TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јасмина @pozitivanadenot
#reach: 20464   ( 1379th )
#followers: 2448   ( 1709th )
Со душа го чекав денов, да јадам торта во чест на син ми. Ми текна дека лани ова време ми пукна водењакот и по неколку сати се гушкавме. И сега се гушкаме, тој диши тешко, јас се молам побрзо да оздрави. Спиј ми сине, мама и тато ми ти купија инхалатор за роденден. Спиј.
5ReTweets235Favorites·Details
Пред спиење една забелешка до оние кои ги СОЗДАВААТ текстовите кои ги читаме по билборди - Заповеден начин од создава НЕ е создаДИ туку создаЈ. Ако не сте сигурни напишете- да создадеме (си велам за тоа нема измислено неправилна форма).
ФМП
#ЗаМакедонцкитеРаботи
5ReTweets35Favorites·Details
Ја прашав докторката што да земам да сјачам калциум/магнезиум (има моја крвна слика) рече да прашам во аптека знаат. Прашав во аптека рекоа докторката треба да ми каже колкава доза смеам калциум. И сега? Некој твитер експерт со идеа како да дознаам што смеам и колку смеам? 😒
4ReTweets34Favorites·Details
@eftelijanamajka Важно е адреналинскиот парк да има тоалет. По егзибициите одиш во тоалет и после на училиште не ти се оди во веце.🤗
*Да се пошегуваме за да не си плачиме.
1ReTweets1Favorites·Details
@RumShtangla Свекрва ми до 2 години го доела маж ми, за другите деца не ми кажа. Мајка ми имала 3 различни, тешки, приказни. Јас го дојам веќе 1 година, буквално од раѓање тој ни е најлесниот дел, поврзување од прва. Ем сакам да заврши, ем некако и не ми се дава, оставам на времето.🍀
0ReTweets3Favorites·Details
@DrnDrnJarinja_ ✌✌✌ Табелата од сон да ме станиш ја знам. Се чудев како ја запамтив и зошто, после испадна тоа да го студирам и ми се најде ☺
0ReTweets3Favorites·Details
@nesosk "Работи Јасмина, само упорност и само напред. Еден ден и ти како Нешо ќе си уживаш во природа, сама, на тивко, ти+кафе+сонце"🤗🤗🤗🤗
0ReTweets3Favorites·Details
@maxdestructionn @drakulka143 @lilithsheiress Ова нема врска со феминизам. Може колку сакаш да се буниш, ни мене не ми се допаѓаат некои промени во новиот Правопис. За дел добив објаснување, за сè друго оди - јазикот е жива материја, постојано се менува. Сакал ти или не.😏
0ReTweets2Favorites·Details
@aleksandraLutka Не не, немам ништо препишано. Само прашав да ми предложи витамини, таа рече оди во аптека да ти предложат (си велам мислеше да одберам според можностите). Тие рекоа треба да се внимава на внесот на калциум, може има контраефект, што знам. Изгледа ќе остане на внес преку јадење🤷‍♀️
0ReTweets2Favorites·Details
@FilipiA6 @3892SK Кромидот прави повеќе млеко? Штотуку ми откри од каде јас толку млеко 😊 Како што гледам по коментарите или ќе земам суплементи кои ги пиев дури бев трудна, па и по породувањето, кај мене изгледа делуваа. Или ќе сјачам на храна.🍀
*Ми се допаѓа што сите се согласувате 😉
0ReTweets2Favorites·Details
@BionicVesna Не, не специјално. Само обична крвна слика правев. Ќе го зачувам ова и ќе си прашам кај докторката. Чисто да си бидам мирна, и да речи сè е во ред барем ќе знам што е што не е. Благодарам.
0ReTweets2Favorites·Details
@aleks031108 Зашто се чувствувам како да немам станати од кревет, а јас немам седнато 😄 Некогаш, макар и истегната, имам болки во телото, во колената. Плус дојам. Не знам дали сум преморена, дали од доењето се трошам повеќе отколку што внесувам или е нешто друго.
*Може ми фали само масажа 🤔
0ReTweets2Favorites·Details
@SeMed_MK Ви благодарам.
0ReTweets2Favorites·Details
@LeCaffeine @HopfieldRules @BionicVesna Не готово, ме убедивте. Чао храна ќе "се лечам". Фала ви.
0ReTweets2Favorites·Details
@LeCaffeine @HopfieldRules @BionicVesna Чао=со😏 Ако, убаво е да се знае. Како некој што не љуби витамини/суплементи/лекови и не зема на своја рака не ни ми текна дека таква глупост може да ми се деси. Златен твитер >>>> гугл 😉
0ReTweets2Favorites·Details
@nesosk Мојот во 7, со муабети, со спремање за в градинка, со пешки на 2 степени.🤗🤗🤗
*Поздрав до гаџетот. Кажи ù дедо треба да одмора повеќе, да не настини, па ќе нема кој да ја вози 😉
0ReTweets2Favorites·Details
@RumShtangla @_nomdeplume__ Хм, и мене ме интересираше ова. Со вежбање или со чекање да се средат сами? Не ми текна дури не ми спомна мајка ми. Може не ги враќа органите ама се чувствував поубаво, некако 'прибрано', дури не ми се врати телото во нормала. Ама го носев по некој сат, само денски.
0ReTweets2Favorites·Details
@maxdestructionn Збор кој не се употребува повеќе. Потекло - најверојатно доаѓа од турскиот кој, можеби, го има преземено од арапскиот. Ако најдам поточно ќе споделам. https://t.co/UP7gnQWss0
0ReTweets2Favorites·Details
@AviatorInsane И јас сакав како втората слика ама сменаа закон, треба сè да полагам за да стигнам до автобус. Каде толку шушки па?
*А шубо, ќе си ја возев единицата, ехеее низ цела Битола. Или двојка во Скопје. Мислам, зошто да не😄
0ReTweets1Favorites·Details
@maxdestructionn @drakulka143 @lilithsheiress Еве малку извадок од најновиот Правопис. Кога ќе имам време ќе побарам уште докази 😉
*Како што рече девојката, некои работи се сменаа и, сакале или не, се сметаат за правилни. https://t.co/idQymVCniC
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џеси Пинкманmaxdestructionn6
2Вампиркаdrakulka1434
3Stefan Koteski3892sk4
4STRONG Aries Womanbionicvesna3
5Marija Danilovskamarijadanilovs13
6Marijamarija2063233
7Al1ks2$$4aleks0311083
8Ангелаrumshtangla2
9FilipiA.....filipia62
10💉crvenokosata 💉2eyeshadow2