TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ариел @problembyme
#reach: 131594   ( 8th )
#followers: 4102   ( 820rd )
#1
Ама најјаки ми се овие што идат на пикник на Козјак. Па тоа спремило даски, со овошје, со сувомеснати, со сирења. Тоа отишло со бели фамерки, летно кошулче и вински чаши. Во виното јаготка мислиш шампањ дека е. Па тоа седи 2 саати, еден и пол се мести, пола се слика.
91ReTweets504Favorites·Details
#3
Крајот на моето трпение изгледа вака: https://t.co/19jBiCxwMm
32ReTweets179Favorites·Details
#4
-Шо работиш?
-Тренер сум.
-Еј да? Баскет?
-Не, за спиење.
-...
-... https://t.co/KwF3OzXdWa
24ReTweets183Favorites·Details
#5
Јас се дубоко испричавам.
Родените после '85 се поразлични од повозрасните генерации - факт.
Пустошот што ни го оставивте да го живееме нѐ натера да мислиме надвор од предузеќево што го викаме држава.
Не, не бевте посреќни - само немавте информации што се дешава. https://t.co/y1suF56ovk
27ReTweets135Favorites·Details
#6
После гадон што ќе ебе се живо и диво од дијаспора може ли конечно да се побуниме ЗОШТО ДИЈАСПОРАТА ГЛАСА?!!!!
24ReTweets143Favorites·Details
#7
Луѓе почнуваат да ме мразат пошто им викам "не е дека не можам, едноставно не сакам".
20ReTweets155Favorites·Details
#8
Добро бе да му се невиди.
Секогаш бевме вакво дно или кронава го извади на виделина на најниското од општеството?
23ReTweets142Favorites·Details
#9
Лажичката - лапната.
Чергичето - исклањато.
Скарата - изедена.
Народот - описменет.
Сестра ти - заразена.
Ти - седи дома.
МВР - "психички сте нестабилни, не ве казнуваме".

What a time to be alive. Мислам дека само цвеќињата ќе ми останат здрави. :)))))
21ReTweets109Favorites·Details
#10
Метеорот до каде е?????????????? https://t.co/XSe12Dh0wG
16ReTweets116Favorites·Details
#11
Ariel is feeling safe. 🥰
Фала ти, мило што идеш да шириш зараза ама се молиш за мене. https://t.co/nKuTVuL3DE
17ReTweets110Favorites·Details
#12
Љубомора може да убива ама и слаба комуникација не се заебава.
24ReTweets85Favorites·Details
#13
21ReTweets84Favorites·Details
#14
8ReTweets120Favorites·Details
#15
Мора да е некоја сапиосексуалка. https://t.co/dVcP26c7Fe
13ReTweets96Favorites·Details
#16
Па тоа седнало на ќебенце, крпа карирана како на чаршавче од кафаната на чичко Брацо во Шлегово. На 35 степени со тешка шминка, контури и трепки. И на крај стаило #healthylifestyle.
Абе оди бегај, сликај се и пиши #art нешто ау. Ко божем пешки си се качила па тука здрав живот ау.
6ReTweets111Favorites·Details
#17
Абе ми иде да ја купам парцелата до него и да напраам Nike куќа! https://t.co/hHKHZepdjV
12ReTweets92Favorites·Details
#18
Не, не бевте повредни - имавте пошто ви следуваше од државата, патем уште повеќето уживаат да цицаат од државна цицка.
Не, не бевте попаметни - имавте квалитетно образовние, кое патем ние не го уништивме, бевме само деца.
Не, не смислувавте топла вода - дадено ви беше.
14ReTweets85Favorites·Details
#19
Ја отворивме вечната дилема. Дали постои машко - женско пријателство?
Бидете така, ќе се скараме на крај.
4ReTweets111Favorites·Details
#20
Ајде дечки кој не твитна за Пефкохори и Охрид и да ве соберам да ве частам по едно пиво во парк.
6ReTweets101Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Синеcorner_43152
2Методија Ѓорѓиевgjorgjiev_m131
3Пæцоpecethedarkword117
4Нандоniceasshole1112
5Yokojordantscho97
6(не)јасна 🌚klarascholz88
7Букетbouqet10077
8Zarko Ristovskidecimalfawn421067
9Cute but PsYchoodbojkarka1759
10XooXxooxyyy53