TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Густав Охридски @nopak_od_varosh
#reach: 84353   ( 77th )
#followers: 2535   ( 1651st )
🇩🇰 едно еспресо ве молам
🇩🇪 едно еспресо ве молам
🇪🇸 едно еспресо ве молам
🇫🇷 едно еспресо ве молам
🇲🇰 едно еспресо мало, во мала шоља, малку продолжено ама не догоре, и чаша вода обична со мраз, во голема чаша. кој ви е пасвордот? сè споено? со мали? пепељари имате?
45ReTweets316Favorites·Details
за ти да можеш да си ги лечиш комплексите и фрустрациите кога ја гледаш фотографијата, клисарче едно сексистичко, шовинистичко и фашизоидно, пошо 10 пати е попаметна, почовечна, постручна, поелоквентна и посовесна од тебе, кловну еден недоветен, инфантилен и зол https://t.co/FLzPoVWAQF
41ReTweets165Favorites·Details
ко бев дете, гледавме филм сите дома и почна една сцена со ебајне и сите одма ги свртивме глајте настрана и татко ми гледат горе во плафонот и велит: за варосвење е куќава, и следниот викенд стварно варосвевме и јас си мислев одмајкамупичкана на сите шо клавет голотиња по филмој
17ReTweets217Favorites·Details
Во чест на денешен Св. Наум Охридски Чудотворец, еве една нишка со неколку историски факти за црковната кула од старите фотографии на манастирскиот комплекс. https://t.co/FCHPk2MKK2
19ReTweets130Favorites·Details
ствари су изашле из контроле https://t.co/ZCp2QQFvP2
12ReTweets160Favorites·Details
сарми од лозов лист се подобри од сарми од кисела зелка. рекла сам шта сам рекла.
10ReTweets147Favorites·Details
не знам како да ви кажам https://t.co/O9lHE6v3Rv
12ReTweets136Favorites·Details
Зборот Коледа доаѓа од старословенскиот збор Коледар, што значи Календар... во преносно значење, календарот започнува со Христовото раѓање... Словенците за календар викаат коледар... коледарите се всушност луѓето што низ народот ја пренесуваат радосната вест за Христовото раѓање. https://t.co/QBiSCeisxR
12ReTweets85Favorites·Details
Дали се сеќавате во времето на ВМРО кога еден вицепремиер, тројца министри и два пратеници од власта на ВМРО одеа заедно во посета кај градоначалник од СДСМ, за да им помогнат на граѓаните од таа општина, како што беше тоа случај денес во Битола?!

И јас не.
16ReTweets56Favorites·Details
самоубиство од заседа https://t.co/R9VVwY4D0R
14ReTweets65Favorites·Details
од МВР велат тие шо ќе одат по кафани за дочекот да не објавуваат слики по социјалните мрежи, за да не ги ограбат крадци... е па тогаш ние шо ќе бидеме дома, да објавиме слики од кафани од некоја друга вечер и да го угасиме светлото, па коа ќе дојдат крадците да им ебиме мајката
7ReTweets85Favorites·Details
си го прајме адетот ко шо е редот: кандилото запалено; проскурата написана и однесена цркоф, запалени ламбада и свешчи; софра ќе курдисаме со најблиските чим се стемнит; проскурата, чејнцата, виното, кадилничето и свешчите спремни за ко ќе дојт попот да крстит вода... замногодини https://t.co/5wWhoQdDEj
5ReTweets84Favorites·Details
не разбирам зошто улицата Ленинова во Скопје повторно ја преименуваа во Аминта Трети, кога требаше во Аминта Четврти, пошто по четврти пат и' го менуваат името 🤔
11ReTweets56Favorites·Details
нам бре на почетокот на отслужувањето на воениот рок во ЈНА ни акнаа БЦГ, TAБT и TБ вакцини, една година подоцна пред "кинење" ни акнаа и ревакцини за истите, а во меѓувреме за СДО јадевме конзерви со месни нарезак и паштети од 1956 год., ар сејте мирни аман шо прајте муабет
5ReTweets64Favorites·Details
Ленин добил поддршка од Данела да добие финансиска помош од Владата. 🤡🤡🤡

Па тоа ти е исто како јас што добив поддршка од другар ми да ми даде Скарлет Јохансон.
8ReTweets52Favorites·Details
- дали Данела докажа дека нема бугарски пасош?!
- дали Данела покрена тужби против тие што тврдеа дека има бугарско државјанство?
- дали Мицкоски направи ново предбожиќно собраниско мнозинство?!
- дали Мицкоски доби чувство на гадење во новава година?
- дали Илија ќе ни одговори?
7ReTweets42Favorites·Details
Сурова, сурова година,
весела, весела родина,
златен клас на нива,
зрело грозје на лозје,
црвено јаболко в градина,
за година бериќетна,
живо, здраво,
до година, до амина,
ќе дајте аљ не?!

#Парето
#Топејнца
#Василица
#Василичари
#Замногодини

Р.Ѕ. Топејнцава од жена ми е закон! https://t.co/WfwZv48mbk
6ReTweets37Favorites·Details
Нека е честит 22 Декември, Денот на армијата во која што го служев воениот рок, а ова долу е другарот Тито, кој пред 80 години на една ливада во Босна ги построил сите борци шо сакале да бидат партизани, и ја формирал Првата пролетерска народно-ослободителна ударна бригада. https://t.co/cPwlvIlQw4
5ReTweets37Favorites·Details
просечен Македонец до возраст од 32 години има детска соба во домот од своите родители
3ReTweets32Favorites·Details
Ако сакате да дебатирате со мене, ќе зборувате на охридски дијалект, шовеебам.
0ReTweets20Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1💉crvenokosata 💉2eyeshadow2
2Госпоѓ(иц)аzenskiprikazni2
3Алиша Кис од најубајо градaliciakeysfromb2
4solo_un_illusionesillusione2
5МилаШилаmilashila92
6Џиги-Мигиvakciniraniot2
7Корто Малтезе од 🇲🇰ngc67522
8Шишаркаshisharka_1
9Dr.Marija Andonovskaandonovskadr1
10Scarlett O'Harascarlett_o_51