TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скриена Камера @skrienakamera
#reach: 69073   ( 359th )
#followers: 1323   ( 3048th )
#1
Врвот на македонското новинарство https://t.co/Zavr1kMO9X
25ReTweets170Favorites·Details
#2
Постојат деца кои немаат никакви услови за учење дома, дел поради преголем број на членови, други поради незаинтересирани или насилни родители... Така шо учењето дома ќе биде корисно само за децата кои ја имаат привилегијата да растат во колку-толку функционална средина
26ReTweets142Favorites·Details
#3
Психологијата всушност го нарекува ова потиснување и најчесто е одбрамбен механизам кој штети и на психичкото и на физичкото здравје, ама штом facts го твитнале тогаш мора да е точно https://t.co/h5v3jEr6Sj
18ReTweets74Favorites·Details
#4
Нема ни 10, а веќе ја изедначивме жената со предмет кој губи вредност после користење некое време https://t.co/gNsZjaa5qB
10ReTweets83Favorites·Details
#5
многу е фиромско коа на српски твитер профили им се обраќате на нивниот јазик
7ReTweets66Favorites·Details
#7
здраво дечки, нема ни 11 часот а веќе прочитавме дека педерите не се мажи https://t.co/D8A7ZcLnce
6ReTweets67Favorites·Details
#8
worst of both worlds 🤷‍♂️ https://t.co/Okr6ltPbdX
10ReTweets51Favorites·Details
#9
знам дека е сред ноќ ама свесни ли сте колку е надреален светот и векот во кој живееме?
8ReTweets51Favorites·Details
#10
што се случува кога ги слушаш Александар Митевски и Дац, илустрирано https://t.co/CBdjtC7a9W
5ReTweets51Favorites·Details
#12
Можда не сум згодна, ама па не сум ни фотогенична
5ReTweets42Favorites·Details
#13
има професори кои бараат сексуални услуги за да положиш и тоа е поголем срам за било која високообразовна институција од нечиј статус на фб, but you do you https://t.co/eevhDXxadC
7ReTweets34Favorites·Details
#14
во поголемиот дел од случаевите не можеш лесно да препознаеш предатор и тоа е ептен ептен страшно
6ReTweets37Favorites·Details
#15
jesus has left the chat https://t.co/4eWnoCGfQ1
5ReTweets35Favorites·Details
#16
Скоро две недели дома, се видов со семејството на раат, напунив батерии, гушкав внуци и по којзнае кој пат се осигурав дека за ништо не би ја мењала независноста надвор од матичниот дом.
5ReTweets25Favorites·Details
#17
не можам сеа бирам шо да твитнам да не случајно му падне незгодно на некој
4ReTweets26Favorites·Details
#19
Фино е ова разговор.мк ама кажете им дека не може да пишат дека психологот има 5 години искуство ако психологот дипломирал лани едвај после 8 години студирање
1ReTweets33Favorites·Details
#20
*gugla kako da dremne u sred rabotno vreme bez griza na sovest*
1ReTweets26Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Sweet butnevroticna9
2Бебешка Седи Домаlecaffeine7
3Deja_Vustigmata57
4Сара Гитараsaragitara15
5Хаклбери Курва 💫katiestrummer4
6Матикуле 🖖matikule4
7Гревastrogrev4
8Martin (吗丁)bassinfusion3
9Rubin Exotictherealrubinbt3
10Munji_Tkatkamoonyeetkatka3