TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пердуф @pikabu00
#reach: 122540   ( 19th )
#followers: 14319   ( 52nd )
#1
Македонска дваесетгодишнина од матура https://t.co/iQbm3RquzM
256ReTweets1015Favorites·Details
#2
Замисли, живееш со години со мала плата, у мал стан, шефот те уценува, жена ти невработена... и таман си нашол работа во странство, си се снашол за престој, си обезбедил документи, одиш накај аеродром и оооп, билбордов! Кочиш и вртиш полукружна. Се враќаш назад. https://t.co/cHHXTepmAR
83ReTweets348Favorites·Details
#3
Десетгодишни девојчиња обработувале туѓи фотогрфии и со недолични содржини ги постирале на нет.
Изгледа, собирање салфетки, полека исчезнува како извор на забава.
21ReTweets185Favorites·Details
#4
Поддршка до секоја мајка која седнала на кафе со детенце на кое не му се седи мирно на маса, од едноставна причина што е дете, и е распната меѓу желбата да го пушти да трча меѓу маси и да пречи, или да му даде телефон и да гледа како ја осудуваат.
20ReTweets165Favorites·Details
#5
А кога го вртите прозорот од кипање на отварање, не ви е страв дека ќе се извади скроз и ќе ви остане во рака или само мене тоа?
10ReTweets157Favorites·Details
#6
пример, има 10 незатворени шахти низ град и 1000 со сонцето од кутлеш.
што е приоритет да се среди?
22ReTweets117Favorites·Details
#7
Јас сум од времето кога на свадба уште се служеше супа.
12ReTweets144Favorites·Details
#8
Лесно е да истругаш шахта, оди нивелирај ја да те видам.
22ReTweets92Favorites·Details
#9
Баба ми, така еднаш, ради ретрограден меркур, се омажи.
18ReTweets72Favorites·Details
#10
Во моментот се вршат претреси во просториите на СЈО!
Па браво за брзината. Ги фатија на препад. Сигурно воопшто не се надевале на ова и не успеале да уништат никакви докази.
Немаа ни месец дена на располагање.
16ReTweets70Favorites·Details
#11
Она кога мислиш дека ќе биде досадна вечер и баш ти си дежурен за земање изјава и уааау. https://t.co/u9ca0BUEkf
8ReTweets93Favorites·Details
#12
и вас ли ве јаде туѓ срам за сите оние “Не заборавај утре започнува новото правило на Фејсбук каде ќе можат да ги користат твоите фотографии. Не заборавајте денес Рок !!! Може да се користи во судски случаи во парница против вас.“ статуси?
11ReTweets70Favorites·Details
#13
Колку луѓе годишно убива државава со години затоа што го игнорира загадувањето?
14ReTweets60Favorites·Details
#14
Зошто пак твитате за доење на јавно место? Ко заглавени у некој луп сте.
6ReTweets83Favorites·Details
#15
Relationship goals https://t.co/q3bgs9AObt
14ReTweets55Favorites·Details
#16
Сакам да си тетовирам мува на рамо и луѓето да ги нервира додека ми се у близина. Да сакаат да ја ишнат ама непријатно да им е :)
Да. Досаден ми е животот во четврток навечер.
6ReTweets73Favorites·Details
#17
Чил дечки. Ни она нема да лежи.
11ReTweets54Favorites·Details
#18
луѓе што викаат гројзе место грозје? https://t.co/7yxk1CwDUF
5ReTweets71Favorites·Details
#19
Озбилно ќе има специјално јавно обвинителство за да се занимава со аферите во специјалното јавно обвинителство и ќе се вика екстра - специјално јавно обвинителство, затоа што само специјално е веќе зафатено?
5ReTweets70Favorites·Details
#20
Да беше маж, немаше да реагирате исто. Да, лицемери сте.
11ReTweets50Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џотоgiotto_mkd31
2Брусница Вејнthebatladym16
3DIPetardipetar15
4Евианdotblackend12
5Ликеркаana_od_vtori12
6Каљаkatemagritte11
7Neswickedchristo10
8архичичкоpajopator9
9троен интегралlosh_chovek9
10Нандоniceasshole18