TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Младен Јаневски @mljaneto
#reach: 24163   ( 1577th )
#followers: 1317   ( 3045th )
#1
#2
1.5 денари провизија. Што не е јасно тука? https://t.co/K1nOyAfswV
12ReTweets54Favorites·Details
#3
Гоце се борел за нато и еу, 50 години пред нато и еу да бидат основани!?

Поддршка од секаков вид ќе има секој кој ќе сака да напише докторска дизертација за психолошкото растројство на Ратка. https://t.co/Jj6hNWH1ki
11ReTweets45Favorites·Details
#4
„Ослободувањето на Македонија се крие во внатрешното востание. Кој мисли инаку да се ослободи Македонија, тој се лаже и себеси и другите“ - Гоце Делчев

(4 мај 1903 година, с.Баница)

Слава му.
8ReTweets40Favorites·Details
#5
Датумот:
🇩🇪 Мало морген
🇸🇮 Мало јутри
🇲🇰 👇 https://t.co/kxH8BsnIQY
8ReTweets30Favorites·Details
#6
Побарано е од анонимните: https://t.co/JjiQnT7OAP
3ReTweets31Favorites·Details
#7
Или во превод „Ако има карантин за Бајрам, ќе има и 2 пратеника помалку за @SDSMakedonija.“. https://t.co/uMkGUUA3lo
4ReTweets27Favorites·Details
#8
А Словенија со многу полабави мерки, без карантин и полициски час. Гледајте и учете, неспособни едни!

Македонија ја надмина и Словенија во бројот на заразени со Ковид -19 https://t.co/sGg96eUha0 via @NetPress
5ReTweets21Favorites·Details
#11
Удри ги по џеб и одлуката експресно ќе биде поништена. Каде ли беа кога се спроведуваше рефенрендумот и се менуваше името? Или (не) беа платени за тоа?

https://t.co/5IeQpgwWr7 via @Вечер ...1963 | Vecer MK
4ReTweets19Favorites·Details
#12
А бе вемерани, тревникот е направен пошто не работи вц-то во ГТЦ. До толку ли не знаете 2 и 2 да соберете? https://t.co/DeSzf1CZ53
5ReTweets14Favorites·Details
#13
Колку си глуп од нула до напатен комуњар што сака да изгледа паметно за да му дадат крем банана од штаб? https://t.co/xu0HKrvwy7
1ReTweets23Favorites·Details
#15
Во Словенија околу 7,36мио евра помош за пензионерите (до 700 евра пензија) и студентите. За секој редовен студент 150 евра. Зборувајте ми за тоа како неспособните „одлилно“ ја водат економијата.

Izplačilo solidarnostnega dodatka za upokojence in študente https://t.co/nbbNiV5qGY
3ReTweets15Favorites·Details
#16
Пере Тошев- Совеста на револуционерна Македонија

Умира на денешен ден 1912 година.

Слава му. https://t.co/eylcdNdTb3
0ReTweets24Favorites·Details
#17
Од лоботомирани комуњари за денес издвојуваме👇 https://t.co/SQsPy7esXT
2ReTweets18Favorites·Details
#19
Од рубриката „Колку заостануваме во споредба со Словенија, издвојуваме“- Се отвараат училиштата, продавниците и на јавните површини може да се собираат и 50 луѓе.

Številni otroci se vračajo v šolo, odpirajo se številne trgovine, zbere se lahko do 50 ljudi https://t.co/kvVkPhVztB
4ReTweets11Favorites·Details
#20
Ajde site fleznete vo grupata za da ne ne prskaat so avioni so vakcini I da ne ne kontrolirat so cipoveto pošto ke ne mrdnat za inaet I site ke se mrazime a ne sakame da se mrazime I avioni da ne letaat ke ne potrujat.
Ajde site STOP 5G da si ode satanata.

П.с. Не ве можам веќе! https://t.co/gpZ4Zm3T5D
3ReTweets12Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирамrealloshgze3
2Maximusmaximus032834352
3Две Ѕвездиdvezvezdi12
4Angel of Alexander of Macedonangelmakedon1
5AnaStevanostevanoana1
6Lions never ever cry- they just remember!lionsnevercry281
7effoeffo_antivirus1