TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РАМПО од ПРИЛЕП @rprilep
#reach: 0   ( 42672nd )
#followers: 444   ( 9475th )
Отворањето на прозорецот не е секогаш знак за желба за комуникација. https://t.co/Y6xwZrPjOM
7ReTweets32Favorites·Details
@SlavjankaPetrov Починатите бранители немаат никакви побарувања и ете им одадовте почит со положување на свежо цвеќе. (финансиски занемарлив издаток за институцијата). Има живи бранители кои беа пожртвувани и си ја сакаа и уште си ја сакаат Македонија. Зошто нив ги занемарувате и заборавате?
1ReTweets14Favorites·Details
Возот можи да почека. Прво нека постават рампи па потоа ќе биди тргнат асфалтот од пругата. https://t.co/us4kF4M5fI
1ReTweets2Favorites·Details
@alhemicharot1 Не бе па и ти со вакви предлози - Бесими можи да те сфати сериозно. Не на сите пензионери. Зголемени даноци само за пензионерите кои аздисуваат.
1ReTweets2Favorites·Details
@alhemicharot1 Бесплатни бањи и слични работи има само за време на диктатура, во време на „слобода“, демократура и „прогрес“.......бањите требало да се наплаќаат.
1ReTweets2Favorites·Details
@Mrchatina Каков е по табиет овој „Нусе нусе“ не ја пее и истовремено „Шота“ ќе ја игра. Нема да бидам изненаден ако во репертоарот не вметни и некоја „патриотска“ УЧК песна.
1ReTweets2Favorites·Details
@TheRedHair4 @aliciakeysfromb А бе ти си ЅВЕЗДА, ѕвездите никогаш не паѓаат. Тие само можат да го изгубат сјајот и по милиони години да изгасат. Ова шо народот вели дека паѓале ѕвезди не биле ѕвезди, тие да биле метеори.
1ReTweets2Favorites·Details
Многу незгодна ситуација особено кога осата е непридвидлава во реагирањето со спремно осило. https://t.co/Ys6XCK98iS
2ReTweets6Favorites·Details
@niighttstarr На твитнатава фотка не делуваш баш уморно.
Добра ноќ и убави сништа.
1ReTweets5Favorites·Details
@VenerinBregovic Чантава како женска ламја. Се собира во неа.
1ReTweets5Favorites·Details
@pandazija Се сложувам дека е битно но секогаш не е лесно без врски и познанства да му се овозможи на детето практична работа во соодветна фирма. Многу пати газдите знаат да кажат „Занает туку така не се дава.“
1ReTweets1Favorites·Details
Ако гледаш дека пчеларот бега трчајќи, не му ја мисли бегај и ти. https://t.co/nvOgTewP4g
0ReTweets4Favorites·Details
@Scarlett_O_5 Пред триесетина години сите бевме другари. Потоа станавме господа и госпоѓи и сега ни понедостасува другарството.
0ReTweets3Favorites·Details
Само да напрај едно кругче и ќе се врати по санките. Нормално ако успее да ги погоди при слетувањето. https://t.co/ABuavLaFaL
0ReTweets3Favorites·Details
@Karpa_1904 @Karpa_1904 и нејзината неизмерна инвентивност кон готвењето. Секогаш ќе изненади со некој специјалитет. Аферим.
0ReTweets3Favorites·Details
@EhemijaMk Ако продолжи со овој тренд за неколку години ќе биди доста едно средно училиште за цел Прилеп.
0ReTweets4Favorites·Details
@doctoressaa Вечна им слава и нека почиваат во мир. Наместо да се подсетуваме на вакви настани ние ќе одбележуваме годишнини од порази и потпишувања на некакви договори. (пр. денес рамковниот)
0ReTweets3Favorites·Details
@EhemijaMk А бе ќе ги пренаменат за нешто друго. Мангупи се овие од правителствово ќе се снајдат.
0ReTweets3Favorites·Details
@zverkamala1 @Biktop16 Ние не ќутиме, си џавкаме, си кажуваме и по мреживе и по кафеани и на семејни веселби и на дружења пред кооперација.....ама засега никој не не слуша и не не сваќа сериозно.
0ReTweets5Favorites·Details
@Ljupce73 @SlavjankaPetrov Чиста логика, ако има загинати бранители на кои им оддаде почит има и преживеани бранители кои не се испочитувани и се расцепкани на разно разни здруженија. Па и коалициониот партнер Стојанче Ангелов е претседател на едно такво здружение.
0ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ПЕТРАzverkamala16
2Алиша 🗝️ 🗝️ Алмаз 💎aliciakeysfromb6
3ЅВЕЗДА💫theredhair44
4загатка 🔸pandazija4
5ehemija.mkehemijamk4
6НЕДОПИРЛИВАnedopirliva13
7Marijamara009140953
8🌙flyme2the_moon_3
9една _ Македонка ☀️vesna2210916633
10Slavjanka Petrovskaslavjankapetrov2