TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sveste tese @sveste_tese
#reach: 81461   ( 167th )
#followers: 3373   ( 1029th )
#1
Илија Димовски, обвинет во два крупни предмети на СЈО, си држи пресови за судбината на СЈО. Па новинариве наместо да му речат брат имаш конфликт на интереси симни се доле од подиумот, тие му поставуваат прашања божем он авторитет е по тоа прашање. Цццц.
59ReTweets228Favorites·Details
#2
Ако се храниш со вести од Инфомакс, Курир и Република тоа не кажува многу за нив, ама кажува многу за тебе. Кажува дека си или партиска, бескрупулозна будала кому вистината не му е мила или пак си потполно неинтелигентна будала која не може да препознае спин, лага и кликбејт.
48ReTweets136Favorites·Details
#3
Скенирани 15 милиони сметки за 2 месеци од страна на 160к корисници и вратен данок од 2 милиони евра.

Јавувањата на линијата 198 споредено со лани истиот период, се зголемила за, пази сега, 100 ПАТИ.

Во споредба со јули лани наплатата на ДДВ е зголемена за 10%.

Одличен проект.
34ReTweets125Favorites·Details
#4
Пред кооперација. https://t.co/NtUb1pFY6f
23ReTweets88Favorites·Details
#5
Катица Јанева обвинета во "Рекет" - разрешена за една недела.

Илија Димовски обвинет во "Титаник" - се тови во Собрание и држи пресови за Катица.
22ReTweets81Favorites·Details
#6
На Грујо му застаре делото за кражба од 155 милиони евра за кинеските автопати. Вие како?
17ReTweets91Favorites·Details
#7
До кај се сто и педесетте илјади мигранти на граница и петте илјади евра за незборење Албански?
21ReTweets73Favorites·Details
#8
Жмице: Со еден исказ ги осудија луѓето за 27 април.

The forceful entry in the Parliament was TELEVISED you d.mb motherf.cker.
23ReTweets67Favorites·Details
#9
Најгласното трио на дпмне:

Илија Димовски - обвинет во "Талир" и "Титаник".
Игор Јанушев - осомничен во "Дизајн".
Антонијо Милошоски - осомничен во "Моќник".
21ReTweets64Favorites·Details
#10
Обвинетиот од СЈО во предметот "Талир", Илија Димовски, скока како обезглавена кокошка во врска со СЈО и разрешувањето на Катица. Што е толку нервоза бе дечко, полека сè ќе биде и затворот за луѓе е.
16ReTweets70Favorites·Details
#11
Директно се заканува на крајот дека без due process ќе става луѓе в затвор. Човекот на чија партија почесен претседател е ОСУДЕН криминалец и од чија партија моментално има 50-тина луѓе под обвинение или истрага. Криминална организација со замрзнат имот се заканува со затвори. https://t.co/Qj4rlePEgv
20ReTweets52Favorites·Details
#12
Арно вели Бранимир. Оваа Влада и од хеликоптер да фрла пари доле, пак ќе биде критикувана. Јавноста е премногу надразнета и во хистерија.
12ReTweets70Favorites·Details
#13
Прво, во множина се пишува "кои".

Второ, не само што ќутеше, ами и го бодреше уништувањето на Охрид преку сулуди идеи како парапетче и Субрата Рој.

Оттука, имаш НУЛА кредибилитет бе баце.

https://t.co/EubpNt0umV
14ReTweets63Favorites·Details
#14
Абе оти не барате оставки од дпмнеовските пратеници што шират фејк-њуз во врска со пожарите во Велес? Барем исто како што хистерично баравте за Павле.
16ReTweets55Favorites·Details
#15
Точно е, сајтот на Поликлинико е стварно дебилен сајт, тоталчен чир, ама ти си последен што би имал лице да го соопштиш тоа. Твојата емисија 10 години беше режимски исцедок, вазалска, подмолна емисија, плус никогаш немаш кажано лош збор за режимските партали. Ти си хипокрит. https://t.co/ZnUN2DSfPY
15ReTweets55Favorites·Details
#16
На Грујо му гатале за убиствата кај Смилковско. Е дотаму се забегана секта.
13ReTweets56Favorites·Details
#17
Кул луѓе си се шеткаат низ парк насмеани со музиче во позадина, уживајќи во денешниот ПРАЗНИК.

За време на дпмне со автобуси се тегнеа луѓе од цела МК, се истовараа на плоштад за да со кисели насмевки се клањаат под тестисите на Воинот на коњ.

Има разлика.
12ReTweets54Favorites·Details
#18
Која нова генерација море брат, oсомничен си за злоупотреба на службената положба во предметот "Дизајн". Плус патрон ти е човек што си беше асистент кај татка си. Која нова генерација? https://t.co/QuAsq8FCAH
14ReTweets47Favorites·Details
#19
Еве Фуркан Салиу вели се борела власта да го контролира онлајн просторот. Овој дефинитвно не живее во МК. Инаку како да се објасни фактот дека не знае оти медиуми со УНГАРСКО сопствеништво и џанк вмровски спин партали всушност се обидуваат да го контролираат просторот.
11ReTweets50Favorites·Details
#20
Како да препознаеш секта, од типот на Џим Џонс.
Кој социопат (освен религиозен фундаменталист) би го подвргнал своето дете на вакви глупости? https://t.co/wdN9dgqXbi
12ReTweets47Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Cosmopolitanalikiaj108
2Epicuriousikaktyc106
3Baze Lazevskibazelazevski83
4Виктор Стевичviktorstevich81
5Рефлекторreflektor_mk71
6Полтролneznajach65
7Мартианmartianfrommkd39
8Мр Моџо Килингтонmojokilington34
9Tanja Milevskamilevskatanja33
10Zarko Ristovskidecimalfawn421030