TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неурон @poliedar
#reach: 57529   ( 348th )
#followers: 3403   ( 1142nd )
Ало влада, а бе случајно погрешно да не сте разбрале:
Потребно е ДА СЕ СКРАТИ администрација, а не ДА СЕ СКРАТИ РАБОТНО ВРЕМЕ на администрација!!!
66ReTweets353Favorites·Details
Нашиот Дарио Ивановски победи на Скопски маратон, со нов национален рекорд!!!
Детево годинава едноставно згази на средни и долги патеки!

МОК и Војнеска, пак вие пуштајте други на Олимпијади, незаслужено и ради лични интереси... https://t.co/igSa6hpH4i
15ReTweets180Favorites·Details
- Наставничке, снема струја, а мајка ми ја потроши батеријата на лаптопот гледајќи ФБ, па не научив.
- А знаеш ли ти дека Кочо Рацин учел на свеќа, а?
- Ама наставничке, тогаш имале книги...
#бадумтс
#ТвитОдИднината
20ReTweets79Favorites·Details
Ваљда истиот "уметник" е најмен... https://t.co/Kd42K1I3Hv
10ReTweets108Favorites·Details
Уште еден тежок удар за "способниот" Филипче.
СЗО излезе со став дека не треба да се меша вакцината од трета доза со претходните, додека Филипче запна да ги потроши количините на Фајзер.
И сега? Оставка на оставката на "најуспешниот"?
7ReTweets27Favorites·Details
Никому не му текна дека "слабата излезност" е впрочем "реална излезност", по заслуга на апаратите за отпечатоци?
Дека веќе нема брутално полнење на кутии "на запад" и бутање по екстра 20-30 ливчиња во купот на секое избирачко место, кај секоја владеечка гарнитура претходно? 🤔
5ReTweets20Favorites·Details
@KatttP Ќе си дојде Ковид вакцина како задолжителен дел од вакцинален календар на деца. Тоа и беше целта - глобална промоција на РНК вакцини за кои беа потрошени милијарди долари за развој од 2005 па навака... The Next Generation
2ReTweets2Favorites·Details
@SendvicSoVegeta @KatttP 35% е на цело население, 48% е на полнолетно население
1ReTweets4Favorites·Details
Роналдо барем подналикува на себе, ама Тоше...🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
1ReTweets3Favorites·Details
@bobstar_m "Смедеревац" закон 🤣
0ReTweets5Favorites·Details
@rmcfmk Тууу, па "уметников" имал и референции 🤣😂🤣😂
0ReTweets1Favorites·Details
0ReTweets1Favorites·Details
@MilaShila9 Фуј агрегат на нафта... само зелена енергија!😎
0ReTweets1Favorites·Details
@Serkme_ @baljumbaljum Или фотоволтаици на кров..
0ReTweets1Favorites·Details
@T_m____n Ц, нема ни 50% да помине...
0ReTweets0Favorites·Details
Ни Д од "Дербијава" досега денес. Ко првиот да игра со последниот... 🤮
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1KatttP.katttp2
2Константинt_m____n1
3ᴅʀᴜŽᴇᴠꜱᴋɪrmcfmk1
4Astérixsendvicsovegeta1
5Волкот од шумата 🌲wolf_forest_2281
6Bobstarbobstar_m1
7МилаШилаmilashila91
8Asylum #mkdserkme_1
9100Lebaljumbaljum1