TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SkopjanecoT @skopjaneco_t
#reach: 67636   ( 262nd )
#followers: 1061   ( 4155th )
МВР не реагирале вчера у ГТЦ за крадењето на струја од машините на Елвис и Габриел Бајрам.
МВР реагираат на пазар у Буњаковец и Зелен пазар кога бабичките ги бркаат и шутираат што продаваат чај, зеленчук и овошје. Е таму се јаки МВР
65ReTweets293Favorites·Details
Момаков е директор на Агенција за енергетика. Бекна нешо за енергетскава криза? Знае у кој свет е? Работи нешо? Има криза или нема? https://t.co/OvOJCYxowa
53ReTweets227Favorites·Details
Жално е што монструмите се насекаде https://t.co/9Q9GQiu0IQ
31ReTweets131Favorites·Details
У Л И Ц А 👊
15ReTweets66Favorites·Details
Го чекам денот кога прогресивните ќе започнат да протестираат за загаден воздух у Скопје. Јер у време на ШилегОФ алпски воздух дишевме.
13ReTweets75Favorites·Details
Чичини каде да пријавам притисок за задолжителна вакцинација на работното место? Ултиматумот е: Или вакцинација или 3 месеци неплатен годишен одмор?
П.С. Пред два дена ми заврши изолацијата од прележан вирус.
11ReTweets65Favorites·Details
После победата на ПСЖ, Меси на одмор во Вевчани https://t.co/8MRQANhHpC
6ReTweets69Favorites·Details
“Живи луѓе ќе јадеме”.

Не ја заборавајте оваа порака
7ReTweets46Favorites·Details
У ек на енергетска криза, Агенција за енергетика шо праи? Кај е директорот? Работат? Сте ги виделе негде? Прес, изјава, проект?
Да не копаат биткоини и тие? 😕
6ReTweets42Favorites·Details
5ReTweets18Favorites·Details
Возвишивте дете кое од разгаленоста кажало дека не сака пешки да оди туку со џип а е во извидници. И не сака да јаде грашок сака бурек. Можам да замислам како им е на родителите со ваква размазеност.
0ReTweets4Favorites·Details
Воспитувачката која на децата им ја пушташе “Жена од султана” и ги тераше да играат, сигурно излегува во Дион, Мистик или некоја друга шабанска дупка.
0ReTweets6Favorites·Details
@gorge_kocev Оооо абе пишуваш од кај тунелот под кале?
0ReTweets5Favorites·Details
Сељаци летно сако не иде со џемпер или ролка
0ReTweets2Favorites·Details
@nekoj_nekade @gorge_kocev Тунелот не го направи. А што направи? Ќе го запаметиш како најнеуспешен градоначалник на Скопје
0ReTweets1Favorites·Details
@nekoj_nekade @gorge_kocev Знам дека жалиш по пијаничиштето. Ќе жалиш уште многу долго зш комуњарата долго време нема да припари да го води градот
0ReTweets1Favorites·Details
@nekoj_nekade @gorge_kocev Пијаничиштето може сеа на раат да регулира сообраќај кај Сити мол ,,, ааааа бррррр. мочањееее 🤣
0ReTweets1Favorites·Details
@nekoj_nekade @gorge_kocev Ајдееее солзиииии,,, палома хочеш? Аааааа брррррр
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1GorgeKocevgorge_kocev9
2Freemannekoj_nekade8
3Aleksandarsaleskopski2
4Шефотthe_chief861
5Бемкаb1pcg6cyirrcotr1
6Град Скопјеcityofskopje1