TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Profesorkata Mila @nadja_redgirl
#reach: 42697   ( 791st )
#followers: 9195   ( 195th )
#1
Денес гласаа 716 луѓе заболени од Ковид-19.

Ова се резултатите:
- 560 СДСМ
- 21 ДПМНЕ
- 135 неважечки
77ReTweets119Favorites·Details
#2
Овај со моторот е Златко Шогунот, истакнат активист на ДПМНЕ. Моментално има кавга со ромите од Јени Мале, за парите што ги ветиле за глас.
Вмро продолжува со уцени и поткуп. https://t.co/5p8PAKk0Kg
13ReTweets29Favorites·Details
#3
ИЕ 4 Струмица болни и изнемоштени:

Пријавени: 464
#СДСМ 348
#ВМРО 113
неважечки 3
Коалицијата МОЖЕМЕ ПОБЕДУВА ✊✅
10ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии