TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 76389   ( 126th )
#followers: 906   ( 4850rd )
Добри луѓе ми треба помош. Ми треба добар психотерапевт кој се бави со анксиозност и панични напади и да не наплаќа повеќе од 1500 ден по час. Ви благодарам ❤️
83ReTweets150Favorites·Details
Животот ми се згади. Гневна сум. Ова не треба да се реши преку портал, не дека може да се реши но може да се казни и да се спречи некој друг да помине низ исто.

https://t.co/P4nDW4EDFr
72ReTweets172Favorites·Details
Оддалеку ги гледаш и мислиш здраво семејство, ги запознаваш добро и сфаќаш дека се дисфункционални до даска.
14ReTweets80Favorites·Details
Дали некој знае дали има некој превозник приватен кој оди утре од Скопје за Трстеник/Крушевац/Краљево ? Под приватно мислам некој кој не иде преку автобуска станица?
8ReTweets0Favorites·Details
Something to keep in mind. https://t.co/4cy0BJpnVy
10ReTweets48Favorites·Details
Единствено ама единствено нешто за што сме колективно експедитивни е мрчење и осудување без да ги знаеме сите факти.
7ReTweets39Favorites·Details
Колку длабоко е вмрежано тоа што ќе кажат луѓето, особено кај постарите генерации е неверојатно. Од првите луцидни конверзации на мајка ми се лелеее сите ли дознале дека сум се разболела 😳
2ReTweets29Favorites·Details
Еден дел што ме насмеа од целава гунгула е црн хумор дека татко ми у паника додека трчал по доктори првично во Дебар ги изгубил вештачките заби на мајка ми(целосна вилица) и некој таму се извадил од памет кога наишол на нив 😁
0ReTweets24Favorites·Details
А да знае дека сум пишала на твитер ќе се одрекне од мене јавно.
0ReTweets15Favorites·Details
@aliciakeysfromb @MILANEZ_MKD Благодарам мила, првиот пат кога поминав низ процесот така си терав и сега кризите кога можам така ги поминувам со пешачење ама со мало дете сето тоа потешко оди и веќе осеќам дека не сум функционална па ми треба професионална помош. ❤️
0ReTweets13Favorites·Details
Да си тргнам мисли од животни проблеми си поставив за цел да го најдам тригерот за гејминг твитовите.
0ReTweets4Favorites·Details
@africanmunju Фала, дај боже што побрзо. Повеќе ми е жал од што ме нервира бидејќи голем удел во тоа што она доби дијабетес имаше тој менталитет 😔
0ReTweets3Favorites·Details
@AnEsZzZzZ @ComplicatedSofi Благодарам многу 😊
0ReTweets3Favorites·Details
@MaminaMaca Даааа ❤️, да не беше толку поврзан шеќерот со нервозата од сега ќе ја зезав многу дека и луѓе кои не ја знаат, знаат дека се разболела.
0ReTweets2Favorites·Details
@StefanFasov Да да, share away. Бидејќи таа со која сум работела не е веќе во Мк отворена сум за сите сугестии и што повеќе опции имам полесно ќе најдам некој со кој ќе се вратам во функционална личност.
0ReTweets2Favorites·Details
@jassumbe @StefanFasov Секако дека како што ќе тече процесот на моето подобрување ќе споделам искуство ❤️
0ReTweets2Favorites·Details
@xxnya @Caryaatid Ми ги прочита мислите имам нерационален страв од апчиња да не станам жив мртовец и да си ја изгубам личноста ❤️
0ReTweets2Favorites·Details
@ambrosiusmk @eftelijanamajka ❤️❤️❤️
0ReTweets1Favorites·Details
@MaminaMaca ❤️❤️❤️❤️
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jackie Omaminamaca3
2Stefan Fasovstefanfasov2
3Veraxxnya2
4Симонаcaryaatid2
5Мерлинambrosiusmk1
6Εφτελιαeftelijanamajka1
7Chlamydiaschiffer_pg141
8andzelajassumbe1
9Алиша Кис од најубајо градaliciakeysfromb1
10MILANEZ🇲🇰🇮🇹milanez_mkd1