TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

OBE Џеј Зи Куртишев @noluckmakedonec
#reach: 83570   ( 182nd )
#followers: 13703   ( 59th )
#1
Ози Озборн има шмркано мравки, тебе ти е страв да се напиеш вентор, желудникот го оштетувал.
18ReTweets74Favorites·Details
#2
Седиш дома така незапослен, си го прошетал и исрал кучето, викаш чекај малку да ја едуцирам рајава за геополитика, меѓучовечки односи, сексуалност, историја, палиш твитер и ние тука те трпиме. А можеш комотно да се утепаш.
15ReTweets75Favorites·Details
#3
Добравечер госпоѓо. Би сакал, доколку не ви пречи да ве запрашам дали знаевте дека Џака Накот е би-о-ме-ха-ни-ка, биомеханика, Џака Накот е би-о-ме-ха-ни-ка, биомеханика???
16ReTweets60Favorites·Details
#4
Поддршка за средношколците. Коа ќе пораснете и ќе заработувате, ќе ми вратите 500 денара шо ме одраа за такси до Ново Лисиче, али поддршка.
7ReTweets84Favorites·Details
#5
Автобуската у Кичево е најгрдата автобуска на северната Хемисфера.
8ReTweets81Favorites·Details
#6
Да, секс е супер. Ама си погодил ли некогаш волеј со надворешно ефѐ?
12ReTweets65Favorites·Details
#7
А дека на фејсбук пишав дека кај Златан Ибрахимович ни се падна паричето, баба ми пиша на чат кој е тој и дома се јавила за кое другарче сме кршеле, па морав да бришам.
10ReTweets66Favorites·Details
#8
Сите сте раскинале со партнерот пошо бил токсична личност, па идете тука да си лечите фрустрации врз невино население. Коските да ви ги ебавам.
8ReTweets63Favorites·Details
#9
Сеа да имав шишки, ќе си ги дував нагоре. Ценете ги работите додека траат, животот е краток.
8ReTweets56Favorites·Details
#10
Маж: Свршува за 2 минути - значи е напален од жената.
Жена: Не свршува у тие 2 минути - значи не е напалена од мажот.

Мажот добива негативни критики и е исвиркуван од општеството бидејќи е напален.
7ReTweets54Favorites·Details
#11
Го јадам најгрдиот помфрит у светот. Мислам дека не е од компири туку од лајсни за масиче у дневна.
4ReTweets60Favorites·Details
#12
Ako ne e dobar skunk uopste i da ne duvam drugi raboti. Mi faka bigor na nepcata. https://t.co/h3bY7UigXD
9ReTweets44Favorites·Details
#13
Цел живот мислев дека сум подзнак стрелец, али излезе дека сум бил јарец. Погрешно сум живеел 30 години.
9ReTweets41Favorites·Details
#14
Чита книги, внимава на кожата, избегнува токсични луѓе, шмрка со усул, го ендорса Берни, се слика со ретро филтер на инстаграм. Со еден збор, перфектно човечко битие.
7ReTweets45Favorites·Details
#15
Brat na ekipata od Fridrihsajn koa im kazav deka sum od Jugoslavija tolku se izraduvaa sme rejvale na pokrivot na Stazi arhivot karsi Aleksandarplaz do sabajle posle toa zaglavivme na eden after u Mite pa na kraj na doner od Nojkeln. Partali. https://t.co/u5XuknQki3
8ReTweets40Favorites·Details
#16
Прва песна шо ја научив на гитара беше Трафик од Тиесто.
6ReTweets40Favorites·Details
#17
Не ве нервира малце шо Никола Тесла не е жена?
8ReTweets33Favorites·Details
#18
Го изгледав Ханиленд. Минимум 20 странски инвестиции ќе ни донесе.
6ReTweets38Favorites·Details
#19
Арабела(неам појма колку и не ме занима).
Од коа е дојдена на твитер, само квоута твитови, досаѓа со нејзини ставови кои никој не го интересираат и не разбира хумор. https://t.co/HaxPi5NePW
6ReTweets37Favorites·Details
#20
Nekna sme zaglavile na eden after se prejadov brusketi so humus sos od vrganj i pleskavici od crvena leka deka vegan. Dva dena ne mozev da se opravam, partali. https://t.co/YvKxe6AkrV
7ReTweets33Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Dzanna Mollydzanna_molly20
2pupsikinsmrcartmanezzz13
3The real OG Rubintherealrubinbt12
4Ранкоsrbak9
5Џотоgiotto_mkd8
6Г-ѓа Старкmarincepink8
7Нандоniceasshole18
8Леголасvajldy7
9mentally hilarioustwiztid__7
10UltraViolet Heaven6_7characters7