TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мaрга @mkdprolet
#reach: 70617   ( 159th )
#followers: 6414   ( 441st )
Оф оф 🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥 https://t.co/hMQr0aUoaO
37ReTweets224Favorites·Details
Во 19 часот ќе има СПОНТАН собир на граѓани пред оваа ПРЕДАВНИЧКА влада со цел да изразат РЕВОЛТ ПРОТИВ Францускиот АНТИМАКЕДОНСКИ предлог.
ИЗЛАГАЈТЕ СКОПЈАНИ на нас е редот 🗣
🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰
❤️💛❤️💛❤️💛❤️💛❤️💛❤️💛
#Македонија #МакедонскиЈазик
#МакедонскаИсторија
44ReTweets135Favorites·Details
ДОКОЛКУ одредат мерка ПРИТВОР за #Ламбе ги повикувам СИТЕ МАКЕДОНЦИ членови и симпатизери на СИТЕ политички партии во МАКЕДОНИЈА да се ОРГАНИЗИРАМЕ МАСОВНО со наше присуство пред Затвор #Шутка 🇲🇰 📢 https://t.co/qJxi6u5Sll
35ReTweets195Favorites·Details
АЛБАНЕЦОТ Умејр Муамеди има нешто да му каже на #Таче @DKovachevski 📢
Албанец еј! Да, Албанец!
#Оставка Таче 🗣🗣🗣🗣🗣 https://t.co/49NBCAFHnF
33ReTweets186Favorites·Details
ТЕРОРИСТОТ Османи се заканува со војна АКО НЕ ОТВОРИМЕ УСТАВ и АКО НЕ СТАНЕМЕ БУГАРИ 🗣
Ќе не' тепаат ШИПТАРИТЕ зошто не сакаме да станеме Бугари 🗣

Ајде бе! Ајдееее 🗣🗣🗣🗣
НИКОЈ не ви се плаши ПЛЕМЕ КАЧАЧКО‼️
У наша држава ти ќе ни кажеш што да правиме и КОИ сме
🗣🗣🗣🗣🗣 https://t.co/FjR6O3tnn7
38ReTweets127Favorites·Details
2️⃣0️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ НАРОД
Со зборови:
Двеста илјади НАРОД 🇲🇰❤️💛
Пази вамо ℹ️
Без посебна организација, за неполни 24 часа ДОЈДОВМЕ ПОНЕСЕНИ од ЧУВСТВОТО кое ни е врежано во ДНК-то наречено МАКЕДОНИЈА 🇲🇰
Покажавме како една ЦИВИЛИЗАЦИЈА на ЦИВИЛИЗИРАН начин го БРАНИ својот КОД 🇲🇰
31ReTweets198Favorites·Details
[email protected] ❤️💛🇲🇰🇲🇰🇲🇰
Нека грми МАКЕДОНШТИНАТА на сите четири страни 🌏☀️
Маестро Дурловски Љубов си ти ❤️🖤 🇲🇰 https://t.co/LGi08fHrsM
29ReTweets129Favorites·Details
Е ова е МАКЕДОНИЈА 🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰
Вака се брани МАКЕДОНИЈА
❤️💛❤️💛❤️💛❤️💛❤️💛❤️💛
Со сите недоразбирања и меѓусебни навреди МАКЕДОНИЈА НАД СЕ и ПРЕД СЕ 💛❤️💛❤️💛❤️💛❤️💛❤️ https://t.co/grcau1XBqg
25ReTweets171Favorites·Details
"РЕМЕДИКА" ја купил Зоран Заев 🙋‍♀️
За МЕНАЏИРАЊЕТО на Болницата и ИЗБОР на ПЕРСОНАЛОТ задолжен да ти бил Филипче 🙋‍♀️ https://t.co/DbtedzsiYI
24ReTweets94Favorites·Details
ШИПТАРИ одлучуваат за МАКЕДОНСКИ ИДЕНТИТЕТ, ЈАЗИК и ИСТОРИЈА 🗣
НЕМА да ви помине 🚫 https://t.co/yLtpOD0QGS
22ReTweets110Favorites·Details
Може ли ЕДНАШ, бар ОВОЈ пат сите СДСМОВЦИ МАКЕДОНЦИ и ВМРОВЦИ МАКЕДОНЦИ да се ОБЕДИНИМЕ⁉️
Зар треба некој да не' организира за АНТИАЛБАНИЗАЦИЈА и АНТИБУГАРИЗАЦИЈА на МАКЕДОНИЈА⁉️
МАКЕДОНЕЦ на МАКЕДОНЕЦ ДУШМАН❗️
НЕ заслужуваме повеќе да имаме држава❗️ НЕ❗️
22ReTweets109Favorites·Details
Утре да ПОРАЧАМЕ на Светот и на #ЕУ дека ова парче БИБЛИСКА земја се вика МАКЕДОНИЈА во која живеат МАКЕДОНЦИ кои зборуваат на МАКЕДОНСКИ јазик со МАКЕДОНСКА историја ПРЕД ХРИСТА ❤️💛🇲🇰
ЖИВА си МАКЕДОНИЈО 🇲🇰
🖤❤️ https://t.co/QDYgNonEPk
23ReTweets98Favorites·Details
И Весна Бендевска доаѓа на протестот вечер ❤️🇲🇰
Ма браво ЖЕНИШТЕ 💪
Ма браво МАКЕДОНКЕ 🇲🇰❤️ https://t.co/mX85KkdCJS
23ReTweets85Favorites·Details
А у меѓувреме ЏУЏЕТО од Галичник ни го ШИТНА јазикот у #ООН https://t.co/C4WikB344F
22ReTweets93Favorites·Details
Леле што направивме⁉️
Радувај се МАКЕДОНИЈО 🇲🇰
ОБЕДИНЕТА како никогаш ❤️💛
Рекаааааааааа Народ Рекаааааааааа ❤️💛🇲🇰
🖤❤️🇲🇰 https://t.co/1L971TJ34g
18ReTweets138Favorites·Details
🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣🗣 https://t.co/4czBAXofAb
22ReTweets81Favorites·Details
Битола ВМРОВСКИ град!
ВМРОВСКИ град ⚫️🔴 🇲🇰
#ЗаЛамбе ❣️ https://t.co/AbhnOxzQXt
18ReTweets121Favorites·Details
Ве молам споделувајте и на ФБ да допре иницијативата до повеќе граѓани
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛
🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰

https://t.co/gDpaJNEDxK https://t.co/8eB6in3kik
25ReTweets49Favorites·Details
Снема МАКЕДОНСКА земја за 16% КОСОВАРИ да испоградат ТЕРОРИСТИЧКИ споменици!

*Најновиот во Арачиново

СЕМКА ви се СОТРЕЛА‼️ https://t.co/qlF7RZsarS
19ReTweets103Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Dimitar Kovachevskidkovachevski15
2Христијан Мицкоскиmickoskihm12
3Зоран Заевzoran_zaev8
4⚜️ЦрвенокосаТа¹⚜️reddevil_xoxo7
5Moon Pearlroze_______7
6Zoran Ivanovivanov_zoran6
7Сањаsspancevska6
8Oliver Spasovskio_spasovski5
9Stevo Pendarovskispendarovski5
10💥♈[email protected]💥darius_6965