TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stojanche Angelov @stojanceangelov
#reach: 96964   ( 122nd )
#followers: 4148   ( 755th )
#1
МАКЕДОНЦИ, отсега натаму кога ќе одите на грчките плажи, нема да бидете Скопјани туку ќе бидете МАКЕДОНЦИ кои зборуваат на МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК.
П.С. Благодарение на Преспанскиот договор.
27ReTweets211Favorites·Details
#2
Утрово, под елката, најдов специјален подарок од Дедо Мраз за мене...
Среќна нека е! https://t.co/CEshNeAiF5
25ReTweets170Favorites·Details
#3
Да бидам искрен предлогот на Јанко Илковски и не е така лош. Кој е за? https://t.co/mJsvpDcSa8
20ReTweets166Favorites·Details
#4
Колкава злоба треба да има во еден човек за да посака смрт на малолетни деца заради постапката на нивниот татко која патем е подржана од најмалку половина Македонци кои се во Македонија?
Или, не е злоба, можеби е психичко растројство?
Или најтешка врста на кукавичлук? https://t.co/BIotQ1Ztvl
28ReTweets122Favorites·Details
#5
Сите кршат лепче само јас ќерамиди.
Хе, хе, се шегувам, синоќа и јас кршев лепче.
Христос се роди.
Честит Божик.
13ReTweets163Favorites·Details
#6
Добро бе, зошто ми давате нови идеи??? Зошто??? 😂 https://t.co/2FoiHlfD3k
21ReTweets119Favorites·Details
#7
Ретвитни за среќа... https://t.co/wPxGZW8ToT
27ReTweets93Favorites·Details
#8
ВОЗНЕСУВАЊЕ
Од друг агол...
Целото видео следи утре.
П.С. Во чест на Симеон Иванов Канго. https://t.co/wicxG7fIeV
19ReTweets108Favorites·Details
#9
Државата се брани со крв или разум а не со твитови и ФБ статуси напишани додека се пие топол чај, греана ракија, ладно пиво или вино на собна температура.
Во 2001-та државата ја одбранивме со крв. Деновиве, благодарение на премиерот Заев и неговиот тим, ја одбранивме со разум.
16ReTweets111Favorites·Details
#10
Тие елементарната граматика на македонскиот јазик не ја знаат а ми се нафрлиле со коментари во кои наводно го бранат нашиот македонски идентитет. Во секој втор коментар Македонија или Македонец е напишано со мала буква.
11ReTweets102Favorites·Details
#11
Момент на вистината... https://t.co/q8y7nVQ7F5
12ReTweets96Favorites·Details
#12
Вечерва наместо ќерамиди со глава кршев лепче со раце.
9ReTweets100Favorites·Details
#13
А сега, дами и господа, целото видео од мојот настап на Твитер награди...
Една ќерамида за пријатели, една за непријатели.
Ве сакам сите.
https://t.co/S9gYB06hEG
17ReTweets76Favorites·Details
#14
Кире Лазаров, Столе Стоилов, Борко Ристовски, Филип Талевски и останатите ракометари од македонската ракометна репрезентација се наши македонски херои но и врвни спортисти од светски ранг на кои треба да им се радуваме сите заедно. Не е во ред да бидат напаѓани или омаловажувани.
10ReTweets92Favorites·Details
#15
Со рака ил со глава, со ум ил со сила, за непријатели стоп. https://t.co/sHm9n85g8z
6ReTweets76Favorites·Details
#16
Нетрпеливо очекувам уште една герила акција на проф. Ванковска. Веќе била подготвена да умре за Македонија. Љупобитен сум која забранета песна денес ќе ја постира на ФБ од топлиот дом со топло чајче. https://t.co/AIa8iG8M9f
11ReTweets60Favorites·Details
#17
Ние вака да ја браневме Македонија во 2001-та којзнае што ќе останеше од неа. https://t.co/d3QmNIdJTh
8ReTweets66Favorites·Details
#18
Ќе напишам некој твит и едни те исти, дваесетина твитер профили, ми се нафрлаат како оси на лубеница.
Добро бе не ми е јасно, зошто ако верувате дека сум неписмен и глуп губете време и нерви со мене?
Користете ја главата сестрано! (HD).
https://t.co/2qi1hk2yak
6ReTweets63Favorites·Details
#19
Македонија ќе оди напред и тоа со зајакнат македонски идентитет.
Кирацоски: Обезбедена е двотретинска поддршка за уставните измени - https://t.co/rj1FOHtI2W
9ReTweets36Favorites·Details
#20
Македонски професор по мировни студии...
А тек да беше од Воена Академија. https://t.co/O7lr5MeQf0
5ReTweets47Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jasna Koteskajasnakoteska20
2Ебачот од Никарагваcherga_omnes18
3Виктор Стевичviktorstevich12
4Darko Kezhmankezhmanprvi6
5Пази ЛЕЏА #Бојкотираloshgze6
6aleksandar - Tрн во oкOaleks_photo5
7DarkSithsithlord794
8Xhonatanvstevk4
9Kukulkanrodeo24123
10Не сум твој типduho_vit3