TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Муарко @muarko
#reach: 89519   ( 51st )
#followers: 11780   ( 106th )
Влегов во цвеќарница и прашав дали имаат босилек.
“Господине, тоа е зачин”, ми одговори саркастично продавачката.
“Госпоѓо”, велам, “па и ружата е зачин…ако сте доволно романтични”. Добровечер, јас сум Трифун Костовски а вие слушате Радио Равел.
49ReTweets361Favorites·Details
Во просек за успивање на дете ми треба 40 минути.
Годишно тоа се 14.600 минути.
Помножено со 8 години наназад, тоа се вкупно 116.800 минути, односно 1.946 часа, односно кумулативно 81 ден поминат во целосна темница и зјапајќи во ништото.

ТИ ИНАЧЕ КАКО СИ МИ?
41ReTweets298Favorites·Details
Просто е неверојатно колку позитивна утринска енергија можеш да имаш со едноставно легнување на време, добар сон, рано станување, чаша вода, грам кокаин и убаво овошно смути.
Човечкото тело е магично ❤️
35ReTweets233Favorites·Details
Што забележав на прв ден примена вакцина:
- болки во раката, кичмата и нозете
- блага главоболка
- на плоштад нема доволно корпи за ѓубре
- бен афлек и џенифер лопез се смириле
- животот е често бесмислен и е константна борба испреплетена со убави и неубави моменти
- омалаксаност
16ReTweets143Favorites·Details
хрчак е само глушец со добар pr
rekla sam šta sam rekla
18ReTweets108Favorites·Details
мастерпис https://t.co/AZJTm2XL6S
20ReTweets74Favorites·Details
Искрено сум презадоволен од моите нови патики, само на човек без осет за естетика може да не му се допадне вакво нешто. https://t.co/rOW9wGtufz
9ReTweets153Favorites·Details
Инстаграм. Ако на пост поминуваш 2 секунди и дневно си 1 саат активен, месечно гледаш 54.000 дакфејс селфија, салати, инспиративни цитати, нозе и мачки. Скоро ништо од тоа не те прави попаметен ниту мозокот ти е спремен за толкав инпут на џанк. Одвратен суетен медиум. Со среќа.
12ReTweets115Favorites·Details
- абе пааа многу сакам да те видам <3
*send to all
17ReTweets70Favorites·Details
пред некое време по грешка му кажав здраво на рендом човек во маало и сега два пати неделно се поздравуваме иако ни он ни јас немаме појма кои сме 👌🏻
5ReTweets127Favorites·Details
апасиев е македонскиот saul goodman само без шармот, харизмата, речникот и интелигенцијата
12ReTweets95Favorites·Details
сакам да одиме на плажа од остри неудобни камења на кои ќе лежиме додека нѐ болат грбовите и кога ќе влагаме во вода да пазиме да не згазиме на еж и да се правиме дека ова е нешто што отсекогаш сме го посакувале како одмор
11ReTweets97Favorites·Details
Сум видел работи за кои нема да веруваш. Сестри од твитер. Скопски педер, украдена фотка од гол маж и возбудата на женките. Ја видов загубената јакна на Лешо како блеска во соѕвездието Сектор. Сите тие мигови ќе бидат загубени во времето како солзи на дождот.
Време е да се умре. https://t.co/xQpyfnCZ3g
12ReTweets83Favorites·Details
Цела таа еволуција на адвертајзингот во последниве две децении за пак билборди за мобилни оператори да се сведат на фотографија од девојка која држи мобилен и до него стои понуда.
7ReTweets70Favorites·Details
само строго треба, имам читано дека џоинтот е gateway дрога до плејстејшн и чипс
9ReTweets57Favorites·Details
iskreno za mene nema razlika megju toa takevondo aikido avokado
rekla sam šta sam rekla
7ReTweets57Favorites·Details
суперхерој што скришно влегува во спални на неонацисти додека спијат и им го менува рингтонот на мобилниот со dance with somebody од витни хјустон
7ReTweets38Favorites·Details
@Gas_maska @NaTochak еври факинг тајм https://t.co/jzMgbMs577
7ReTweets38Favorites·Details
на луѓе што не гледале офис треба да им се забрани користење на мемиња со истото
6ReTweets34Favorites·Details
5ReTweets33Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Кокиkokicvetanoski4
2Lord Gasmaskagas_maska3
3PepiPepitoperopepito3
4такамалцеananastasija12
5Џотоgiotto_mkd2
6Na Tochaknatochak1
7Jeržil Fon Damiervivadixiesubmar1
8Мистерharlequinmkd1
9SrceDushodushosrce1
10Бапчоthefitzzz1