TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Тој со наводниците“ @petark
#reach: 851   ( 1752nd )
#followers: 851   ( 5457th )
@jungle_dancer Радио бар, Балет.
0ReTweets6Favorites·Details
Само гиро, никогаш шаверма https://t.co/S1TEodsRY3
0ReTweets4Favorites·Details
@tiktaknaradio Што тропаш глупости за работи за кои немаш елементарни познавања, во конкретниов случај „институцијата брак низ вековите и културите“.

„Љубовта“ како битна причина за бирање на брачниот партнер е феномен од 20 век.
0ReTweets2Favorites·Details
@alexodostrelia @astrogrev Има кој седнал и промислил
https://t.co/EJ9yPhn889
0ReTweets2Favorites·Details
@SZaharieski Проверив сликата со продавниците и се потапшав по рамо деке погодив дека е Karmelitermarkt
0ReTweets1Favorites·Details
Која е веројатноста дека кретен што го напишал ова оди толку често во театар и опера што понудата на театар и опера во Македонија не му е доволна? https://t.co/Me5PmNIQSd
0ReTweets1Favorites·Details
@astrogrev @alexodostrelia Не е толку неверојатна коинциденција како што се чини на прва
0ReTweets1Favorites·Details
@legovski На 10 минути пешки позади, имам да ти препорачам бар со редок Јапонец 45+ кој разбира англиски
0ReTweets1Favorites·Details
@legovski Bar Moon Palace, ムーンパレス

Газда Ген. Изгледа уште работи.
0ReTweets1Favorites·Details
@capn_mikjo За мене е најдобрата специјализирана продавница за што било во Виена.
0ReTweets0Favorites·Details
@Rrrrnessa @KsKM3 It's standard for teenagers.
0ReTweets0Favorites·Details
@mnmlbit @kraft_mk @Twitter Начинот на кој се направи целото преземање? Маск понуди многу пари, и сопствениците на твитер прифатија и тоа е проблематично? Која марксистичка каша попара треба да имаш во главата за да имаш проблем некој да го купи и да го продаде твитер?
0ReTweets0Favorites·Details
@capn_mikjo Делот што си го сликал служел за разумен компромис за излегување на жени во кафана на почетокот на 20 век

Од една страна, како може жена без капа да биде видена во јавност, од друга страна, како може внатре да се седи со капа

Е па, во тој дел позади седеле со капи, демек тераса
0ReTweets0Favorites·Details
@TrpAna @saleskopski Ех, тоа нешто ново? Нели долу оди јаглерод двооксидот а богами и моноксидот, немам сретнатo дека воздухот е проблематичен. (Наспроти опасност за мали деца да паднат)
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1mikjocapn_mikjo2
2Alexalexodostrelia2
3Грeвastrogrev2
4Брадаlegovski2
5Stanislav Zaharieskiszaharieski1
6Тик Так на радиоtiktaknaradio1
7░▒▓██▓▒░mnmlbit1
8КраФТkraft_mk1
9Револуционеркаjungle_dancer1
10TrpAnatrpana1