TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џеј Зи Куртишев @noluckmakedonec
#reach: 101739   ( 73rd )
#followers: 13813   ( 53rd )
#1
Уште ли постирате скриншоти од некој шо ви се пуштал у дм бе клошарки едни.
25ReTweets137Favorites·Details
#2
Пијам кафе, вода и вода со лимон и ѓумбир. Толку сум хелти шо прдам виножита.
23ReTweets109Favorites·Details
#3
Сте приметиле дека зборот менструација содржи мен(машко)? Ни тоа не е ваше, селанки едни.
17ReTweets99Favorites·Details
#4
Газов? Од играорната ми е.
17ReTweets87Favorites·Details
#5
Колку си невработен од 0 до цел ден го коментираш видеото со таксистот и типката и пробуваш да бидеш морално супериорен јунак на твитерс?
17ReTweets78Favorites·Details
#6
Наместо да си ги обвинувате родителите за тоа како сте fucked up, почнете да си го влечете својот товар. И заблагодарете им се шо ве израснале воопшто.
17ReTweets61Favorites·Details
#7
Порано се знаеше шо беше дефиниција за машко: слабичок, раскопчана кошула, лабав ирски акцент. Сега амбициозен да бил, да се билдал, да бил успешен. Каде згрешивме?
13ReTweets70Favorites·Details
#8
Само секс и политика се твита у последно време. Дајте да смениме малце наука и религија. Ќе биднеме подобри луѓе.
13ReTweets66Favorites·Details
#9
Со луѓето разговарам онака, ради реда. Вистинскиот муабет е со Господ.
17ReTweets52Favorites·Details
#10
Мајко подај ми ги бордо мокасинките, син ти ќе оди по пичиња.
10ReTweets72Favorites·Details
#11
Исфрлете леб и газирано, ќе ви се подобрат твитовите.
11ReTweets65Favorites·Details
#12
Фали у државава антифа здружение од деца на богаташи шо ќе тепаат стечајци пошто се привилегирани белци.
14ReTweets47Favorites·Details
#13
Дали градењето на Рим било римџоб?
9ReTweets60Favorites·Details
#14
Англискиот ми варира од бел англосаксонски протестант од Midwest до Уралски овчар.
10ReTweets55Favorites·Details
#15
На прв дејт рецитирам 2 статии од википедија, правам цел user flow за пејмент систем со примери од Страјп, дискутирам за Шопен, Лимп Бизкит, од каде црпат Мастодон инспирација за албумите и кажувам две смешки од адолесценцијата. Се надевам дека е доволно.
7ReTweets55Favorites·Details
#16
Мегваер личи на некој шо носи лакирани шпиц чевли на свадба, го води орото и клекнува спорадично додека мавта со шамивче. Веќе го сакам.
7ReTweets54Favorites·Details
#17
Да се врати Таткомак, да се воведе православен шеријат, платите да се зголемат на 550 евра. Малку ни фали за да пркнеме.
11ReTweets39Favorites·Details
#18
Пеколот е место кај шо нонстоп свири Dragonstea din tei, а луѓето играат робот денс до крајот на вечноста.
9ReTweets43Favorites·Details
#19
Не можам да кажам Муарко без да направам air kiss.
5ReTweets55Favorites·Details
#20
Понекогаш сфаќам дека и вие сте биле нечии дечковци/девојки и ми паѓа жал за тие луѓе.
9ReTweets41Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1UltraViolet Heaven6_7characters27
2Phoenix™dataasum22
3091dakjoskopski20
4С'Клетnedelkovskiv20
5јампоросmsinconvenient15
6Veraxxnya13
7prostmoderen 🥀magnetolicious13
8little star 🎯independent_23413
9Муаркоmuarko12
10МилаШилаmilashila911