TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nikola Naumeaux @nikolanaumeaux
#reach: 77379   ( 109th )
#followers: 3053   ( 1358th )
Го уништиле лавиринтот - омиленото место на родителите со деца во Градски Парк. Штетници. https://t.co/Y1CDDrco6b
55ReTweets134Favorites·Details
Уредник на Плусинфо е Бранко Героски - предавач за медиумска писменост/етика на медиуми на Институт за Комуникациски Студии. И финансирани се од ЕУ/Амерички/западни фондови. Еве зашто треба да им се прекине финансирањето и да се упатат кај Путин за поише. https://t.co/cXzY0AeFJw
33ReTweets71Favorites·Details
Данела, Левица и ВМРО идната недела ќе формираат уште една јавна установа, овојпат за урбанизам, со име „Кензо Танге“ (ффс!). Установата ќе си има свој управен, надзорен одбор, директор, вработени, простории, трошоци... Директор ќе биде извесен Антони Коршул - дипломиран геодет.
31ReTweets64Favorites·Details
Нов ден, нова дневница од $123 од градот за Данела да се обучува во Њујорк како да стане подобра градоначалничка.
27ReTweets75Favorites·Details
Во меѓувреме стигна и официјална реакција и осуда од Зелен Хуман Град: https://t.co/JHdCx869Hf
24ReTweets47Favorites·Details
Ленин нема да може летово да се возика низ европа, а на данела гајле и е си најде нов стратешки партнер :( https://t.co/jBt2mfYQ2H
22ReTweets47Favorites·Details
Реално, нема(ше) поубав дел во паркот! https://t.co/Xd3m93tyH2
13ReTweets92Favorites·Details
Советниците на ЗХГ згрмија во фејсбук коментар: Консултирајте нѐ! https://t.co/0jR4uDmZdr
16ReTweets47Favorites·Details
Ја имате у глава сликата како Лазар Бараков со собрани рамења и споени дланки доаѓа кај Ѓорѓи Колозов и му се обраќа со „честити царе”?

Епа вака изгледа тоа на писмено: https://t.co/f3DxMf9XDY
14ReTweets60Favorites·Details
Трагедија у пичку матерну… член на кабинетот на Данела и омилениот Албанец на куририте РАСПАЛИ ПО НАЈБОЉАТА МЕНАЏЕРКА НА СВЕТОТ ИКАД! https://t.co/v944kIuTaw
12ReTweets40Favorites·Details
Кога Леб и Сол би правеле албум кавер на истото место денес. https://t.co/20dZ34fWc5
6ReTweets31Favorites·Details
Новата летна сцена во Градски Парк е конечно готова! https://t.co/TEdBFfTpSr
2ReTweets43Favorites·Details
Порано тротоарите се обновуваа со лиен бетон, одвоени простори за пешаци и точаци, со нови дрвореди, зеленило и системи за наводнување... Запуштените патеки во паркот се обновуваа со ризла, какви што некогаш биле, со нови клупи, канделабри и корпи за отпадоци. Не со асфалт. https://t.co/5Qm6qydgsL
5ReTweets33Favorites·Details
Фрлајте вие молотови коктели од надвор, а кога ќе дојде денот ние од внатре ќе свириме со свирче у ќе си отидеме порано дома! #Левица
5ReTweets31Favorites·Details
Да знаете, левичари врз кои беше крената рака вчера, дека Димче ве мисли од Кавала и дека ја има ситуацијата под контрола дури и на лежалка под чадор на плажа. Исто и за децата што наебаа со молотови коктели. И нив ги мисли секоја вечер додека игра бриџ на тераса! https://t.co/zK6sKOfjOG
5ReTweets28Favorites·Details
Денес ФБ мемризо ме потсети на ова: Јанко Бурек Илковски - хабитуален поттикнувач на насилство на социјалните медиуми, но кукавица кога ќе му покажеш заби. Во оваа епизода брани тепачи на путиновата пудлица Виктор Јанукович на феминистички активист и повикува ќосиња на аплауз https://t.co/rmZj1J317G
5ReTweets24Favorites·Details
Глуп металец нашол со кого да се заебава…. Штета што избришал :( https://t.co/gBeBzp8Cem
5ReTweets24Favorites·Details
Земи цигари од мајка ти и дој те чекам пред Нолипром. Иам дојава! https://t.co/3LjcXqFWbb
3ReTweets26Favorites·Details
@HerrPIPO @DrnDrnJarinja_ @ChakNaOriz Да не беше пеналот у викторија “шутудупе”? Жутодупе го викавме кај нас у маало :)
1ReTweets3Favorites·Details
@Gogiche можеш ли да одредиш временски кога тоа вмро забегаа скроз? Ова на сликава е 2014-та... три години после Мартин Нешковски, пет години после црквата на плоштад, четири години по затварањето на А1, три години по амнестијата за хашките случаи, осум години по братучед директор во ДБК.
0ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1💉Ej Brej💉gogiche2
2П И П Оherrpipo1
3‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_1
4Чак на Оризchaknaoriz1
5Rumburak 🌐🇲🇰🇦🇹jiggymkd1
6Dimitar P.dmee821
7хранетаhranetta1
8Хермионаkvkriss1