TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Даскалиште @nikojbiten0
#reach: 29401   ( 296th )
#followers: 297   ( 12924th )
Ова заслужува да го поздравиме.
👍 https://t.co/vEduIMjXTI
48ReTweets210Favorites·Details
Она кога си експерт за железнички и воздушен сообраќај, ама не работиш во струката.
Засрами се Македонијо.
😕 https://t.co/20KtTlnGBK
17ReTweets79Favorites·Details
Конечно ќе го фатиме возот за Европа, кој толку години ни бега.
Владата најде начин.
👍 https://t.co/MI0Mvh2wYV
10ReTweets70Favorites·Details
12ReTweets58Favorites·Details
Велам да му дадеме шанса.
👍 https://t.co/vl7wCZ3YsG
9ReTweets69Favorites·Details
Папата во посета на Македонија:
-Директоре донеси пет сладоледи.
-Па ваљда да носим два?
-Римски е бе глуп.
✌️ https://t.co/y9BpDj1dlu
5ReTweets32Favorites·Details
@Alhemicharot1 Познато е кај етнолозите дека постојат над 2000 стари песни за Александар испеани на македонски.
На грчки има 0(нула).
Се чудев како е можно тоа, ама ете можело.
3ReTweets9Favorites·Details
Понеделнички.
Она кога не знаеш гај ти е газот ,а кај ти е главата.
🙂 https://t.co/dD6ktGU9qV
1ReTweets14Favorites·Details
@BlazoElixir Скопјанка ко се мажи за провинцијалец.
3ReTweets3Favorites·Details
@Alhemicharot1 @Igor_rujo @Mr_Hajd2 Во Турција пред некоја година донесоа закон за забрана за пушење во затворени простории,ресторани,чајаџилници.
До 12 часот имаше 9 убиени инспектори на терен.
Истиот ден го повлекоа законот.
😞
2ReTweets4Favorites·Details
Сега се замислив.
🤔
#рамназемја #flatearth https://t.co/ocPfC8d9XA
1ReTweets7Favorites·Details
@brunobananinani Значи ќе има повеќе амандмани?
Не е само преамбулата?
🤔
1ReTweets5Favorites·Details
Ако овие правници ни кројат промена на уставот, тогаш ќе треба да викнат и еден судија.
За да свирне крај.
🤷‍♂️ https://t.co/TI0r4tlmZY
1ReTweets5Favorites·Details
@Serdar_Martoloz Никако да го замисли автобусот кон Бојане, Љуботен или 19 кон Шутка.
А баш во нив се возат напредните, оние кои ние ги кочиме на патот кон интеграциите.
Автошовинист и народомрзец нај обичен.
1ReTweets4Favorites·Details
Ова е Ѓорѓи од Пехчево.
Ѓорѓи освои прво место на светскиот шампионат во Катар.
Велат дека и по изгледот и по фудбалските мајстории потсетува на Марадона.
Зошто ниеден од медиумите не пишува за Ѓорѓи.
🤔 https://t.co/SAd9rNNgnG
1ReTweets3Favorites·Details
Дечки, кај сум вака?
🙂 https://t.co/ojjqjiXK32
0ReTweets7Favorites·Details
@BlazoElixir @vortexlady14 Учител е со високи работни, образовни и етички квалитети.Тој мора да поседува. високи интелектуални способности, особини на личноста соодветни на системот на вредности во општеството, високо ниво на зрелост на личноста и високо ниво на лична култура.
Наставникот само држи настава
1ReTweets3Favorites·Details
@BlazoElixir Ова Мош е или Интермецо?
1ReTweets3Favorites·Details
@Macedonon @Alhemicharot1 Претпоставки се дека врвот бил од злато. Во тоа време во Египет немало толку злато ,а најценет метал било среброто,така да ако имало нешто на врвот тоа би било сребро.
Инаку пирамидата била прекриена со камен,варовник,кој блескал на сонцето поради белата боја.
1ReTweets2Favorites·Details
@brunobananinani Од утре "Железничка станица Скопје", го менува името во "Канела торти анд ајс крим лтд"
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ArmakedonKataarmakedonkata15
2АЛХЕМИЧАР☦ 🧪⚗alhemicharot113
3БаБаРоГ ///////////lepcesosalamce9
4Jackie Omaminamaca8
5малер_на_кубенmalerissimo8
6ꑭᑎỖ𝕣мα𝔫ꑭ Ataman i Dardanisëslavicnorman7
7Плава ама Права 😏niighttstarr7
8deleted accountdeleted908084657
9Iznogoudorest299926207
10⚜️ЦрвенокосаТа¹⚜️reddevil_xoxo6