TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Plus Info @plusinfomk
#reach: 45363   ( 727th )
#followers: 6165   ( 422nd )
#1
Макрон: Не е нужно „овие земји“ да бидат идни земји членки на ЕУ https://t.co/eeqfaAfPGc via @PLUS INFO
7ReTweets8Favorites·Details
#2
Хан ја предупреди Бугарија да не го злоупотребува пристапниот процес за билатерални спорови https://t.co/d508IUfysj
4ReTweets6Favorites·Details
#3
ИНТЕРВЈУ Најчевска: Без штабови и без местни комитети, Твоја партија влегува без опашки и долгови https://t.co/ZpC9SmWgHr
1ReTweets7Favorites·Details
#4
Вучиќ: И ние ли ќе добиеме исти гаранции од ЕУ како С.Македонија ако го решиме косовското прашање? https://t.co/WViNMgdMMo
2ReTweets4Favorites·Details
#5
ОЈО за организиран криминал демантира: „Ла Верита“ пишува лаги, информациите не се ништо повеќе од моментална сензација https://t.co/sxbbWOzuEy
2ReTweets3Favorites·Details
#6
Фросина Ременски е осомничениот функционер во „Рекет“ https://t.co/dMy97wxLOr
2ReTweets2Favorites·Details
#7
„Шпигел“: ЕУ го прекрши ветувањето, политичките последици можат да бидат сериозни https://t.co/Z7Ep5QX4kD
2ReTweets1Favorites·Details
#8
Бундестаг: 476 пратеници гласаа Македонија да почне преговори со ЕУ https://t.co/VwblFSyuYy via @PLUS INFO
1ReTweets4Favorites·Details
#9
Државниот Инспекторат тврди дека „Арцелор Митал„ е трујачот на Вардар https://t.co/qMoQsBQ0uh via @PLUS INFO
1ReTweets3Favorites·Details
#10
И Груевски може да гласа на локалните избори во Унгарија https://t.co/2wSeCY17ZI via @PLUS INFO
2ReTweets0Favorites·Details
#11
Макрон депортираше 120 Албанци во Тирана https://t.co/VhMd4FOs3B
2ReTweets0Favorites·Details
#12
Милошоски: Венецијанска и удри правна шлаканица на Владата на Заев за Законот за јазиците https://t.co/sEFqYGlxQ3
1ReTweets2Favorites·Details
#13
Непристојно однесување на полицаец додека го носеа Боки 13 (ВИДЕО) https://t.co/nL0bnekcrR
1ReTweets2Favorites·Details
#14
Зад решетки и Филип – Кобра, убиецот на фудбалерот Јанушев https://t.co/eOZEyuSemF via @PLUS INFO
1ReTweets2Favorites·Details
#15
Приведени новинари поради лажна вест за земјотрес во Албанија https://t.co/E3144NrurU via @PLUS INFO
1ReTweets1Favorites·Details
#16
На „Арцелор митал“ му виси казна од 70.000 до 100.000 евра за поморот на риби во Вардар https://t.co/9VwLcHxHcE via @PLUS INFO
1ReTweets1Favorites·Details
#17
Полиција влегла во Нетпрес поради текст за случајот со тендерот на М-НАВ https://t.co/jQSq7sY1xG
1ReTweets1Favorites·Details
#18
Помпео доаѓа во Македонија, ќе го види и манастирот „Св. Богородица Перивлепта“ во Охрид https://t.co/ySJ1GZq3I9 via @PLUS INFO
1ReTweets1Favorites·Details
#19
Владимир Милчин: СЈО е измама на векот ВИДЕО https://t.co/xKRPbpMFkM via @PLUS INFO
1ReTweets1Favorites·Details
#20
Потона брод со 50 мигранти кај Либија https://t.co/yweYUpS0nn via @PLUS INFO
1ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии