TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

⚡🇲🇰⚡Maximus⚡🇲🇰⚡ @maximus03283435
#reach: 56224   ( 628th )
#followers: 388   ( 9277th )
#1
Дополнете ја реченицата
Ако за Хорхе викаа дека е фукус, Стефо е_________?
😂
4ReTweets56Favorites·Details
#2
Ерик Робертс од Аљи Експрес https://t.co/DwXrePSIRq
7ReTweets47Favorites·Details
#3
Не донесоа до бездната.
Буквално.
😠😠😠😠😠😠😠😠😠
👇👇👇👇👇👇👇👇👇 https://t.co/bE76G3EKEi
8ReTweets37Favorites·Details
#4
Со бомби си дојдоа со бомби си ојдоа....
-Стара македонска-
9ReTweets34Favorites·Details
#5
Абе Ципрас озбилно мисли дека она што го кажа за нас Македонците, смачкано племе и глуво семе, очекува дека тоа гласови на есдеес ќе му донесе?
Мене ми е јасно ама онака за другар прашувам.
😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣
7ReTweets38Favorites·Details
#6
Мене да ме прашувате ова треба да е новата химна на есдеес... https://t.co/fes9hdAaYw
8ReTweets35Favorites·Details
#7
@BorjanJovanovsk Ако се повикуваш на Груевизмот ова што е?
Бандо рекетарска. https://t.co/95BC4Q3jC6
5ReTweets42Favorites·Details
#8
Испаѓа дека Зоти го измислил и Македонскиот јазик...
Па сега го има и во Рим, и во Прага, и во Виена и во Универзитетската библиотека.
Ахахахахахааааа
Абе ајде нека доаѓа среда побрзо, ова не се трпи.
8ReTweets29Favorites·Details
#9
Измама, рекет, кражба, лаги, разнебитување, терор, реваншизам, изнуда, нестручност, распродажба, потчинување, непотизам, нарачки, продадени души, анационалност, корумпираност, партизација, арогантност, самобендисаност, ладнокрвност, цинизам, пазарење, лошотилак се синоним за?
7ReTweets31Favorites·Details
#10
Татко ми е дете бегалец од Егејска Македонија и денес со грчкиве авиони се присети на далечната 1948 година кога биле бомбардирани од грчката авијација.
Многу се вознемири а верувам има и други како него.
Мислам дека денес на тие граѓани им евоциравте многу лоши спомени. https://t.co/UC5ehrnwlP
9ReTweets23Favorites·Details
#11
По ова што го гледам на дуелот, ќе си дозволам една слободна прогноза.
Христијан е идниот премиер на Република Македонија.
Ова нека трепка тука.
🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰
8ReTweets26Favorites·Details
#12
Децата во Ваташа јадеа ли бугарски ќотек? Слава им.

Тоа ли е тој благ и нежен Блгарски ќотек?

Ах, Македонци обединете се и освестете се дур ни е рано, инаку црно ни се пишува.

🇲🇰🇲🇰🇲🇰⚡⚡⚡🇲🇰🇲🇰🇲🇰
9ReTweets21Favorites·Details
#13
Не ми пали колата, доброволец од есдеес да ми ја запали?
Бухахахахахахаааа
😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣
6ReTweets26Favorites·Details
#14
И ИКЕА доваѓа?
Тоа пред Гугл и Фејсбук или после нив?
Не разбрав точно...
3ReTweets31Favorites·Details
#15
@Marija1104 Најубавиот и убедливо најмакедонскиот симбол, кој се наоѓа во срцето на секој вистински Македонец.
Да ме прашува некој, ја би го вратил како државно знаме.
А поради револтот на народот сведоци сме дека сега многу повеќе се употребува и ќе се употребува.
👏👏👏👏👏
3ReTweets29Favorites·Details
#16
Сега се наметнува прашањето:
Зашто имаше полициски часови, за Велигден и Задушница седевме по пет дена дома и зашто ја уништија економијата?
Кога гледаме дека, ете, можело и со стратегија удри бригу на весеље а ко преживи причаче.
Кој ни ја води државата другари...🤔🤔🤔😠😠😠 https://t.co/vpN35Nzurg
6ReTweets18Favorites·Details
#17
@Shisharka_ Куде је бате Крсто да отвори врату, кд ти највише треба.🤔
3ReTweets23Favorites·Details
#18
Еј, ко ќе ми текне за малку Нобелова ќе кркнеше...
😂🤔🤣😂🤣😂🤣😂
3ReTweets22Favorites·Details
#19
@NDimitrovMK Се согласуваме дека и највисоките функционери треба да одговараат тука нема дилема.
Велепредавство е валканица или не?
Онака за еден Веле Предавник прашувам.
😠
3ReTweets21Favorites·Details
#20
По чему ИТ менаџер да не плаќа персонален данок? А сите ние да плаќаме?
Јас мислам дека доктор е побитно од ИТ ајде и тие нека не плаќаат.
Роди ме мајко ИТ и фрли ме на улица.
Која глупост. https://t.co/QvariWVOFe
4ReTweets12Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ernestoernestocezarmkd23
2Dalibor 🇲🇰dalibor_8122
3Gorast Stankovskigoraststan21
4Капетански Дневник☠blacktaurus720
5Карлос од покривотcarlosontheroof18
6Зоран Заевzoran_zaev17
7Mojsoskamojsoskata16
8🍀 Зоки Поки 🍀thezokipoki15
9Апасиевapasiev15
10Гоце Чекоров-Лансaerodrom131215