TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Makedončište @shopkarishte
#reach: 23851   ( 869th )
#followers: 3615   ( 1095th )
Нѐ изгорија со сметките за струја. Повеќе се наплаќа за транспорт и дистрибуција на струја, отколку за струјата. Бомбона бизнис.

Ветуваа враќање на парите на граѓаните, а остваруваат само целосен грабеж на граѓаните. Велепредавничка мафија нѐ окупира и пљачка https://t.co/drCD3N8z7Y
16ReTweets49Favorites·Details
Кога Македонија ќе бара воена оштета од окупаторските Бугарија, Италија, Германија и Албанија за периодот 1941-1944 година? https://t.co/G2U45X6ePn
11ReTweets31Favorites·Details
Свети Јован Бигорски, 11 век

Saint Jovan Bigorski Monastery, 11 century

#Rostushe #Bitushe
#Macedonia 🇲🇰 ☀️ https://t.co/6UEvkC2tfD
7ReTweets28Favorites·Details
Добро утро 🥰

#Ohrid 🏖 🌴
#Macedonia 🇲🇰 ☀️ https://t.co/92DuSsgtIj
6ReTweets26Favorites·Details
Русите за 3 месеци изградиле клинички центри во Луганс и Мариупол.

Кај нас сдс-дуи-алијанса за 6 години ги уништија и медицинските центри што ги имавме. https://t.co/C4kSIzKb4y
7ReTweets19Favorites·Details
Крчин планино, наша убавино ❤️

#Bitushe
#GolemKrcin #peak 2341m
#Macedonia 🇲🇰 ☀️ https://t.co/4CSRyQlNrJ
6ReTweets20Favorites·Details
Албанските ученици ќе учат иста историја како во Албанија и Косово, а на македонските ученици наместо македонска историја им се наметнува со сила бугарска историја, е тоа мили мои ви е сегрегација, расизам и дискриминација на Македонците. https://t.co/iWOLFjTv8j
6ReTweets15Favorites·Details
Само Македонија не бара 130 милијарди евра оштета од Бугарија за окупацијата 1941-1944 https://t.co/EkxPK2IBsR
5ReTweets7Favorites·Details
Добро утро 🥰

#Ohrid 🏖 🌴
#Macedonia 🇲🇰 ☀️ https://t.co/4mnxakT6N5
2ReTweets21Favorites·Details
Сонце и облаци, но пријатно топло време во #Ohrid #Macedonia 🇲🇰 https://t.co/TWc4FM3KRb
3ReTweets14Favorites·Details
Who did this? 😆 https://t.co/h6eC59hQwB
2ReTweets9Favorites·Details
#Скопје2014 го разубави монотоното комунистичко бруталистичко Скопје 🥰 https://t.co/1wjGBsEQYo
1ReTweets4Favorites·Details
Ајван плажа, Охрид https://t.co/owXaObN8au
1ReTweets11Favorites·Details
Скопјанишча, како сте ми? 😉

#Ohrid 🏖 🌴
#Macedonia 🇲🇰 ☀️ https://t.co/YiIImRXOOg
2ReTweets7Favorites·Details
@alhemicharot1 @Shiferovska @belalinija Сељачиштата од сдс што друго знаат?
1ReTweets2Favorites·Details
@toilet_paper10 @ddimkooooo Абе тендери во четири очи за крадење на буџетот да не забранија? Пошто 20 милијарди евра потрошија, една цигла не поставија апашите, ги исцица преку нивни фирми парите.
1ReTweets2Favorites·Details
@cirnosad 🇩🇪 will build new pipelines to 🇷🇺 after the war is finished.

🇩🇪 industry and economy depends 50% from Russian energetic sources.

Gas deposits of 🇳🇴 and 🇳🇱 are less and less from year to year and EU will be forced to buy cheaper natural gas from 🇷🇺 to avoid deindustralisation
0ReTweets4Favorites·Details
@aerodrom1312 @toilet_paper10 Нема ниту бродови, ниту гас доволно. Русија ги сопре испораките на гас за Германија уште пред месеци, а преку атлантикот немаат доволно гас.
0ReTweets4Favorites·Details
Браво Стокомак 😁
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Marijamara009140953
2☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z3
3Раскажувачотtoilet_paper102
4Фелдмаршал Игорче Развигорчеigor_rujo2
5🍀₱Ø₭ł🍀p0kio2
6Ебачот од Никарагваcherga_omnes2
7💥СКИТНИКОТ💥skitnikot0072
8Курвин Водењакjovanowsky1
9goran boskovskigoranboskovski1
10НЕДОПИРЛИВАnedopirliva11