TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Муарко @muarko
#reach: 88791   ( 133rd )
#followers: 10966   ( 121st )
#1
И запомнете дечки - можеби правдата е бавна, но барем затоа е селективна и неефикасна.
62ReTweets271Favorites·Details
#2
денес во два трнав со кола за грција за да полетам од солун за лондон за летот да касни еден саат и за капетанот да каже дека ќе слетаме во скопје за да наполнел гориво и сега еве ме 7 саати покасно на писта на аеродромот во скопје од каде чекам да полетам за лондон https://t.co/SA030QdRwi
25ReTweets349Favorites·Details
#3
син ми добил задача од школо да ја научи македонско девојче на памет и сега во дневна ми се дешава или иселенички џубокс или припрема за славје за уште една титула за кометал
17ReTweets185Favorites·Details
#4
Син ми вчера ми го побара лаптопот да "сработел" нешто. Сабајлево го отворам, го гледам ова и во тие 4-5 секунди додека да спојам бев убеден дека сум таен супер агент со некаква амнезија. https://t.co/cXwJvOgfhz
20ReTweets173Favorites·Details
#5
уште ги мислам https://t.co/8sMGg9Hgcu
12ReTweets129Favorites·Details
#6
се возам во англиски убер со возач од бангладеш кој знае бугарски znaci svetot navistina e globalno mesto
13ReTweets123Favorites·Details
#7
значи фактички ако не си добар во тоа што го работиш ќе добиеш повишица, па има смисла:) https://t.co/2xgF2NkXjt
16ReTweets95Favorites·Details
#8
последната реченица ми е факинг џенијална, како џеј ди селинџер од асамати https://t.co/33c8xhJLhv
15ReTweets90Favorites·Details
#9
треба да се измисли збор за кога ти е криво дека си бил во право
20ReTweets73Favorites·Details
#10
гледам “epa ako ne vmro da go vratime” has gone full circle и пак јако го враќате во игра

дечки ок е ама дај пробајте малку инвентивност во релативизирањето, мислам не е дека не е реална можност ама на целава мурто-курто папазјанија очекував од твотерс малку повеќе инвентвност
19ReTweets61Favorites·Details
#11
Свирни со целата своја утринска моќ, о ти храбар фолксвагенест конкистадору, сигурно тој во колоната пред тебе не е свесен за постоењето на уште 74 автомобили до семафорот и заслужува да му ставиш до знаење, едновремено милувајќи ги ушните тапанчиња на сите нас.
7ReTweets94Favorites·Details
#12
ако ништо друго со предвремениве избори бар се радувам што конечно ќе може да се изреконструира партизанска по 67ми пат
11ReTweets80Favorites·Details
#13
дечки пазете на влез во скопје има семафори плс рт
11ReTweets73Favorites·Details
#14
1. тргни ги каблите
2. продавај им кабли наместо тие што си им ги тргнал
3. восхитувај се на човековата глупавост https://t.co/LLYAUjxJ0W
10ReTweets76Favorites·Details
#15
omilen kolac toa e lesno- toplo ladno hhhhh https://t.co/26zhVkNE1y
11ReTweets66Favorites·Details
#16
многу ми е смешно што пред секоја постирана фотографија од алфа мажјак како замислен позира со пијачка или нешто вежба во теретана има едно “ме сликна? дај да ја видам. ај прати ми ја на вибер”
5ReTweets67Favorites·Details
#17
која е најинтересната приказна што ќе ја раскажат за тебе откако ќе умреш?
12ReTweets37Favorites·Details
#18
Подготви ги кафеавите кожни ракавици и сивото штофано елече Алек, сите сакаме да блеснеш на овогодинешниот Distinguished Gentlemans Ride.
7ReTweets47Favorites·Details
#19
онаа бе ја знаеш
со веѓите
7ReTweets47Favorites·Details
#20
кога веќе на големо го јадеш со работа и ќе ти текне дека се поминати само три саати од почетокот на понеделник https://t.co/nP4aI6WHMM
5ReTweets45Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џотоgiotto_mkd15
2Методија Ѓорѓиевgjorgjiev_m10
3tviter influenserrmfcmk8
4Брат му на Афераdzilit7
5Штофот на Грофотbadijaldzija6
6Професор Цветковиќtome_corner6
7The real OG Rubintherealrubinbt6
8Скрачиskraci6
9PepiPichMajchinperopepito6
10Скорќеkapnkrk5