TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

𝐑𝐚𝐠𝐧𝐚𝐫 𝐋𝐨𝐭𝐡𝐛𝐫𝐨𝐤 - ᚱᚨᚷᚾᚨᚱ ᛚᛟᛞᛒᚱᛟᚲ @rlothbrokjr
#reach: 14535   ( 573rd )
#followers: 690   ( 6556th )
Србиве се ложат дека Швеѓанките ги силувале повеќе. Проблемот е што толку имаат мозок да разберат дека кај нас силувањата не се пријавуваат, тешко се докажуваат и се осудуваат силувачите и последно е што во Шведска силување кај нас го рачунаат за „флертување“. https://t.co/yaXgRz6KdH
13ReTweets98Favorites·Details
@PresidentOfBg @EJAssociation Указ No.3 21.01.1941 - Are you sure Mr.President?
You need to accept your direct involvement with Nazi Germany in WW2 and apologize. It's not the end of the World. A lot of countries accepted it and apologized. Those were different times, and different generations. https://t.co/Ik7hats2lk
13ReTweets77Favorites·Details
Тврда копија да читаат директно од устата на коњот 😂😂😂😂😂
Hard copy ... from the horses mouth https://t.co/K4CXKwJ6fY
8ReTweets45Favorites·Details
@MakFalanga Бугарско семејство пишува бе друже 😂😂😂😂
1ReTweets20Favorites·Details
Од Централниот Државен Архив на Бугарија.
Ракопис на Гоце Делчев (така е забележано во архивот во Бугарија), како пречкртува Блгарска, блгарското и го заменува со Тајна.
Би сакал да чујам став од бугарските историчари зошто Гоце ги пречкртувал баш овие зборови. https://t.co/uaUlNZzFzM
1ReTweets8Favorites·Details
После Груевски зошто имал најголем рејтинг. Зошто се откажав од овој народ чудете се. https://t.co/eVxqEtAsDb
0ReTweets7Favorites·Details
@marjanmitrovsk3 Јас мислам има доста пари во Македонија во услуги кои овозможуваат да го зафркнеш системот.
1ReTweets3Favorites·Details
Кој има право прв да влезе во средна лента? https://t.co/ngC6V7RVX6
1ReTweets2Favorites·Details
@a3emptor Процедурално: Не сум македонски националист. Јас лично ја прифаќам во голем дел бугарската верзија на историјата. Се разбира секогаш останувам објективен дека одредени работи се искривени и од бугарска страна, не само од македонска. Затоа се тука фактите.
0ReTweets5Favorites·Details
@Tetoevsky Кога се прават мерења се пишува што е тоа што е измерено, па да разбереме каква единица е ова.
0ReTweets3Favorites·Details
@Life__Mastery Tired —> Nap
Sad —> Walk
Stressed —> Walk
Angry —> Walk
Burnt out —> Watch TV
Feeling lost —> Meditate
Overthinking —> Meditate
Anxious —> Meditate
0ReTweets3Favorites·Details
@RumShtangla Средина на 90-тите, да фатиш девојче за газ беше третирано како иницализација на машкост, дури од страна на жените. Као нормална појава, удираат хормони и сл. Од оваа перспектива многу работи не беа како што треба тогаш, ама и денес со некои работи се забегува во спротивен правец
0ReTweets3Favorites·Details
@ID__Nina М1/М2 се многу заебани за работа. Имаш многу работи како dev што нема да ти работат. И тоа ќе мора да го дознаеш на Stackoverflow :) Intel само сеа за сеа. Иначе ја разбирам и придобивката на M1/M2 .
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ФИЌО 🫥fraerot5
2Alexander III of Macedonmakfalanga4
3Ид Нина 🍀🍅id__nina3
4LadyLiberty🗽Standing With Ukraine and Macedoniabetta10243
5Брадаlegovski2
6Левиkokan_eu2
7Снежна Кралицаsneznakralica2
8Град Скопјеcityofskopje2
9Angélique™dameindomptable2
10Нашиот Човек Флинтtaskovskig2