TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stojanche Angelov @stojanceangelov
#reach: 73196   ( 301st )
#followers: 4252   ( 731st )
#1
Ќе ти исполнам една желба ако ме пуштиш, му рекла златната рипка на Филип Петровски.
- Врати го Солун на Македонија рекол Филип вадејки стара карта на Балканот.
- Тоа е невозможно, барај нешто друго!
- Собери ми 10.000 потписи.
- Дај тоа картата да ја погледнам уште еднаш.
63ReTweets300Favorites·Details
#2
ТВИТЕР ИЗВИНУВАЊЕ ДО ВЕТЕРАНОТ ФИЛИП ПЕТРОВСКИ
Г-дине Петровски,
Утрово на Твитер направив ненамерна грешка. Моето тврдење дека сте собрале 1361 потпис не е точно. Вистината е дека сте собрале 1367 потписи.

Со почит,
Генерал Ангелов
25ReTweets228Favorites·Details
#3
Побргу Македонија ќе го добие Солун отколку ти да собереш 2.000 потписи. https://t.co/7xczbS1s7o
15ReTweets116Favorites·Details
#4
ПЕТНАЕСЕТ ГОДИНИ ОД СМРТТА НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ
Претседателе! Вечна ти слава. Колку повеќе размислувам толку повеќе станувам убеден дека спречи крвава граѓанска војна во Македонија.
П.С Васко Ефтов го нема на сликата, беше зафатен со правење емисии против "клетите вмровци". https://t.co/raCyfJ88VF
17ReTweets93Favorites·Details
#5
Ајде Филипе, ајде ветерану македонски. Запни. Запни уште малку. Го можеш ти тоа. Милион и двеста илјади беа против договорот, белким 10% од нив ќе излезат да се потпишат за тебе, о ти, бранителу наш неприкосновен. https://t.co/Lwr9F94yts
16ReTweets92Favorites·Details
#6
Строги но праведни затворски казни за организаторите и извршителите на пеколниот план и насилства од крвавиот 27 април.
Игор Дурловски кој наивно наседна на овој план доби ослободителна пресуда.
Груевски го следел објавувањето на пресудата од луксузен хотел во Будимпешта.
18ReTweets81Favorites·Details
#7
Нека е честит денот на Единицата за специјални задачи Тигар.
Некогаш одамна и јас бев Тигар.
А денес. Денес...
Ајде хејтери, вие сте на ред. :) https://t.co/emopDNJD63
9ReTweets99Favorites·Details
#8
Нашата држава ќе биде убаво место за живеење. Убеден сум. 100%.
4ReTweets103Favorites·Details
#9
Мене ми фали ќерамида а на Васко даска.
4ReTweets98Favorites·Details
#10
Антистрес терапија. https://t.co/oBo8Z74C0w
3ReTweets98Favorites·Details
#11
- Цела да е! и рекол Филип Петровски на штотуку уловената златна рипка покажувајки и стари мапи од Балканот.
- Барај нешто полесно, ова е невозможно! одговорила рипката зјапајки во мапите.
- Собери ми 10.000 потписи!
- Дај тоа мапите да ги разгледам уште еднаш.
8ReTweets75Favorites·Details
#12
Вечер прв дознава е богами и советува. https://t.co/nsFUZkOe5z
9ReTweets63Favorites·Details
#13
Убав тој на мајка. Си направи интервју кое за еден ден е гледано од 63.000 лица. Не пропуштајте да погледате и вие. Судир на два различни света. Среќа што јас сум на вистинската, добрата, чесна страна. https://t.co/JTxCr8EPJH
7ReTweets65Favorites·Details
#14
Да знам кој е фамозниот господин Џагдиша за ова би го честел пиво. Не пиво. Две или три. :) https://t.co/9X8Jzi3578
7ReTweets65Favorites·Details
#15
Зошто сум убеден дека нашата држава ќе биде убаво место за живеење?
Затоа што вечерва во Хилтон Македонци, Албанци, Срби, Турци. Власи, Роми... Бранители и поранешни УЧК... Застанаа зад кандидатура на еден човек, Стево Пендаровски. Надминувајки ги партиските и етничките интереси.
2ReTweets78Favorites·Details
#16
Некој да не има информација дали Филип Петровски е добро, од вчера нема напишано ништо на ФБ а нема снимено ниту видео обраќање за спас на Македонија.
4ReTweets61Favorites·Details
#17
Небитен си како Филип Петровски е новиот омаловажувачки израз на твитер заедницата за лица кои имаат помал број на следачи отколку Филип потписи.
8ReTweets48Favorites·Details
#18
На фотографијата која денес ја објавив на ФБ напишав дека "пиејки го пладневното кафе, со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски зборуваме за безбедносната состојба во државата но и за претстојните претседателски избори".
Внимание ми привлече еден коментар: https://t.co/JYpntyiobf
7ReTweets50Favorites·Details
#19
Погледајте за да не ви раскажуваат други.
Некаде во првата половина на интервјуто кршам 6 ќерамиди со глава.
Би било убаво да се ретвитне.
https://t.co/HEJRiy8ML9
14ReTweets21Favorites·Details
#20
Честитки до Стево Пендаровски!
Како советник на претседателот Борис Трајковски помогна да се прекине воениот конфликт во 2001-та и да се постигне кревок мир.
Како претседател ќе има можност да го води процесот на помирување и постигнување на бескомпромисен, цврст и траен мир.
3ReTweets52Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Родител 3pravednatavita6
2Маче| 🇲🇰vlatko100janosk5
3Вечерvecermk4
4Зоран Мијалковzoran_mijalkov3
5Rockatanskyrockatansky193
6Мартианmartianfrommkd3
7Dr. Phalluslesenpeperut2
8Адмиралvodacot2
9Бегај да бегамonemorph2
10Ivica Tomovskiivicastruga2