TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велештрумф @papasmurfmk
#reach: 12760   ( 675th )
#followers: 59   ( 30681st )
Тој стиропорот што личи на мермер од Скопје 2014, на Грујокио и ВМРО се распаѓа. "Крадеа ама градеа" вака неутровмраната ги бранеше криминалите на вмровци (жални врби, стиропор, лавови што позеленеа, метални огради), преку кои вмровци украдоа стотици милиони евра! https://t.co/ky3QJUDuz8
25ReTweets86Favorites·Details
Градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски до Советот на општината поднел предлог точка за зголемување на својата плата од 60.000 на над 90.000 денари или точно, 90.967 денари. Изгледа не му стигаат парите за гел за коса да ја залиж ва секое утро 😁 https://t.co/iEQ0iHPnKW
26ReTweets47Favorites·Details
Кога се носеше законот за амнестија за 27 април пратеничката се тепаше сопругот да се амнестира. Сега пак глуми загриженост за тие што ги искористија и фрлија како крпа, само за да го спасат криминалот. Наместо да глуми жртва нека каже зошто 8 пратеници од ВМРО не гласаа вчера! https://t.co/Lgz7xrxh5C
20ReTweets32Favorites·Details
ВМРО беше против покачувањето на минималната плата дури најавуваа и протести доколку се случи тоа. Ама затоа денеска мачката им го изеде јазикот за покачувањето на платите на двајцата нивни градоначалници Орце и Иван на над 90 000 денари, што е еднакво на 4 ипол минимални плати. https://t.co/XjI5u4Q9n5
13ReTweets31Favorites·Details
Не да му се суди само на Марјан. Да се откријат јавно и нарачателите на лажните вести и тие што уништуваа кариери и авторитети и углед на лица со измислени вести поради бизнис или политички пресметки. https://t.co/DRnoV4LsZ9
15ReTweets20Favorites·Details
Пратениците кои биле присутни на седница а не гласале. Лигња почнува да му го копа гробот на Мицко. https://t.co/bKHDIvHpVK https://t.co/0cw7hp2CPo
11ReTweets26Favorites·Details
Зошто човеков како улав бара предвремени избори, кога само пред 2 недели тврдеше дека паѓа Влада и има ново мнозинство во Собрание? https://t.co/J4tkX3hGfC
10ReTweets20Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии