TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Monihris @monihris3
#reach: 68773   ( 198th )
#followers: 6454   ( 415th )
„Човек кој може да ги победи другите е силен; човек кој може да се победи себеси е семоќен.“
42ReTweets114Favorites·Details
“Целта ги оправдува средствата, ама ниту една цел не може да биде толку возвишена за да ги оправда нечесните намери.“
43ReTweets104Favorites·Details
Тајната на љубовта е во слободата...
42ReTweets102Favorites·Details
А во огледалото да ти биле сите наши проблеми...
И решенија 😉
39ReTweets91Favorites·Details
„ Оној што нанесува неправда е понесреќен од оној што трпи ...“
37ReTweets107Favorites·Details
"Око за око ќе го направи цел свет слеп."
37ReTweets83Favorites·Details
Егото е лош советник, зарем не научивте до сега ?!
33ReTweets106Favorites·Details
“Јазикот на пријателството не е составен од зборови, туку од разбирање.“
35ReTweets83Favorites·Details
"Жабата во бунар не ја познава широчината на небото."
35ReTweets72Favorites·Details
"Секој има глупави мисли. Само мудриот знае да ги премолчи." 😘
32ReTweets96Favorites·Details
Ако го правевме она што го бара љубовта од нас, а не она кон што не' влече егоизмот, светот ќе беше преубав.
34ReTweets79Favorites·Details
„Совеста е закон, што Бог го напишал во срцата на луѓето, за да им го осветлува патот и ги раководи во се' што е добро. “
34ReTweets75Favorites·Details
Љубовта е најсигурно превозно средство - во сите насоки 😘
30ReTweets90Favorites·Details
"Човекот со површна храброст не се плаши да умре. Човекот со длабока храброст не се плаши да живее."
30ReTweets75Favorites·Details
"Секогаш гледај на работите од светлата страна, а ако немаат таква, чисти ја мрачната додека не заблеска."
29ReTweets82Favorites·Details
"Кој не размислува на свој начин- тој воопшто и не размислува."
29ReTweets81Favorites·Details
Егото ја ограничува нашата слобода, љубејќи - да се изградиме во комплетни личности...
31ReTweets59Favorites·Details
"Кога во душата ќе ти се појави вознемиреност, веднаш стиши ја за под нејзино влијание да не скршнеш од патот. Штом ќе се вознемири срцето, во целото наше битие настанува хаос, па умот го губи правилното расудување."
*од мојот потсетник, оти заборавам 😟
29ReTweets70Favorites·Details
„Храброста е грациозност под притисок.“
29ReTweets66Favorites·Details
Во светлината на добрите дела, најубаво се препознава љубовта 💌
26ReTweets66Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Тино 🏁tinodtinkki5
2Мимикријаmajaspasovska13
3Галантенlegendasofer1
4lavceto🦁🌞lavceljubovce1
5Thunderstruckmikroskopiram11
6Tᗴᗩ ᑕᑌᑭtea_cup_it1
7Крилја. 🦉wutangwings1
8Бети Бупbetyboop1211
9sunflowersun_kiss_flower1
10Рајчанскаanarajchanska1