TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таинственото Дете @tainstvenodete
#reach: 30243   ( 263rd )
#followers: 6338   ( 460rd )
Осумгодишно детенце тренира ракомет, вчерашниот час случајно завршува 20 минути порано, сите родители си ги земаат децата и си одат дома, само детенцето само во училишниот двор, навечер во 20 часот, ја чека мајка си да го земе. Во меѓувреме...
30ReTweets213Favorites·Details
Да, детенце оставено само во црна темница во училишТен двор да чека мајка и "професионалноста" на тренерот да си замине, без да другарува со детенцето додека го земат, ќе беше причина за нешто поголемо. Тоа Детенце е мое внуче од брат.
6ReTweets222Favorites·Details
Еве Германија имала недостиг од 2 милиони работници, таман комплет цела Мк сосе партали може да се вдоми таму.
19ReTweets160Favorites·Details
детенцето ѕвони кај мајка си и со плачлив глас ѝ кажува дека сите заминале, го оставиле само да чека. Мајката, од страв и паника да не му се случи нешто на детенцето, вози пребрзо и прави сообраќајка. За среќа, сѐ се завршува со мали последици...
5ReTweets119Favorites·Details
Дали вака треба да изгледа водител на вести во Мк? Јас би го избркал уште утре од работа, дали се има видено каков е со брадиштето? Резил. https://t.co/VsI9GZAwuC
1ReTweets58Favorites·Details
@Hank___Chinaski Не знаев, ама како и да е, стилот му е како за обичен работник, како мене, а не лице кое презентира вести пред цела јавност.
0ReTweets7Favorites·Details
@programlabilna @MarijaDanilovs1 Ако ја погодите асоцијацијата од зборовите: вода, скијање и аптека, добивате пакет Сано сокови. Имаме слушател на линија, повелете? Во програма сте.
1ReTweets2Favorites·Details
Добро утро само на нас настинатите.
0ReTweets5Favorites·Details
Улогата на Ал Пачино во "Scent of a Woman" е врв во филмската индустрија.
0ReTweets4Favorites·Details
Најубавата работа шо ја слушнав или прочитав денес, е дека наши спасувачи ќе одат во Турција да помагаат.
0ReTweets4Favorites·Details
Ние шо сме слаби, треба да си носиме камења во ранец на ваков ветар.
0ReTweets3Favorites·Details
Сакам да им ги слушам мислите на луѓево.
0ReTweets3Favorites·Details
@marmar_md_l Само тебе може да ти текне на ваков појадок...
0ReTweets2Favorites·Details
@februar1967 @marmar_md_l На тацна у кревет.
0ReTweets2Favorites·Details
@MarijaDanilovs1 @programlabilna Сакав да се помачи малку, инаку одма ќе погодеше 😁😁
0ReTweets2Favorites·Details
Сакам да сум Питер Паркер месец дена, да се изнаскокам по згради.
0ReTweets2Favorites·Details
@vitanovaaaa @alegorija Менталитетот на Балканов одамна е заминат во неповрат, така да, ништо нека не те чуди ако слушаш (слушаме) вакви муабети од други и понатаму.
0ReTweets2Favorites·Details
Не знам како е кај вас, ама кај нас пола живот, неделниот ручек е мусака.
0ReTweets1Favorites·Details
Ако сте дома и ве затекнав на ручек, пуштете на мрт 1, има концерт од група Фонтана и кларинетистот Благојче Трајковски, право мајсториште после Џамбо Агушев.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1marmar 🐈‍⬛marmar_md_l3
2Змајче со хаштагот 💫programlabilna3
3Marija Danilovskamarijadanilovs12
4Njetochkacalamitydzejn2
5Мимикријаmajaspasovska12
6Marijamara009140952
7Кичеецотmancesterovec72
8Мацкоfebruar19671
9Даниелаingeingedani1
10Sunshineubava_i_milna1