TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Методија Белевски @metodija69
#reach: 23779   ( 1067th )
#followers: 2353   ( 1755th )
Ме фајзеросаа.

Стриктно информативно, само Фајзер има денес у Борис.
7ReTweets58Favorites·Details
Денеска во Галичник беа донесени 550кг овчо сирење од Велешко.
5ReTweets29Favorites·Details
Најбољи е со 2 жени у кревет. Ако заспијам, имаат со кого да си праат муабет.
5ReTweets11Favorites·Details
@SmoothManMk @bratot1 Ако не си вакциниран, овозможуваш полесна мутација на вирусот.

Загрозуваш луѓе кои не можат да се вакцинираат.

Кога ќе закачиш и треба да се лечиш, ќе зафатиш место и трошиш ресусрси, кои можеле да се пренасочат за друго.
2ReTweets12Favorites·Details
@ChristyHris Секако. Да се помогне еднаш, кога дошол нож до коска, оправдано е. Но оваа се гребе од вас, буквално живее на ваш грб. Пресечи му на сопругот.

Рачунај истото ќе важи еден ден и тебе кога ќе ти побара роднина пари.
1ReTweets3Favorites·Details
@Rebrendiran 97.500 денари.
2ReTweets0Favorites·Details
@Corner_43 Двете книги се 1000 ден, со достава до врата.

https://t.co/g6sFtfpa5Y
1ReTweets7Favorites·Details
@latifovich Најсилниот човек што постоел!

https://t.co/sMAru56cld
1ReTweets1Favorites·Details
@Emilica32 @EmmaCvetche Тури им пепел.
0ReTweets2Favorites·Details
@SmoothManMk Твоја одлука е дали ќе се вакцинираш. Твоја е одговорноста за последиците од твојата одлука.
0ReTweets2Favorites·Details
@SmoothManMk Избор и последици од истиот.

Одење во кафана, театар и сл не е важно за живот.
0ReTweets2Favorites·Details
@zone0205 @CryptoStefTA @ednokollace Веро беа главни уважувачи на минималец.
0ReTweets2Favorites·Details
@CryptoStefTA @zone0205 @ednokollace Не. Кај нас минималецот беше вештачки оддржуван 10+ години, а цените растеа.

Кога се крена, вештачки, цените стагнираа.

Бизнисот кај нас е експлоататорски, не профитерски.

Повеќето бизниси можат лесно да си дозволат дупли плати, но тоа ќе им го ебе лапањето на газдите.
0ReTweets2Favorites·Details
@CryptoStefTA @zone0205 @ednokollace Убаво ти пишав. Политичарите ја одредуваат цената на трудот кај нас, преку манипулирање со минималецот. Да беше пазарот слободен, одамна ќе скокнеа платите, но има кој да заѕвони по фирми и да им прети.
0ReTweets2Favorites·Details
@VDJALiEN Побарај некој до тебе да ти мавне една чврга.
0ReTweets2Favorites·Details
@Emilica32 @EmmaCvetche Има и фирмата давачки.
0ReTweets1Favorites·Details
@metokara09 @DeboraSkunk @gorskivenec Се мења маркетингот. 😂
0ReTweets1Favorites·Details
@Emilica32 @EmmaCvetche Чуму ондак ќењаат и испитуваат? 🤬
0ReTweets1Favorites·Details
@ChristyHris Крај на давање пари. Детето у школо, она на работа. ФМП
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Поглиачиsmoothmanmk32
2Bratotbratot129
3OoOoO_sharptongue_17
4CryptoStefcryptostefta14
5МуртиноПутерgromovnikot11
6Стрела ➶zone02059
7Колачеednokollace9
8Eмка Кремкаemmacvetche6
9Darko Kezhmankezhmanprvi4
10Fever ☣🦠😷💀deadwronger4