TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 36144   ( 515th )
#followers: 567   ( 7733rd )
Факт:
Од трите највисоки функции во државата Премиер,Претседател на Собрание и Претседател на Републиката,двајца се дезертери.
Тоа е се што треба да знаете во каков правец се движи Македонија⚡
21ReTweets93Favorites·Details
Пред 6 години полни им беа устите дека партијата не смее да се поистоветува со државата,денес го прават најлошото локални криминалци од Арачиново одлучуваат кој ќе биде вработен во АРМ.
Нема дно кое оваа власт не го проби⬇️ https://t.co/4q9OFQWsFx
22ReTweets45Favorites·Details
Во нормални држави избегнување на воен рок а камоли вадење на документ дека не си психички неспособен за служење ти ја запечатува политичката кариера,или било која кариера која е поврзана со некоја опшествена функција платена од буџетот на граѓаните (1/2)
13ReTweets58Favorites·Details
@LepceSoSalamce А можеа со Андов да внесат свежина во составот.
1ReTweets4Favorites·Details
@MarijaDanilovs1 Пробај хачапури и мзвади нема да се разочараш
0ReTweets4Favorites·Details
Стефче Јакимовски ти е единствен политичар кој има два пратеници.
Еден во Вмро (Љупчо Пренџов) и еден во Сдс ( Панче Минов)
0ReTweets3Favorites·Details
Доручек 😊 https://t.co/qRX4VTqjh8
0ReTweets6Favorites·Details
Да не се чудите ако се формира политички блок од Стефчо,Данела,Максим и Огнениве од Дуи,тоа би бил идеален проект на калето.
0ReTweets6Favorites·Details
@ma6ni4ka Во Бг нема партија,здружение,организација,поеднец кој се залага да се тргне ветото а камоли да му се измокри на договорот.
За тоа и позицијата на Бг е силна бидејќи има единство,за разлика од кај нас
0ReTweets3Favorites·Details
@shopkarishte @C4i7Z И те како !!!
0ReTweets2Favorites·Details
@shopkarishte По потекло од Прилеп
0ReTweets2Favorites·Details
@milanzng Кога можеше Заев со одење на училиште 3 пати неделно да стане премиер (тоа е негова изјава) тогаш зошто да не може бившата градоначалничка ? 😊
0ReTweets1Favorites·Details
@MakeItOnYeah За мн години нека е 🍻
0ReTweets1Favorites·Details
@Roma92377181 Нека ја прочитаат книгата "За кого загинавме Македонијо" со сведоштва од 2001 год и ќе се увери која категорија на луѓе гинат а која се бега на некоја топла плажа.
Ако и тоа не му е доволно нека се врати во 2 Св каде што ќе види дека сите жртви се од работничката класа.
0ReTweets1Favorites·Details
@shopkarishte Се подразбира 😊
0ReTweets1Favorites·Details
@SendvicSoVegeta Ги исмевавте субвенциите на Грујо за скијање на пензионерите,денес се гордеете со делење на спортски реквизити.
Луда работа
0ReTweets1Favorites·Details
@KajMakamot Грујо е причината поради која се одметна Стефче и неговите
0ReTweets0Favorites·Details
Јунајтед се однесува ко растурена сарма
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Makedončišteshopkarishte3
2☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z1
3Командант Маркmilanzng1
4Благовестmakeitonyeah1
5Romaroma923771811
6Marija Danilovskamarijadanilovs11
7Astérixsendvicsovegeta1
8Панделка (Фљонга) 🎀ma6ni4ka1
9БаБаРоГ ///////////lepcesosalamce1