TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пaвел Николаевич @pavnikolaevic
#reach: 34209   ( 828th )
#followers: 690   ( 6401st )
Како бе во огласи за вработување пишувате: редовна плата, годишен одмор и регрес за годишен одмор!?
Абе мајмуни, тоа по ЗАКОН ги следува работниците, племе ви ебам ретардирано!
До кога бе!? 🤮🤬
33ReTweets242Favorites·Details
@TrpAna IT ќе пукне ко балон! Пазарот ќе се преполни со кадар (а веќе е!), второ на вукојебина како нашата и требаат производствени гранки, па ќе излезе работиш ИТ нема што да јадеш, или нема од каде да купиш за јадење, нема кој да те лечи и ткн...
7ReTweets3Favorites·Details
Сте виделе поштен народ да пазари со количка во последно време?🙄
Се е поскапено, бираш производи од еден маркет, па трчаш во друг. Се ти собира во една корпа.
Освен ако не си северџанско шиптарска аждаја, тогаш со шлепер ќе идеш на пазарење. 🤮
А, овој плата зема во затвор? 🧐 https://t.co/GhG5kDNoD9
8ReTweets26Favorites·Details
Исто и ЕУ, Грција и Бугарија, ама вие релавитизирате! https://t.co/AkwWPgE3tn
0ReTweets8Favorites·Details
После ќе зборуваат бегале младите од државата, па вака ли да ни ги тепаат децата!?
За што? Затоа што си го бранат своето? https://t.co/GUpOvxgyFg
0ReTweets4Favorites·Details
Вака у 55ка 🙄 https://t.co/Z0OKElEdmA
0ReTweets4Favorites·Details
Така е стари, си знаеш ти како треба со калаши и оружје! 🫣🤮
Абе провокатори, затнете си ја муцката, народот и онака е многу гневен и без вашите терористички изјави! https://t.co/mE45nU9qUT
0ReTweets3Favorites·Details
Понеделник 🙄⚰️ https://t.co/tceQDLcBUz
0ReTweets5Favorites·Details
Не јади лајна мори сељанко одродена! 🤮 https://t.co/F4twzSAAZf
0ReTweets2Favorites·Details
@poliedar Во индустрија нема работа од дома, ама се надевам дека со одливот на работници во последните 2 години ќе им текне да не те казнуваат ако задоцниш 5 минути. Таа е таа флексибилност што ја бараат работниците во индустријата...
0ReTweets2Favorites·Details
Д. северџан
Д.Д. ментално пореметен северџан https://t.co/5pTsXrGSrf
0ReTweets3Favorites·Details
Така е Славице, сега стај ми го пликото у цицки и не ми мрси муда дека се тешки времиња 🤑💸💵
0ReTweets1Favorites·Details
⚠️⚠️⚠️Има сличности нели? 🙄
Ширење на: паника, страв, безизлезност! Исплашен народ најлесно се команда! 🫣 https://t.co/XWQclmIarL
0ReTweets0Favorites·Details
ССМ одлучува за следните чекори откако не добија зголемување на платите - https://t.co/qBvm7tbrni
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1TrpAnatrpana1
2Неуронpoliedar1