TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ранко @srbak
#reach: 78611   ( 211st )
#followers: 6732   ( 376th )
#1
Она кога си гладен после долго искачување на планина и случајно налетуваш на заборавена туна конзерва... Лебче, мајонезче, кромидче... нема ништо поубаво... https://t.co/42Ql5EzKqZ
11ReTweets112Favorites·Details
#2
Еве сте ботови наивни. Малово скамер било. Дури и 200к долари донации собрало од сожалување по интернет.
Ви се серам над глава на сите деновиве што го жалевте и бладавте глупости за задевањето кај малите деца... Наивни идиоти сте и неспособни за воспитување деца. https://t.co/4cx2E402z8
17ReTweets63Favorites·Details
#3
Колешкава од сабајле до сега изеде две мусли чоколатца и скоро цело кутивче атлантис, не рачунам шеќерот во кафињата.
Ко ќе ме праша другиот пат како да ослаби ќе и кажам прво и прво не јади до ручек шеќер колку што јаде едно цело афричко село во една недела.
8ReTweets68Favorites·Details
#4
Два типа на родители:
1. Добри родители
2. Родители што им посакуваат на децата да живеат во Скопје
9ReTweets59Favorites·Details
#5
Религиозниот спектар на IQ скалата

...
60 - слепи верници
70 - слепи верници
80 - верници
90 - верници
100 - атеисти
110 - атеисти
120 - верници
130 - агностици
140 - агностици
150 - агностици
160 - агностици
170 - агностици
...
8ReTweets48Favorites·Details
#6
Ајде дечки да се покажиме дека не сме бездушни месождери! Два дена без капка месо! https://t.co/WjQNsTsZou
7ReTweets49Favorites·Details
#7
#8
Се кладам во 100 евра дека на црвково цел ден да го остам покрај знак нема да може ни да го свитка, треба да фрла камења за да го изгреба, ама ќе го отчаши рамото https://t.co/vfND6v07zp
7ReTweets46Favorites·Details
#9
Мислам дека го најдов жолтото комбе на странските служби https://t.co/CUuvjW48Ye
7ReTweets46Favorites·Details
#10
Она кога си лав македонски, ама и газот си го имаш даено во вмро за вработување, па смеат да те влечкаат за уши каде сакаат. https://t.co/UX59WW1dxo
9ReTweets36Favorites·Details
#11
Вежбање во теретана како ненормален

Очекувања vs Реалност https://t.co/ADEgvSAO9e
9ReTweets36Favorites·Details
#12
Корона вирусот може да се пренеси само со физички контакт со други луѓе
Твитерџии: https://t.co/IRbi0UN7gr
7ReTweets41Favorites·Details
#13
Жена ти ко ќе појде на чешма VS Жена ми https://t.co/QpIwkWDHwf
9ReTweets33Favorites·Details
#14
Кој го видам да оди на вакви рабоќе да знајте одма го бришам од тестамент. https://t.co/qJTILFehUx
6ReTweets41Favorites·Details
#15
Ако не ја разбира сликава џабе прајме муабет https://t.co/9aY0mBTr7n
6ReTweets37Favorites·Details
#16
Твитерџика бараше совет за врската, ја прашав што е во хороскоп за да и кажам дали ќе и успее, таа ми прати нудс во дм...
Е заради оваа брзоплетост биковите си имаат најмногу маки во животите.
7ReTweets32Favorites·Details
#17
Ви го шиткаат "Скопскиот сон", ни на театри ни никаде нема да одите, дом-работа-маркет-дома цел живот ќе ви биде и на 50 сите ќе завршите на онкологија, кардиолошко...
Го сакате Скопје зошто таму никој не се замара со вас и тоа колкави лузери сте. https://t.co/aDZPhGTP4a
4ReTweets39Favorites·Details
#18
Трудот на едно машко да биде интересно пред едно женско е пропорционален со нејзината убавина.
8ReTweets27Favorites·Details
#19
#20
Во 5то одделение во MSpaint на Windows 95ката сум правел подобро фотошопирање на слики, со сецкање пиксел по пиксел. Греота е во денешно време на толку програми и алатки да фотошопираш лошо... https://t.co/H6x6khJQTU
5ReTweets31Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Самосвесенragingdemon125
2Методија Белевскиmetodija6923
3A.A. Pokladsvilazakalde21
4Каршијакkarsijak21
5Дизиdizajnerot21
6Vojtexvojtex_21
7Свети Неоst0ritel19
8Sweet but doesn't eatnevroticna18
9🧠Бреинсторм🌪brainstorm151717
10Методија Ѓорѓиевgjorgjiev_m15