TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Una Moderna Pecora @missskej
#reach: 26723   ( 818th )
#followers: 1249   ( 3700rd )
Мажи признавате ли дека повеќето од вас сакате жена што ќути?
12ReTweets73Favorites·Details
Антидепресивите ги лекуваат симптомите ама не го решаваат коренот на проблемот. Ако лицето што има проблем не побара стручна помош и не разговара за тоа што го мачи нема да излезе од таа состојба. Плус се станува зависен и откако ќе се прекине терапијата следува полоша епизода.
6ReTweets43Favorites·Details
@magn3to0 Маж што чита.
0ReTweets4Favorites·Details
Најдобар подарок што сум го добила е караоке сет. Ич не ме бива за пеење ама не ми е гајле, си го теретам редовно.
0ReTweets3Favorites·Details
@FicoKu Која глупост е да мразиш некого само што е различен пол. Башка мразам генерелизации бидејќи од секое правило има исклучок. Мене различностите баш ми се симпатични и ќе си сакам мажи дур сум жива.
0ReTweets2Favorites·Details
@JimmyFromDaHood Арачиново и нуклеарка да не погоди ќе продолжи да свети.
0ReTweets2Favorites·Details
@Grdo_pajce 'Тајната на Алексови' релативно нова книга и ептен ми се допадна. Сигурно има и подобри ама оваа уште ми е во мислите.
0ReTweets2Favorites·Details
Две години немам јадено Милка чоколадо. 😇
0ReTweets2Favorites·Details
Белиот шеќер е неверојатно штетен за Вас. Направете си услуга и отфрлете го. Пробајте со мали промени и ќе видите дека со тек на времето нема да ви фали. 😇
0ReTweets2Favorites·Details
@TR1k5teR Му ја покажувам на маж ми и ми вика добри нијанси. 😊
0ReTweets1Favorites·Details
@notasuthinkkkk @__callmegina__ Да не те плашам ама другар заврши на дежурен во Систина. 😔
0ReTweets1Favorites·Details
@Kanunis_1 Селена подобро глуми од што пее ако мене ме прашуваш. За другите не коментирам проверени глумци се.
0ReTweets1Favorites·Details
@Kanunis_1 Steve Martin и Martin Short се топ комичари а Selna е третото тркало али се уклопува.
0ReTweets1Favorites·Details
Почнува сезона кога без палома не излагам од дома. 🤧
0ReTweets1Favorites·Details
- Што праиш?
- Ништо бе ќути, дојде пак онаа кај комшиите. https://t.co/dg3i0DQfQA
0ReTweets1Favorites·Details
@lilith_122 @Grdo_pajce Ги прочитав летово и двете и многу солзи излеав. Спремна сум пак за македонски автор.
0ReTweets1Favorites·Details
@BokiAlterEgo Сега имам правило кај и да сум во 1h дома да сум за да не ми пропадне следниот ден. Плус и да сакам не можам да спијам до 16h.
0ReTweets1Favorites·Details
Мајка ми 👇 https://t.co/UgMmLGO3nY
0ReTweets1Favorites·Details
@ednokollace @maxdestructionn Во 57ца пред години бев очевидец на напад кон млад дечко од група албанци. Момчето беше со расцветано лице и глава и имаше крв и на блузата. Кога застана автобусот тие избегаа и нормално никој не тргна по нив. Вистинска приказна е ова од нашиот див запад.
0ReTweets1Favorites·Details
Колку вистина има во она дека туѓа жена е најдобар афродизијак?
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Stardust 👐🕊️kanunis_12
2The Vinci 𓅭grdo_pajce2
3Toni Dimitrovtoni_dimitroff2
4Колаче (╯3╰)ednokollace2
5Џеси Пинкманmaxdestructionn2
6Александарtr1k5ter1
7Летечи фахманficoku1
8Kokorarnotasuthinkkkk1
9🦋__callmegina__1
10Magneto 🧲magn3to01