TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

@МаунтМацедон @t_dragi
#reach: 50   ( 3266th )
#followers: 50   ( 32360rd )
@flyme2the_moon_ Жените се најубави кога се туѓи.
1ReTweets3Favorites·Details
@MKDProLet @USAmbNMacedonia Го привела, ќе испијат кафе,ќе испушат некоја цигара ќе му се извинат,,знајш брат ние не сакавме бевме приморани"исега одиси и не заборавај што ти рековме за однесувањето.
1ReTweets2Favorites·Details
@SmetaloLevo @alhemicharot1 Не ширете лажни вести,,возилото е на сервисирање".
1ReTweets2Favorites·Details
@Duarmittljus На концерт и во јавноста одредена марка на пиво,а дома кај што никој не гледа водичка.
1ReTweets2Favorites·Details
@kamenod1111 @alhemicharot1 @Mica90424053 Скопскава сарма за да се најадиш,а Прилепскава за мерење со винцето.
0ReTweets5Favorites·Details
@brizitLioness @history_inertia Кажи на чисто Македонски,буџетот,, секогаш ќе биди како до сега"ние ќе те разбериме.
1ReTweets1Favorites·Details
@kashlicataa @alhemicharot1 Имале план да го приведат некој пред време пријавил кај амбасадата саботирал ама овој пат не успеа.
1ReTweets1Favorites·Details
@MKDProLet @alhemicharot1 @bumbumtres Пливањето во матни води е најтешко и не сигурно.
1ReTweets1Favorites·Details
@GoceOdPrilep @kamenod1111 @alhemicharot1 @Mica90424053 Добри се за кладба со луѓе што незнат за сармиве.
Ај по 100€ дека за 10 минути ќе изедам 200 прилепски сарми.
0ReTweets2Favorites·Details
@Duarmittljus Се чудам зошто ја земаме Албанија за пример,па таа е држава.
0ReTweets2Favorites·Details
@japonceee За Прилепска сарма знам,зрната ориз се ставаат со броење не повеќе од15 зрна, а за други сарми незнам.
0ReTweets2Favorites·Details
@zockys @pandorabox97 Што да зачуваме побрзо,објективе или државата жално.
0ReTweets2Favorites·Details
@mara00914095 Оваа сака да не натера парите на докторите дирекно да им ги ставаме на сметките в банка, за да мораат данок да платат.
0ReTweets2Favorites·Details
@Duarmittljus Не носат за убавина,носат за заштита од студот.
0ReTweets1Favorites·Details
@Biktop16 @missmorenab Мажена си.
Не.
А колку дечиња имаш?
0ReTweets1Favorites·Details
@Mica90424053 Прилепски сарми.
Охридско рипче.
Кичевско лепче.
Кавадарско винце.
Еден мал дел од Македонија, а( Има уште многу).
0ReTweets1Favorites·Details
@onepickright Или на еским да му продаваш снег.
0ReTweets1Favorites·Details
@aP41IWsLgUTQD1T Што ако возилото било Тесла,ставено на авто пилот и се возело само.
0ReTweets1Favorites·Details
@DeboraSkunk Кој не слушнал и не видел ,,скршено срце",е ова е тоа срце.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1АЛХЕМИЧАРОT☦ 🧪⚗alhemicharot17
2Мaргаmkdprolet4
3ПандоринаКутијаpandorabox974
4🗿камено доба🗿kamenod11113
5Dick 🇲🇰biguzdikuz3
6Ambassador Angela Aggelerusambnmacedonia2
7🔪ЛИЛЕСТЕЧАЈКА и њене чаролије🦴biktop162
8Crnogoraccrnogor132950642
9inertiahistoryhistory_inertia2
10Marijamara009140952