TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германка™ 🇩🇪 @sugaryouknowm_e
#reach: 77035   ( 96th )
#followers: 1453   ( 3090rd )
Ало Мвр!? @o_spasovski до кога бе вазали на терористи Учковски? Шкодране ја заќутевте, а со овој терорист кој јавно се заканува и вели дека ќе му биде чест да тепа а беше дел од 2001та година шо праиме @VladaMK @USAmbNMacedonia @GIFCT_official @nato #WeAreNATO #NATOCrimes https://t.co/EVAglaEzTM
45ReTweets106Favorites·Details
Дечки да и помогнеме на Алисон Голдин односно Елена Митевска да ја пронајде својата биолошка мајка, најверојатно од Скопје или Куманово!
https://t.co/ouaNffO6St
27ReTweets14Favorites·Details
Другаров германец шо отиде со другарите во Македонија си нашле мало улично маче толку го засакале што му напраиле документи за патување и ќе си го земат у Германија. 😍🥰😂
Една улична скопска мачка има повеќе среќа отколку македончето на пат кон ЕУ 🥲😭 https://t.co/PZvMc9Pl37
17ReTweets229Favorites·Details
Колку пати до сега во животот ви биле потребни дропки? 🤡
23ReTweets120Favorites·Details
Hence the #RussianUkrainianWar and #NATO involvement in it, it seems like a lot of people forgot what @NATO @NATO_KFOR @NATOJFCBS did in Macedonia in 2001. Unlike #Russia today, #Nato did not condemned the #UÇK separatist #terrorists who with involvement from kosovar and albanian https://t.co/2eyjY0pDRu
25ReTweets58Favorites·Details
Четврто полувреме!
Историјата се повторува!
🇲🇰 - 🇧🇬
Играјте силно, машки, храбро и одмаздољубиво! 👊🏼💪🏼💪🏼⚽️🥅 https://t.co/PzMtTjMKGE
20ReTweets100Favorites·Details
Менталните северџани излегоа поголеми бугари од оние 20 души бугари што живеат во Македонија.
Добро што дрога конзумираат? 🤡🤡🤡
15ReTweets97Favorites·Details
Ебати државата што од национален аеродром немаш железничка мрежа до главниот град, па луѓе мора со рент а кар, такси и автобуси да се шлепаат.
13ReTweets109Favorites·Details
Енис Барди или подобро познат, црешово топче! 🤣😂🤣😂🤣😂
Да си здрав и жив Енисе! https://t.co/YT4HAqBNF8
11ReTweets83Favorites·Details
Се додека слушате вакви мафијашки караконџули... нема да има македонска музика во Македонија, ниту просперитет. https://t.co/LbcVtbGznP
8ReTweets68Favorites·Details
Бугарски Ламбе
нацистички Алабаковски
клуб https://t.co/Sg5MTsNY6u
8ReTweets66Favorites·Details
💚 Düsseldorf 💚 https://t.co/zOq9uTY1mv
5ReTweets72Favorites·Details
Како бе јадете лубеница со сирење. 😬😱🤢
7ReTweets63Favorites·Details
Со ваква терористичко балистичка стока како ДУИ, по се изгледа дека 2001 ќе се врати на голема врата. А циашкото америчко кале по навика ќе си ги истресе ракавите и ќе каже јас немам никаков удел во држење на вакви албански нео нацисти на власт последните 20 години.
11ReTweets41Favorites·Details
Да е @DKovachevski сега МАЖ СО ДОСТОИНСТВО ќе бара извинување од Рама кон цела македонска јавност за таа иредентистичка нацистичка навреда. Ама тоа е... во македонската политика нема мажи само свиткани кичми од машки пол. Тоа не те прави маж!
7ReTweets46Favorites·Details
In this difficult times when #Macedonia is attacked from literally each and every neighbor, let's not forget our heroes, who unfortunately died in vain for the #EU western "morals and values" Macedonia became a #NATO member, the same organization that didn't allowed us to protect https://t.co/xIUhoCpkTe
10ReTweets34Favorites·Details
Рикаат по твитер Слава Українï се секираат за нив хистеришат со русофобија.... а истите елити кои им ги наметнуваат овие работи им забрануваат јазик, придавки, именки што уште не што го содржи зборот Македонија или македонски..... гниди!
9ReTweets28Favorites·Details
This is what mass hysteria looks like! 🏳️‍🌈🏳️‍⚧️
As if you don't put the 🌈 you aren't good enough and the 🏳️‍🌈 community will never be your customer. 🤡 https://t.co/B5VO2UjhYU
6ReTweets29Favorites·Details
KpB да блуете!! https://t.co/uXcP8VL4lX
6ReTweets27Favorites·Details
Die schönste Stadt der Welt! 😁💛
#Düsseldorf #Duesseldorf https://t.co/dGUq3PFyho
5ReTweets29Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The.Holy.Emperortheholyemperor23
2Бурекivoapostolovski3
3The Mandalorianprofiler373
4Dimitar Kovachevskidkovachevski2
5Лилитlilith_1222
6Кичеецотmancesterovec72
7Едвард Благојчеblazoelixir2
8Stevo Pendarovskispendarovski2
9EdenStrikoedenstriko2
10Сериски Подјебавачserpodjebavac2