TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sveste tese @sveste_tese
#reach: 66594   ( 362nd )
#followers: 3486   ( 1008th )
#1
Партијата на "гасни комори за шиптари", партијата на "ноќта на долгите ножеви", партијата на "десосоросоизацијата" и општо партијата со долга историја на тешка ксенофобија и шовинизам обвинува други дека ширеле анти-семитски пораки. What a time to be alive.
26ReTweets85Favorites·Details
#2
И што вели Калајџиев, штом СДСМ за 2.5 години со 49 пратеници не спроведе системски реформи во правото тогаш логично мора да се донесе Закон кој што буквално ќе ги амнестира злоделата на ДПМНЕ.
26ReTweets63Favorites·Details
#3
Две факин години траеше преземањето на Дрисла од мафијата. Откако пред некој ден конечно премина во владение на Град Скопје испливаа вмровските гомна на виделина во вид на нелегален медицински отпад во кој меѓу другото наводно има и човечки органи. Е тоа е вемерото. Гнасна секта.
21ReTweets72Favorites·Details
#4
Сектата тајно снимала со мобилните во џеб на состаноци кога траеле преговорите за новиот Закон за ЈО. Еднаш нелегални прислушкувачи, засекогаш нелегални прислишкувачи. Нејсе никако да успеат да го срушат кредибилитетот на Господинот, напротив само го јачаат.
16ReTweets68Favorites·Details
#5
Вмраната ја немам видено вака да пишти по интернет. Ќе се самозапалат кај да е.
12ReTweets69Favorites·Details
#6
Евроскептичната, натофобна, неоврховистичка секта финансирана од унгарски пари на апарати. https://t.co/cTap1nm8UV
13ReTweets60Favorites·Details
#7
Мицкоски: Не можам да се сетам каде има опозиција која има замрзнат имот.

Брат ни ние не можеме да се сетиме каде има најбогата партија во Европа со криминално стекнато седиште во најсиромашната земја во Европа.
11ReTweets63Favorites·Details
#8
Сектата молела низ ЕУ да не ни даваат сега почеток на преговори бидејќи тоа ќе влијаело на изборите. Нема поголем антидржавен, антиопштествен и антиграѓански елемент во МКД од дпмне.
16ReTweets48Favorites·Details
#9
* го сменува името од Круме во Бил за подобра бизнис репресетативност и комуникација со пријателите во туѓина. https://t.co/Zkx5JCN9Ld
10ReTweets54Favorites·Details
#10
Прашање од милион долари до вмраната: Ако Заев бил пријател со Јово Превара и ако судовите се негови и ако бил дефакто шеф на СЈО зошто ниту еден факин вмроец не е на робија? Еве на пример зошто Грујо, Гоца, Миле, Спиро, Кирил, Трајко, Иљо, Игор, Антонијо итн. не се на робија? М?
9ReTweets53Favorites·Details
#11
Инаку СЈО има предадено вкупно 171 предмети во ЈО:

- 3 со правосилна пресуда
- 2 со првостепена пресуда
- 20 во фаза на судење
- 19 во истражна постапка
- 6 во предистражна постапка
- 38 за финансиска истрага
- 3 за вонредни правни лекови
- 80 во постапка за барање за надлежност
11ReTweets39Favorites·Details
#12
Леле колку има прикриени националисти и „патриоти“, не е ни чудо што секта како дпмне вирее во оваа вукојебина. Дење е веган, про-ЛГБТ и вози точак, навечер ќе ја враќа Егејска Македонија.
10ReTweets41Favorites·Details
#13
ДУИ е потежок канцер дури и од дпмне. Зошто не бараат прекројување на 6 ИЕ во процедура каде ќе има јавна дебата, консензус, договор, туку во најтесното во 5 до 12 со уцена. Или дајте ни тоа што сакаме или ќе го спасиме дпмне. Канцер.
8ReTweets46Favorites·Details
#14
Не дозволувајте вмрана никогаш и никаде да ве интимидира. Само остро и на прва. Тоа е лекот за булинг сељачишта со надуени, квазипатриотски ега.
5ReTweets53Favorites·Details
#15
Геро на апарати, пола вмрана со суспендирани акаунти, Илија и Антонијо вриштат во Собрание оти треба да одат на робија, Берни нижи победи. Па добро е.
9ReTweets39Favorites·Details
#16
Џафери. Човекот кој:

1. Своевремено некаде 2015 год. во име на Грујо поднесе Закон за целосно симнување на бомбите од етер. Го викаа Закон за АМНЕЗИЈА.

2. Го спаси Трајко од одземање на имунитет.

3. Сега во име на ДУИ повторно игра за ДПМНЕ.
8ReTweets42Favorites·Details
#17
Протогробарите на македонското судство, Михајло и Филимена, биле кај Камчев утрото кога бил претресот за случајот Империја. Nothing to see here, move on.
10ReTweets32Favorites·Details
#18
ДПМНЕ: Во МКД има 500к сиромашни.

Е да, во последниве 2.5 години од вакуум излезе сиромаштијата, хипокрити едни бедни.
8ReTweets37Favorites·Details
#19
Калајџиев, 2016: „Мислам дека е време ДПМНЕ да биде обвинето како правно лице, и да биде осудено да плати голема оштета и да биде забрането како злосторничка организација“.

Калајџиев, 2020, брани закон за ЈО со кој ефективно ќе се амнестираат злоделата на ДПМНЕ.
11ReTweets28Favorites·Details
#20
1/3 Со 49 пратеници после изборите во 2016 година (после кои дпмне не сакаше мирно да ја предаде власта со што изврши крвав упад во Собрание), за 2.5 години мислам дека се направени добри реформи во рамките на можностите и во споредба со изминатиот мрачен период.
7ReTweets38Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1дамјаневdamjanev24
2Илузионистаelilusionista2522
3Методија Белевскиmetodija6919
4alexaaaalexaaatray17
5Cenece_ne14
6Cosmopolitanalikiaj13
7Duchess🏴‍arthurgordonpy312
8Humpfrey Bogarthumpfreybogart12
9Bojanmordorea11
10Рон Џереми, ти теквит?!ronjeremymkd11