TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПолитичкиНекоректен @nekorektniot
#reach: 34197   ( 873rd )
#followers: 1479   ( 2908th )
Оние чии семејни и идеолошки предци биле колаборатори на бугарските окупатори, денес најзгрозени од изјавата на Заев.

Господа, 90% од вас извадивте ЕУ пасоши врз основа оваа ваша семејна историја.
10ReTweets28Favorites·Details
Партиите од парламентарното мнозинство (СДСМ, ДУИ, Беса, ДОМ/ЛДП) на листите за советници имаат освоено вкупно: 401.724 гласови.

Партиите од парламентарната опозиција (ВМРО, АА/ААА, Левица) на листите за советници имаат освоено вкупно: 395.807 гласови.
9ReTweets27Favorites·Details
🤡🥢🧅
Кловнови лапале кромиди... oh well.
6ReTweets9Favorites·Details
Скопски парадокс: Оние што се потпишуваа на петиции против Бени Шаќири, пред три дена гласаа за него.
3ReTweets7Favorites·Details
@Torko_Mk @grof_Zarkoff независните листи и вонпарламентарните партии не се вклучени во овие цифри.

Бројот на гласови што го освоија независните листи инпомалите партии е 92.951. Јасно е наведено на кои партии се однесува скорот погоре.
0ReTweets1Favorites·Details
@Torko_Mk @grof_Zarkoff всушност сега кога спомена, веројатно цифрата кај владечките партии би била бешто повисока бидејќи дел од нив (ВМРО-НП) одеа сами во некои општини, а се броени заедно со вонпарламентарните (НП има еден пратеник)
0ReTweets0Favorites·Details
Теута Арифи изгубила од Билјал Касами во Мала Речица
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Торкоtorko_mk2
2zarkovgrof_zarkoff2