TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Матикуле 🖖 @matikule
#reach: 89757   ( 112nd )
#followers: 6195   ( 435th )
#1
Кога слушам "Ееее со Словенците во иста држава бевме" ми е исто како за некој што успеал кога велат "Го знам бе, заедно учевме средно, шамари му мававме"
33ReTweets168Favorites·Details
#2
Моите купија нова гарнитура, не упивала течности. По грешка го тестирав ова со кафе, упива.
Ситуација ескалираше, јас сум во Будимпешта.
19ReTweets339Favorites·Details
#4
Објавува стан на групата Цимер дека си бе цимер, ама не го издавала на провинцијалци. Жими сѐ, да не постоеја луѓево во земјава ќе требаше да се измислат :)))))))
15ReTweets195Favorites·Details
#5
Си купив тексас јакна како од средно, сама бара излез до 23:00
16ReTweets176Favorites·Details
#6
И шегите имаат граница и теми што не се за заебавање да ви се плукнам во копуците
19ReTweets109Favorites·Details
#7
Татко ми секогаш кога ме носи на автобуска, на истото место од патот воздивнува и кажува колку е убаво кога доаѓам и колку лошо кога си одам. 💔
10ReTweets182Favorites·Details
#8
За ТЛ денес https://t.co/KFqnUNSkCi
22ReTweets70Favorites·Details
#9
Инаку, пред години во Банско, комшиите Македонци во хотелот со all-inclusive си печеа пиперки во собата, носеа една вреќа.
6ReTweets113Favorites·Details
#10
Ако изгледа како шовинист, се однесува како шовинист, зборува како шовинист, се правда дека не е шовинист и после тоа додава „ама“, има големи шанси да е шовинист.
14ReTweets83Favorites·Details
#11
Бонева имала потенцијал за травел блогерка и не го има искористено
9ReTweets96Favorites·Details
#12
Што знам, веројатно не е толку тешко дете да разбере за хомосексуална двојка, колку што на конзервативни родители што мислат дека хомосексуалноста е болест им е тешко да објаснат.
12ReTweets76Favorites·Details
#13
„Македонец фатен со лажен негативен тест за ковид-19 на границата со Косово“
Ајмо сви

В
6ReTweets89Favorites·Details
#14
Не можеш некого да го обвинуваш дека не ги цени жртвите што си ги правел, ако не биле побарани од тебе.
13ReTweets67Favorites·Details
#15
Моја реакција за Џоковиќ? https://t.co/HJioOgolUk
5ReTweets86Favorites·Details
#17
„Адријана Алачки и без грам шминка блеска“
Сѐ супер, само кола да не фаќа.
5ReTweets86Favorites·Details
#18
@dimitrov_1 Не праќај свирачи,
Не праќај труби,
Не се мажам за тебе,
Артане Груби.
6ReTweets78Favorites·Details
#19
Можда не знае да вози, али е доста упорна https://t.co/wYO5ISRebg
6ReTweets78Favorites·Details
#20
Сексуалната тензија меѓу мене и јагленихидрати.
7ReTweets65Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Брусница Вејнthebatladym3
2dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_12
3Jasbrlabrla2
4Македонско девојче✨msoldieroflove2
5Ангелаrumshtangla2
6Рубинtherealrubinbt2
7660bbozh1
8Фломастериjane_sk1
9Хамба 2.0hambaboy1
10Токсичен1 🗣covek11