TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мрмејд @mnemosynee_
#reach: 98458   ( 126th )
#followers: 12912   ( 76th )
#1
утрово.. добро е 🌿 https://t.co/dyPvzOw302
29ReTweets481Favorites·Details
#2
сабајлечка аштанга ✨ https://t.co/pXOyRcmeg9
13ReTweets395Favorites·Details
#3
се утепавме од донирања за деца, за операции, буквално за сѐ.

кучиња стерилизираме од свој џеб зошто државата година ипол прави стационар па ние и ја вршиме работата.

сериозно некој би и донирал на државава која со прст не мрда и чека сѐ од граѓаните? едно големо бљак.
61ReTweets199Favorites·Details
#4
3 години среќичка ✨ #ВдомиНеКупувај https://t.co/z9469tXTpI
16ReTweets257Favorites·Details
#5
едно големо пичка ви матер.

најдени денес во контејнер. тргни едно од улица, најди 6 нови!!! АМЕБИ народ е малце 😩 https://t.co/klsCd5HwQc
31ReTweets132Favorites·Details
#6
денес прочитав дека повеќето сугерирате брачен статус да се става во CV и еве сѐ прашувам кај е нашиот метеор и зошто касни
20ReTweets163Favorites·Details
#7
ај вака реален муабет, ни 20% од тоа што беше ветено не е исполнето последните 3 ипол години. ме иинтересира од правен аспект, зошто е дозволено на таа партија повторно пример да оди на избори? која е поентата на програмиве кога НИКОЈ на крај од мандат не ги исполнил ни пола?
28ReTweets101Favorites·Details
#8
другарка неодамна започна свој бизнис, Anngo. Ќе најдете рачно изработени дрвени скулптури за на ѕид како оваа☄️
фејсбук страна: https://t.co/sf8VLp6nGj
инстаграм: https://t.co/0RhjIRlgwo

поддршка не е на одмет.😊 https://t.co/AKgB3v9TJs
31ReTweets69Favorites·Details
#9
мала палчица ❤️ исфрлена вчера на улица, привремено е кај мене 🌻 се вика биберче 😭 https://t.co/mrEPaY9uWN
19ReTweets100Favorites·Details
#10
Киви бара дом ❤️ Ве молам РТ! Од бебе ја чувам пред зграда, прочистена, со 2 вакцини и ставена ампула - 4 месечна женска. Ова е ПАМУК од куче, многу паметна и многу мирна! Сака деца и кучиња. За жал живее на небезбедна локација.

Само сериозни вдомувачи што ќе потпишат формулар✌🏼 https://t.co/HbxTVoIe02
41ReTweets32Favorites·Details
#11
си ја слушав Enya додека тераше зајдисонце и подумрев 🧡 https://t.co/ugB4M2dqIx
12ReTweets102Favorites·Details
#12
дедо ми е шеќераш, баба ми пред ситуацијава преброди тешка операција и пневмонија.

од март наваму немаат ИЗЛЕЗЕНО од дома. секој ден им се носи зготвено јадење, строго само чичко ми или татко ми им носат заштитени макс.

зборете ми како ви е ТЕШКО веќе да носите маски секој ден
4ReTweets115Favorites·Details
#13
најубавата маска за коса во дм сега ви е од 379 на 285 ✨ https://t.co/ppkuZ6o2v7
3ReTweets80Favorites·Details
#14
#15
мали мрав 🖤 https://t.co/yfpmr2yRtB
4ReTweets56Favorites·Details
#16
Мијаци, да се преброиме ✌🏼😂 Гари ❤️ https://t.co/ZpaV7C57CL
0ReTweets65Favorites·Details
#17
Сѐ додека вакви луѓе газат по земјава, ЗАСЕКОГАШ ќе гледате кучиња низ државава. И 10 стационари да се отворат, ни здруженија ни активисти ни граѓани не можат да го постасаат ова буквално секој ден.
8ReTweets40Favorites·Details
#18
малку се јогуртоса 🙄 #МравкаНаДенот https://t.co/ntuYLJoCSL
2ReTweets57Favorites·Details
#19
бидејќи веќе отрпнав на секаков начин, покрив сама пансион за двете мали (околу 100е). Ми фалат уште 50 за мајката + тестови + трета вакцина за 20 дена.

дечки, ако било кој има желба да донира макар и најмалце, известете ме, кој ме знае лично знае дека сум најтранспарентна. https://t.co/BfJQeHmKmH
12ReTweets14Favorites·Details
#20
овој фаст фешн конзумеризам на материјали што сите треба да ги избегнуваме и пластични папучи што ги фураат дел од нашиве блогерки е најголем кринџ
6ReTweets30Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Катаринаkhayteeb13
2Штрумфетаshtrumfeta_11
3Алегорија Тајпо Егзотикalegorija10
4Јами Мамиpublishermkd8
5Сараsmilenk08
6Ентропијаsanjalazanja7
7it's a good lifekillerpotatoes_6
8KatttP.katttp5
9Uğursuz Karımadresantafruta5
10mikjocapn_mikjo4