TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сродна душа 🍀 @srodna_dusha
#reach: 74382   ( 257th )
#followers: 8899   ( 211st )
#1
Вчера 14 ти октомври околу пладне ученикот Слаѓан Цаневски, откако заминал накај дома до овој момент не е вратен дома.
Учи во ДУЦОР Партенија Зографски на. Ул. Благоја Стефковски, училиште за ученици со оштетен слух и говор, а живее во населба Илинден.
Слаѓан има говорна мана https://t.co/TAeBGmoE6r
100ReTweets20Favorites·Details
#2
Да се преброиме сите што не ни значи ништо што викендов е "Викенд без ддв".
15ReTweets213Favorites·Details
#3
Дечки ни треба мајстор за мачкање/малтарење на внатрешни ѕидови. Познавате ли некој?
РТ плис
11ReTweets7Favorites·Details
#4
Поради ковидов, тој што ги чита саатите за вода не влегува по домовите да ги отчита. Си пишува паушал. Мајка плаќа секој месец по 800 ден за вода, а пола ден и повеќе е на раб. Се јавив вчера да им ја кажам реалната состојба и излезе дека над 50 кубици и имаат натпишано. ЛОПОВИ
14ReTweets56Favorites·Details
#5
Барем уште еднаш да прашаше 😁 https://t.co/GQdkP8Tq3d
5ReTweets56Favorites·Details
#6
Лешочки Манастир

Прв пат доаѓам овде во мои +30 год. Преубаво е https://t.co/HIo1jA8FZZ
6ReTweets27Favorites·Details
#7
Недела да се прогласи за ден на бормашините!
5ReTweets18Favorites·Details
#8
Во чест на @k_sturco. Никогаш нема да те заборавам другар.
Еден ден пак ќе пиеме кафе заедно. 😢 https://t.co/ccww92vC0K
1ReTweets22Favorites·Details
#9
За потсетување!!! https://t.co/QDQj7jnsWQ
9ReTweets16Favorites·Details
#10
Со растењето на бебуш во стомакот, капацитетот на белите дробови ми е намален за 80%.
1ReTweets4Favorites·Details
#11
Секое доаѓање на гости, братучед ми после тоа има проблем со палење на колата. Еден ден ќе му ги земам клучевите и ќе ја однесам на гужвање.
1ReTweets5Favorites·Details
#12
Си цимолам скоро цел ден за небитни работи. Што ти значат хормони во бременост 😐
0ReTweets8Favorites·Details
#13
@igor_barca Ти фали хаштаг 😁
0ReTweets2Favorites·Details
#14
@wolf_forest_228 Па кога живеат заедно, нормално дека ќе им се мешаат
0ReTweets2Favorites·Details
#15
@Eskobar_od_SK 🤣🤣🤣
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@tonivancoski Баш сега печам 😊
0ReTweets1Favorites·Details
#17
@EZnightrider Еј, а баба ми дочекс пра пра внуче :)
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@darkhour_seeker Види, редовно те читам... И постојано велиш дека нема раб, дека мала плата. Зборуваш за странство да одиш.
Да ти кажам пр: Маж ми не раб, само јас, со една плата сме. Биди среќен што имаш семејство и што не трпите за леб. Сѐ останато со малку повеќе Труд ќе си дојде.
0ReTweets1Favorites·Details
#20
@Zaumna_sila1 Брее ама сте го угоиле 🤣🤣🤣
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џеси Џејмсigor_barca2
2Фрушкогорски Бисерleblebijata2
3Еск0барeskobar_od_sk1
4Д. Карамазовtonivancoski1
5Изи Рајдер® 🇲🇰eznightrider1
6EmptyPersonadarkhour_seeker1
7Шишаркаshisharka_1
8🎸🎸Рокенрол Фирер 🎸 🎸 🤘zaumna_sila11
9јАсСоБрАдАтА_jo_van1
10Волкот од шумата 🌲wolf_forest_2281