TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

sesir @sesir_69
#reach: 0   ( 39911st )
#followers: 76   ( 26102nd )
@JasnaKoteska За непристојност, да. Но за анонимност, не. Идејата на твитер, барем јас така мислам, е да се полемизира со тезата а не со оној кој ја изнесува.
3ReTweets17Favorites·Details
@MickoskiHM Денес француската Акио најави инвестиција од 270 мил. евра во Штип. Градоначалникот требаше барем една рака да им пружи. Ама не сте само вие за ќотек. Вашата слика во огледало, ЗЗ, пред инвеститорот почна да го вади домашниот валкан веш. Ама па ако бевте таму може немаше?
0ReTweets3Favorites·Details
@ibogovitelicno @The_BB_ И глупавиот за себе мисли дека е паметен, така што квалификацијата “глупав” е перцепција на другиот. Зошто тогаш би не изненадило ако попаметниот од нас би не сметал нас за глупави?
0ReTweets2Favorites·Details
@The_BB_ Не оди, истовремено, да сакаш да бидеш во друштво со попаметни а и да ги избегнуваш глупавите. Замисли истото да го прават попаметните од тебе!
0ReTweets1Favorites·Details
@The_BB_ А во меѓувреме, глупавиот и поглупавиот се забавуваат во Аспен.
0ReTweets1Favorites·Details
@Jovanovski_mk Немој така за владата! После толку трпеливост од наша страна, како она да знае дека веќе сме станале малодушни, па не можеме да ги истрпиме и нејзините глупости?
0ReTweets1Favorites·Details
@ibogovitelicno @The_BB_ Баш ме интересира кој ја поставува цртата на глупавост на мерната скала?
0ReTweets0Favorites·Details
@JasnaKoteska Општеството се движи напред на плеќите на анонимните. Да, тие имаат лик и име, но ги знаеме ли? Некогаш по игра на случај ќе ги дознаеме заради некаков подвиг, несреќа,…, но тие биле исти такви и претходно. Е сега вие одлучувате дека не се достојни да ги чуете. Не им е првпат!
0ReTweets0Favorites·Details
@Viktor_Stevich Ставов ти е ОК, ама не знам како тоа се поклопува со ставот на Јасна. Токму спротивно, колку помалку информации за соговорникот, толку повеќе се концентрираш на темата а не на соговорникот. По мене тоа е и дражта на твитер. Башка што некогаш никот кажува многу повеќе од името.
0ReTweets0Favorites·Details
@Viktor_Stevich Еве на пример: јас знам дека ти си информатичар, а јас не сум, и малку е веројатно дека би дебатирал со тебе на тема информатика. А можеби таква дебата би била интересна и полезна, за обајцата.
0ReTweets0Favorites·Details
@Fatmir_Bytyqi @VladaMK Дали договорот за стратешка инвестиција ќе биде јавно објавен? Инаку честитки за проектот.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Бибиthe_bb_4
2Мирјана Најчевскаibogovitelicno2
3Христијан Мицкоскиmickoskihm1
4Fatmir Bytyqifatmir_bytyqi1
5Влада на Република Северна Македонијаvladamk1
6Професионалецjovanovski_mk1