TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 86523   ( 148th )
#followers: 34938   ( 1st )
#1
Кога го чекаш принцот на бел коњ на Рекорд и ќе дојде само коњот. Скопје Метрополе https://t.co/KEe5QfB4b8
35ReTweets299Favorites·Details
#2
🇩🇪 ќе му се извинам, згрешив 
🇳🇱 ќе му се извинам, згрешив 
🇩🇰 ќе му се извинам, згрешив 
🇫🇷 ќе му се извинам, згрешив 
🇲🇰 ај бе кој го ебе глуп е башка ме нервира
46ReTweets255Favorites·Details
#3
Сексот на ежињата трае една минута...сеа вака ко ќе ми текне имам идено со едно еже
29ReTweets289Favorites·Details
#4
Позади секој успешен маж стојат двајца лузери кои кажуваат колку бил смотан у средно
28ReTweets253Favorites·Details
#5
Да можам да влезам во главата меѓу тие двете клетки што ги имаат и да сфатам што е тоа што ги тера да палат контејнери и да кршат игралишта за деца
25ReTweets220Favorites·Details
#6
Денес е светски ден на штедењето, поштеди ме од глупи муабети
36ReTweets164Favorites·Details
#7
Ја обиле продавницата за здрава храна кај мене у маало сол го напраиле излогон...шо можеш да крадеш од таму бе чоек? Ленено семе?
17ReTweets213Favorites·Details
#8
Во очи ноќ на вештерките ќе се собереме другарките да видиме кај ќе се падне метлата годинава
29ReTweets169Favorites·Details
#9
Ги укинуваат поените у возачките книшки, а јас скоро сите ги собрав...и сеа шо џабе
18ReTweets166Favorites·Details
#10
Он доаѓа само да праша, го пушташ и почнува: да ве прашам, Маја некоја колешка имате, ме праќа шефицата од ваму да ми заврши работа, вие Драгица се викате хехе баба ми се викаше Драгица може ја знаете ај ова ако сакате да ми го уплатите да не чекам, фала, убава ви е косата
17ReTweets134Favorites·Details
#11
Овие што коментираат на фејк наградните игри се истите што аплаудираат у авион
15ReTweets139Favorites·Details
#12
Излагајте шо ќе излагате до декември пошо тогаш почнуваат корпоративни журки и ќе излезат овие шо излагаат еднаш годишно и ќе биде карај на червено градов дур пијат виски од најскапото на сметка на фирма
17ReTweets128Favorites·Details
#13
Зошто во сите кафичи врти спорт на телевизорите? Да сакавме да глеаме спорт цело време ќе излагавме по кладилници
11ReTweets143Favorites·Details
#14
Ме боли глава ми прска, ќе легнам ќе стаам пешкир на чело ко Руби што ставаше коа дозна дека Алехандро е сиромашен и дека Хектор е богатиот у друштво ама Марибел и го собра
18ReTweets113Favorites·Details
#15
Луѓе се разочарале од изборот на Кеану Ривз за девојка ко они да беа у игра
9ReTweets132Favorites·Details
#16
Јас немам видено дете што повеќе сака да позира. Секој ден сесии и тачно и на плачење да ја фатиш ко ќе види камера се смее. Мислам дека ќе биде инфлуенсерка. Се вика Пела, на @JBurgundi и @MolimLepo.Многу ја сакам.Нека трепка. #ИнфлуенсерБејби #ПелаПринцезата #Љубов #ТвитерБебе https://t.co/Ldh2ItX68m
13ReTweets117Favorites·Details
#17
Од ланската зимска гардероба ми се точни само чорапите
13ReTweets110Favorites·Details
#18
Сите што во понеделници идат супер расположени на работа да идат на систематски почесто
8ReTweets110Favorites·Details
#19
Ќе си речеш сабота, ќе одмарам, заебана недела пуна срања, ќе исклучам телефон, ќе си стаам чај и ќе одмарам. Само што се опуштив, шо да видам!!!!! Анастасија Ражњатовиќ не живее веќе со дечкото???? Па така јако ме заболе шо сеа ставам ќесички камилица облоги на препони
4ReTweets119Favorites·Details
#20
Како не ве мрзи да си закупувате текстови на портали демек вие сте оделе и сите се вртеле по вас и баш тука се најде фотограф? Шо мислите ние ќори и глупи сме? Дај соберете се смешни сте
12ReTweets93Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Wicked Mrchatinamrchatina7
2KatttP.katttp4
3МКЦmkc_skopje4
4ЈБургундиjburgundi4
5.molimlepo4
6Гица прасицаmonika_potter4
7MITE NAJDOFFkalabalak_3
8Шишаркаshisharka_3
9Блокирамеblokirame2
10Viko von Dromvikohyeah2