избркав докторот од соба дека не беше прописно заштитен, а он улета дека мајка ми дигна тензија 200/120.
0ReTweets9Favorites·Details
#16
@Hedera_Genus ај ај не се смеј ти многу. знаеш како изгледа тоа. башка веле бивши физиотерапевт на рк вардар и репрезентација. по 100х морав да му кажувам дека не сум столе
0ReTweets9Favorites·Details
#17
@2eyeshadow уште сме на антибиотик и клексан ама и стариве тензијава не можат да ја спуштат. страшна работа.
0ReTweets4Favorites·Details
#18
@2eyeshadow да сѐ тоа е причина. а за атмосферата и маките тука што ги слушаме и гледаме... тоа не се опишува
0ReTweets4Favorites·Details
#19
@exmitevskad ти држаље немаш ли?!
1ReTweets1Favorites·Details
#20
@2eyeshadow тоа е најважно! ќе ја изедам, изгризам, бацкувамбацкувам..
0ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1crvenokosata2eyeshadow4
2Marija Danilovskamarijadanilovs14
3minanagaznaminanagazna13
4RASPUSTENICAraspustenica1973
5Phryne from Sydneyfranniefrom3
6Poison Ivy 🔱hedera_genus3
7Бебешка Седи Домаlecaffeine2
8660bbozh2
9Дарлаexmitevskad2
10Саретоmrcatorka2