TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Na Tochak @natochak
#reach: 11843   ( 1560rd )
#followers: 3827   ( 962nd )
Јавно бараме од службите на Градот и ЈП Паркови и зеленило додека се работи на булеварското зеленило да се:
1. Обезбеди безбедно заобиколување на машините и луѓето кои се на вело-патека;
2. Осигура заштита на асфалтот, за да не дојде до оштетување како на делницата кај Симпо. 1/2 https://t.co/ij0URr7ui6
5ReTweets8Favorites·Details
На 10.09 доставивме Анкетен лист за предлог ДУП за градска четврт СЗ 16 од Ѓорче Петров, т.е. четвртата каде е депото на ЈСП и каде се планира населба за 5900 жители, но без велосипедска мрежа и велосипедски паркинг во објектите, со тротоари од 150 цм итн.
https://t.co/cHWUl3zjiy https://t.co/lo8WWSPOjE
2ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии