TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нандо @niceasshole1
#reach: 81639   ( 173rd )
#followers: 2608   ( 1439th )
#1
Пола саат си играм со едно кутре надвор. Ми падна жал и отидов во продавница да му купам нешто за јадење. Тоа златното ме чекаше пред продавницата како цел живот да сме заедно. Земав месен нарезок, излегов, ми се израдува како од странство да сум се вратил, а не ни знаеше (1/2)
26ReTweets211Favorites·Details
#2
...дека му земам храна. Кога го отворив нарезокот, мислам дека почна акробации да прави. Го раздробив, таман да почне да паѓа од конзервата, ја гледа декларацијата: произведено во Р.С. Македонија.
Ме погледна, заржа "НИКОГАШ СЕВЕРНА" и си отиде разочарано... (2/2)
24ReTweets204Favorites·Details
#3
Абе, Атиџе е супер, ама реално нема сопруг и не успеала во животот...
12ReTweets88Favorites·Details
#4
"Човекот е паметен, освен кога не е."

~С. Турунџиева
5ReTweets73Favorites·Details
#5
*срцето
-Легни си.

*душата
-Легни си.

*телото
-Да, глуп, легни си!

*машината за перење
-ААААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА
10ReTweets53Favorites·Details
#6
@arseblog Not necessarily. However, everyone supporting Stoke is.
0ReTweets81Favorites·Details
#7
Анџелина Џоли ќе ја посвои Атиџе?!
9ReTweets53Favorites·Details
#8
Она што ме шокираше во веста дека вчера починал Кирк Даглас е дека Кирк Даглас бил жив до вчера.
4ReTweets59Favorites·Details
#9
Валентајн Сабота сабајле https://t.co/gDmAQ7KUZv
8ReTweets29Favorites·Details
#10
Поминував низ еден кафич и наеднаш ми замириса на канализационен одвод што би завршувал во деветиот круг на пеколот, па ми текна на еден челинџ: https://t.co/jNR0BZ8lz6
7ReTweets29Favorites·Details
#11
#12
@Schiffer_PG14: кур да јадете сите!
@Neznajach: сум умрел. Не е нешто уау
@pecethedarkword: "сега, со гитарата на рамо, ќе одјавам на @XooXyyy кон зајдисонцето"
@vlijatelenn: abe voa stvarno e?!
@Shushmula: и јас бев болен!
@Shkottt: и кој ќе го ебе сеа @Meskov81?! https://t.co/dsYCY2hk6m
10ReTweets18Favorites·Details
#13
"Еден за сите, сите во s e s t r a t i"

~Тројцата мускетари
6ReTweets30Favorites·Details
#14
Се надевам дека имате прекрасна вечер, најмили. https://t.co/8leq0rrM0B
1ReTweets43Favorites·Details
#15
Да го дувате со скок-пук и задршка, најмили <3 https://t.co/HnosywPde5
5ReTweets27Favorites·Details
#16
-Знам да мијам садови...
-... https://t.co/sU3tSiFOgw
4ReTweets30Favorites·Details
#18
*Ромски олимписки игри (РОИ 2020):

-млатење жена на 100 метри
-маратонско бегање од полиција
-питање на 200 метри со пречки
-биатлон со палење кабли
5ReTweets24Favorites·Details
#19
@XooX: мууу
@bonitopp: хах! Стигнав пред Лепа Брена!
@dzagdisha: *клипот од типката како мастурбира на говор на Мицкоски*
@Act_A__Fool: оставете ми кеш и курви на гробот!
@ProblemByMe: кој ќе ви биде глас на разумот сеа?!
@Independent_234: *нешто на бугарски*
@nasuzemaliot:
7ReTweets16Favorites·Details
#20
*Кога ќе дојде време да учам дете нешто за математика, а ќе ми текне каков бев на часови: https://t.co/trk3jYeYOw
5ReTweets21Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Полтрол 🇮🇱neznajach180
2XooXxooxyyy129
3Ариелproblembyme113
4H i 🌖vlijatelenn103
5Пæцоpecethedarkword97
6Chlamydiaschiffer_pg1457
7Its me Fritzfritcz53
8Цceciliaa53749
9little star 🤙independent_23439
10Сплинтерsinisa_goliotok36