TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонска Национална Академија @mnamkd
#reach: 11108   ( 1467th )
#followers: 2436   ( 1777th )
Грчки војници ме силуваја оти бев Македонка https://t.co/OnbczJfMQm via @YouTube
12ReTweets13Favorites·Details
Washington Times: Half of the Bulgarian population are Macedonians https://t.co/1dMBC6Tbok via @FaqMacedonia
12ReTweets23Favorites·Details
Земјописна карта од земјите за време на мисионерските патувања на апостол Павле. https://t.co/2STHDsh5vE
7ReTweets26Favorites·Details
@MacedoniaTrue https://t.co/AGpMfd6Cpx

Најнови бугарски генетски истражувања потврдуваат дека туркискиот ген превладувал кај денешните Бугари.

Учеството на тракискиот и славјанскиот ген било значително помало.
6ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Macedonia FAQfaqmacedonia1
2Macedonia: a True Endless Story ...macedoniatrue1