TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Север Фиром @mindinmotionmkd
#reach: 73703   ( 289th )
#followers: 2957   ( 1179th )
#1
Ајде догодина ако ја смениме химната и знамето ќе тепаме. Зборено е.
49ReTweets178Favorites·Details
#2
Ако кажиш нешто против хомосексуалците, тие се навредени и е хејт спич. Кога тие симулираат содомија до светците, тогаш тоа е woke, прогресивно и урбано.
23ReTweets90Favorites·Details
#3
Епидемија на несмешни ликови. Битола мора да направи дератизација од дебели несмешни пацови. https://t.co/zNfiJYdoQx
15ReTweets69Favorites·Details
#4
Мислам дека најадекватно е:

Нека разберат клетите СЕВЕРЏАНИ!
Македонско име нема да загине!
20ReTweets49Favorites·Details
#5
Косоварите најнепожелни за станари во швајцарските станови? https://t.co/MvYutI6kGO

Како не им е срам на Швајцарците???
20ReTweets47Favorites·Details
#6
Слика која би не скарала и со Бугарија и со Грција. https://t.co/thz1p37mZ5
17ReTweets53Favorites·Details
#7
Граѓанството и шарената револуција го донесоа идиотов на власт. А сметај колку високо мислење си имаа за себе, дека се најпаметните битија во drzavickata. Уставари, овај е рефлексија на нивниот капацитет. https://t.co/vIPtXiUlBs
18ReTweets48Favorites·Details
#8
The Inside Story of Europe's First Narco-State https://t.co/CDj8byG97u

без предрасуди
20ReTweets31Favorites·Details
#9
Цене е најтажната форма на куртон. Огорчен до немајкаде! https://t.co/Rc4whPDalo
9ReTweets52Favorites·Details
#10
Владата на Заев ќе потроши 53.000 евра за гуми за мерцедесот на Груевски! https://t.co/bEIuqKbbNW

Gragansvoto на апарати!
14ReTweets31Favorites·Details
#11
nema soda se izgubi doma mozeme dasi vikame deka goce e nas najbitno e dani ide drzavickata napret https://t.co/2MnPU6EBpp
13ReTweets28Favorites·Details
#12
Гоце Делчев е deadlock на двата договора.

Според Преспа тој е роден во Килкис и е вистински-македонец кој го разбирал словенскиот јазик и нема врска со северомакедонците.

А според бугарскиот договор, тој е бугарин.
11ReTweets31Favorites·Details
#13
Слика со новата маица. https://t.co/RicIwYK3Pg
9ReTweets36Favorites·Details
#14
Ради ВМРО не тепавме пак. АААААА NEKOJ OVDE NE SAKA DA NI IDE DRZAVICKATA NAPRET.
9ReTweets34Favorites·Details
#15
ја на твитер https://t.co/rNSkm32jqk
7ReTweets36Favorites·Details
#16
ПОЛСКИТЕ НАВИВАЧИ Тргнале накај чаршија, се качувале на споменикот на Скендербег https://t.co/hRCbR6e6aj

Среќа што не се качиле на грчкиот споменик, шарените к о м а н д о с и биле на готовс да интервенираат со цел да не се загрози пријателството со Грција!
9ReTweets30Favorites·Details
#17
Explain this shit https://t.co/4M2GSNhdAu
9ReTweets28Favorites·Details
#18
Дур не го донесите Дезмонд ди Амејзинг на геј парада у старо Скопље не ви идам на поддршка! https://t.co/DKrt0vmq31
9ReTweets24Favorites·Details
#19
*почнува Бисер Балкански*

Them: https://t.co/MFGyTvBCyq
8ReTweets24Favorites·Details
#20
Крајно огорчените куртони, нема потажни ликчиња. xD https://t.co/VA4ttSMFqy
4ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ранкоsrbak34
2Игорче Развигорчеigor_rujo23
3Slobodan Jakoskiflavrsavr23
4𝙳𝚎𝚏𝚒𝚊𝚗𝚝 💊 O.N.E. 🐸aimforthesky113
5Граѓанин либералgradzanin11
6Командантусcommander_beer11
7Bobstarbobstar_m10
8Македонско девојчеmsoldieroflove7
9Гоце Чекоров-Лансaerodrom13126
10Револуционеркаjungle_dancer5