TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

·٠•● Си Марјен ●•٠· @si_marienne
#reach: 74357   ( 269th )
#followers: 3615   ( 966th )
#1
Ја прекинуваме вашата програма за да ви кажеме дека си земавме малку време да се нацртаме. Не знам зошто се адресирам во множина, али јеј!
#NewProfilePicture https://t.co/lPUB2l9FkG
45ReTweets419Favorites·Details
#2
- До каде?
- До Центар.
.
.
.
- Колку?
- 100.
- Пријатен ден.
- Фала.
Good cab drive, 10/10
11ReTweets140Favorites·Details
#4
Елај си кај мамà https://t.co/PUzuzNqqVS
5ReTweets92Favorites·Details
#5
Не дај боже да излезеш со новинар од Курир на кафе пошо муабетот ќе иде:
- Еј, брат како си?
- ХАОС БРАТУ! Не можам да направам ништо асално! Еве ја причината зошто...
12ReTweets67Favorites·Details
#6
Една од најмагичните уметници во интернет сферата почина денеска. Многу е болно кога прекрасни таленти ги снемува од нигде никаде. Нека ти е лесна земјата, Qing. За многу од нас си вистински херој. https://t.co/LQqQdwSoaa
6ReTweets77Favorites·Details
#9
Ако озбилно ги продаваат гаќиве ондак прекринџ е целово и човештвото треба да се прати на колективна терапија. Ако не постојат гаќите, тогаш многу фина реклама како потсетување да бидете присутни во моментот, на не да буљате во телефон. https://t.co/RH5T60IW5I
4ReTweets49Favorites·Details
#10
Ако видиш кај мене на профил балончиња, ондак си геј.
2ReTweets52Favorites·Details
#11
Само јас спиев вечерва?
0ReTweets57Favorites·Details
#12
Blizzard престани да си играш со моите чувства. https://t.co/8FfSEXfIZy
3ReTweets47Favorites·Details
#13
10 минути ѝ скролам по твитерот и сè уште не можам да сфатам дали е порно глумица или гејмерка? https://t.co/KQu3xfI6sp
2ReTweets46Favorites·Details
#14
Дечки, од 31.01 до 02.02 (хаха, педер) се оддржува Global Game Jam во Скопје, Битола и Охрид. Дојдете да направите некоја игра или чисто да се забављате! Пријавувањето, сè уште е во тек!

https://t.co/xRno32AfyZ
9ReTweets23Favorites·Details
#15
EXCLUZIVNO INTERVJU OD EPSKI RAZMERI! █▬█ █ ▀█▀

Зборуваме за #МарјенЦрта, македонскиот гејминг и зошто немам цртка во никот.

Фала уште сега до @JBurgundi, @tiggaz, @TiliaIv и другарчето со Харлито. <3 https://t.co/I2LA6ZEBtg
5ReTweets34Favorites·Details
#16
Дома, компјутер, лабаво музиче. Две недели го немам видено ова задоволство.
2ReTweets40Favorites·Details
#17
Чекам да престанат да ми се тресат рацете и ќе почнам со работа.
2ReTweets36Favorites·Details
#18
Мала пауза и се враќаме во програма. Уште спонзори ми фалат....
3ReTweets33Favorites·Details
#19
ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЛУЃЕЕЕЕЕЕЕ ЛЕЛЕЛЕЛЕ. Сета почит кон OG, ако не е ова најтимот за 2020та, еве на!
2ReTweets31Favorites·Details
#20
Само ботот на Slack и јас сме будни.
0ReTweets37Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Darko Arsovskidarsovec16
2Шишаркаshisharka_10
3Хаклбери Курва 💫katiestrummer9
4Свети 💡 Стефанstefansman7
5🐇tiliaiv7
6ЈБургундиjburgundi7
7Психоделичен умkolozheg7
8Malentiggaz6
9complicatedSoficomplicatedsofi6
10Saksasaksadota6