TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

♤ 11:11 ♤ @spiritualganja
#reach: 53974   ( 560rd )
#followers: 1408   ( 2773rd )
#1
Дадов отказ од работа денес. Голтнав две три кнедли, презакажав за друг ден заболекар, закажав интервју за нова работа. Сега ќе ручам и ќе си прилегнам.
Вие како сте?
24ReTweets370Favorites·Details
#2
Научете да ги препознавате манипулаторите со кои сте опкружени, на тој начин ќе си го олесните животот многу.
20ReTweets64Favorites·Details
#3
Луѓе нелуѓе, ќе ти влезат во животот со нивните проблеми, ќе ти ги наметнат истите, ќе си завршат работа и ќе ти ебат матер на крај со плукање дека си лош.
Подалеку од неблагодарници!
13ReTweets69Favorites·Details
#4
Вака чистењето на ❄️❄️❄️ кај нас оди https://t.co/oyHSG6i1nc
13ReTweets54Favorites·Details
#5
With love ❤️❄️☃️ https://t.co/79hjVoPNEX
6ReTweets64Favorites·Details
#6
Ми пуштила мајка честитка за Св. Валентин и оваа слика. Слика со многу љубов и спомени од едно оставено детство далеку од каде што сум сега.
Кафеавото зајче ми беше донесено во болница кога бев 12 год и имав операција, а жолтото куче беше купено подоцна.
Останатите се на внук ми https://t.co/Pj3WebLfy2
7ReTweets60Favorites·Details
#7
Се’ додека знаеш колку можеш и вредиш ништо не може да ти застане на патот и те сопре.
11ReTweets41Favorites·Details
#8
Џеврек тајм 🥨😍❤️ https://t.co/hXwOc6bekk
5ReTweets48Favorites·Details
#9
#ДоброУтро ☕️❤️
Ви посакувам убав викенд ❄️☃️ https://t.co/ialNwmzNH7
7ReTweets40Favorites·Details
#10
Саботно, повелете на слатко од смокви ❤️ https://t.co/9Y4Ru2umDP
4ReTweets47Favorites·Details
#11
Познавам (не)луѓе кои се секоја Недела на црква а прават повеќе зло отколку што ќе кажат молитви во црквата.
7ReTweets38Favorites·Details
#12
Велам на домаќинот, денес за брекфаст ќе имаме френч тоуст на балкански начин со сирење и јогурт.
А кој сака да се тепа нека повели 🥰💪 https://t.co/YVolrrunmt
4ReTweets45Favorites·Details
#13
Секој ден кога ќе се разбудиш е благослов!
9ReTweets28Favorites·Details
#14
I see skies of blue
And clouds of white
The bright blessed day
The dark sacred night
And I think to myself
What a wonderful world

Louis Armstrong - What A Wonderful World (Lyrics) https://t.co/qIU5v4jhaL via @YouTube
7ReTweets26Favorites·Details
#15
Ставив нов акумулатор на колата, кој сака може да честита! 🍻🥳🎉
3ReTweets32Favorites·Details
#16
#ДоброУтро ☕️ и среќен петок со празниците Св. Трифун и Св. Валентин 🍷❤️.. и Трајче Манев 👇👇👇
https://t.co/fHYZVcX9GC https://t.co/UIkxcIMnFW
4ReTweets28Favorites·Details
#17
Колешка ми паркира секој ден на исто место(25+ год стаж).Не дај Боже да ја превариш и се паркираш на ‘нејзиното’ место,то бре има да се љути,беснее, сигурно те пцува во себе,те гледа криво-лево ЦЕЛ ДЕН!А следниот ден те испревари дека тоа е ‘нејзино’место.

И така денот оди..🙃
4ReTweets21Favorites·Details
#18
Од #комшискимуабети ја издвојувам комшиката која што после Кристмас си ја фрли елката во ѓубре, целосно накитена.
2ReTweets27Favorites·Details
#19
Надвор префрла многу лесен снег..

Домаќинот мој: а да си ја вратиме назад и украсиме елката, си личи со снегот?
2ReTweets27Favorites·Details
#20
Среќно на Атиџе и тимот на #Oscars2020
#Honeyland @Honeyland
#RedCarpet2020 #Hollywood

Само што ја видов за момент на #RedCarpetShow 🍀🍀🍀
4ReTweets21Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џек ЛаГуардиа од Панчаревоpaparov59
2mladen_mnogu_gladenmladen_mn39
3Aleksandarsaltwatered18
4Фасовfasovstephan17
5Kibble Dkibbled915
6ℙ𝕚𝕡𝕡𝕚 𝕃𝕠𝕟𝕘𝕤𝕥𝕠𝕔𝕜𝕚𝕟𝕘666pippi14
7јАсСоБрАдАтА_jo_van13
8crvenokosata2eyeshadow12
9МилаШилаmilashila911
10I`mYourVenuskanunis_19