TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 42019   ( 688th )
#followers: 1246   ( 3491st )
Страотниот пожар кој синоќа ја зафати модуларната ковид болница во Тетово и кој одзеде 14 животи е само уште еден во низата трагични инциденти кои во текот на корона пандемијата се случија на повеќе места во светот и одзедоа животи на пациенти 👇 https://t.co/9KB2753C2i
22ReTweets4Favorites·Details
Тагнете ги медиумите кога објавувате дека грешат, пишете им во пошта, сеедно, дајте им до знаење дека го читате тоа! Ние вчера згрешивме, добри луѓе ни пишаа, се поправивме. Во СП. секоја конструктивна критика е добредојдена и досега сме имале, но и секогаш ќе имаме слух за тие
11ReTweets64Favorites·Details
БРИМА: Ексклузивното право на користење на резултатите од истражувањето е купено од „Слободен печат“ и не е платено од страна на Владата https://t.co/IFUitLHoq7
5ReTweets1Favorites·Details
Еврејската верска заедница реагира: Бришењето на терминот „бугарски“ значи искривување на историската вистина https://t.co/M2zqZxMrsf
4ReTweets3Favorites·Details
Треба ли да се воведе „задолжителен бакшиш“ и во Македонија?

https://t.co/HdZhJVJKrk
3ReTweets1Favorites·Details
Вработените во хируршките одделенија при ГОБ „8 Септември“ преку отворено писмо информираат дека долго време не можат да добијат прием кај директорот на болницата д-р Костов, зашто имаат долготраен проблем со функционирањето на хируршките сали во болницата
https://t.co/FsawtbXEdh
2ReTweets1Favorites·Details
Поразителни бројки: Според податоците на @globalforests, од 2001 година наваму Македонија изгубила 38.600 хектари шумска покриеност, што е еквивалентно на намалување од 4,9 отсто од вкупниот шумски фонд 👇
https://t.co/8AflzdsC5S
1ReTweets2Favorites·Details
Кај нас викенд значи карикатура, а овојпат инспирација беше лидерската дебата при емисијата Само Вистина - дело на карикатуристката Наташа Костовска 👩🏽‍🎨

🗞 ќе биде достапен од вечерва по 22 00 часот сѐ до недела, 22 00 часот низ цела територија на државата https://t.co/aLgUqC3jDZ
1ReTweets2Favorites·Details
Меркел повика да се гласа за Лашет со цел „Германија да остане стабилна“ https://t.co/W5EDzM61cr
1ReTweets2Favorites·Details
Филипче: Од октомври ќе има мерка со која ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани https://t.co/l0kMja3x8p
1ReTweets1Favorites·Details
„Слободен печат“ дознава: Како дрогата се нашла заборавена во полициското возило? https://t.co/qwgQEmrMGQ
1ReTweets0Favorites·Details
ВИДЕО | Босилков: Политичките партии се обидуваат да се „шлепаат“ на независните, но граѓаните знаат да направат разлика https://t.co/LCgBFGzHta
0ReTweets2Favorites·Details
Модуларни болници: Секој директор со различна приказна, некои од нив извршиле примопредавање и попис на инвентарот, други пак велат дека будно го следеле целиот процес – поставиле камери и ПП апарати, како и 24 часовно обезбедување.https://t.co/vOGc6DWs2A
0ReTweets1Favorites·Details
@EmmaCvetche благодариме за поддршката!
0ReTweets1Favorites·Details
Германците утре ќе гласаат за составот на новиот Бундестаг, а резултатите од овие избори ќе одлучат кој ќе ја наследи Ангела Меркел, која по 16 години ја напушта функцијата канцелар. https://t.co/ygGvzriBog
0ReTweets1Favorites·Details
ВИДЕО | Бесфорт Идризи: После изборите ИВЗ може да стави клуч на Албанскиот театар за деца и млади https://t.co/yEehln3iqi
0ReTweets0Favorites·Details
ВИДЕО: Во седиштето на здружението О.Г.А.Н., кое објавува анкети со предност на ВМРО-ДПМНЕ, се сушат пиперки https://t.co/RHzCOTbq8m
0ReTweets0Favorites·Details
Истите фрази, истите паушални епитети и етикети, ништо ново. Секој си го кажува своето, не обидувајќи се да го чуе другиот и да понуди контрааргументи, да му влезе во логиката и да му ја спротивстави својата логика. https://t.co/1Kb1IBb7UM
0ReTweets0Favorites·Details
Како што пренесуваат хрватските медиуми, таткото-убиец е искусен финаниски консултант, работел на неколку водечки позиции во познати компании, додека убиството го најавил на неговиот фејсбук-профил

https://t.co/JEfHjGJANb
0ReTweets0Favorites·Details
Курти: Белград ја смета С.Македонија за привремена држава https://t.co/SWXxrlAWX7
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Eмка Кремкаemmacvetche1