TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Биби @the_bb_
#reach: 75202   ( 201st )
#followers: 12463   ( 84th )
#1
Зад мене на каса во Рамстор чека дедо (+80 г.). Касиерот од соседната каса му вели:
- Повелете на оваа каса.
Дедото културно му враќа:
- Не сакам кај вас, маската ви е под носот.
Касиерот малку си пропадна во земја и ја поднамести маската.
Ќе се опраиме, ако не сега, за 100 г.
36ReTweets257Favorites·Details
#2
Сопственик на неколку хидроцентрали предводи протести против цената на струјата.
Следно е Бил Гејтс да предводи протести против дигитализацијата.
31ReTweets122Favorites·Details
#3
Експлицитен пример како Левица се „бори" за работничките права и како ги третира своите работници :( https://t.co/5H1NfsAzoc
24ReTweets40Favorites·Details
#4
Нормално дека Бугарите се уште ќе скокаат и ќе не заебаваат. Јазик искршивте да проговорите бугарски, Конески го омаловажувавте, коленичите за бугарски пасош... Што очекувате, да бидат фини кон луѓе кои без трошка гордост се самопрогласуваат за Бугари?
20ReTweets57Favorites·Details
#5
Еден прост пример за тоа колку сме далеку од општество на отворени умови:
Пред неколку години, синко се врати од школо лут зашто наставничката му рекла дека лошо си го нацртал семејството - таткото со долга коса, мајката со куса коса. А мајка му и татко му токму така изгледаа/т.
9ReTweets80Favorites·Details
#6
Предлогот на Груби е идиотски. Знае и самиот, ама му одговара да продава националистичка политика. Ни газда Албанец не би вработил 100% Албанци, ако се некомпетентни и не му носат профит.
9ReTweets75Favorites·Details
#7
Кога Шилегов стана градоначалник, вмровци коментираа дека е богат. Зошто не би бил? Човек со адвокатска кариера и сопруга која има сопствен добар бизнис. И сега одеднаш запрепастени - градел куќа во Маврово. Па лажни слики, па чуда... Не знам што е спорно, освен ситните им души.
6ReTweets71Favorites·Details
#8
11.09.2020 - денот кога сите скапи вмровски коли излегоа на протест против сиромаштијата!
10ReTweets42Favorites·Details
#9
Дали во знак на револт затоа што кафето е 6 денари, новопечениот квази душегрижник ќе побара да го менаџира собраниското бифе за да може кафето да го наплаќа по 60 денари? Се разбира, 25% би оделе во солидарниот фонд на партијата :)
10ReTweets34Favorites·Details
#10
Добро, дали сте нормални да ми држите лекции дека студентите се греота затоа што во студентското бифе кафето е 60 ден.??? WTF, не правите муабет за цената на сместување, храна, партиципација, книги... правите муабет за е* кафе кое не мора да го пијат во кафуле.
8ReTweets36Favorites·Details
#11
1. Во платата влегува минат труд, што значи 63500+4500=68000
2. 68000 за 154 часа. Вообичаено, месечно има 168 или 176 раб. часови. Кога би работел 176 часа, платата би била 78000+15000 од дежурства = 93000.
3. Колку му беше платата на Николов како економски промотор во Париз? https://t.co/WG7WnLc2Bk
9ReTweets29Favorites·Details
#12
Баш ме интересира кој ќе биде суперхеројот што ќе натера 1600 џабелебојадачи да почнат да одат на работа за истите пари што 10 години ги добиваат без работа.
Не верувам дека тоа ќе биде баш Артан Груби.
5ReTweets35Favorites·Details
#13
Изложба на бугарски авотмобили во вашиот загаден град, во организација на вемерото.
4ReTweets34Favorites·Details
#14
Вмровциве нешто многу нервозни сабајлево. Не можат да решат дали сум Шиптарка или Бугарка 😀 https://t.co/8TiTlof6zs
2ReTweets39Favorites·Details
#15
Убав ден, благодарение на @mishevski8 💜 Ископа наши стари, забавни, човечни твитови. МК Твитер дефинитивно бил поубаво место пред 6-7-8 години.
5ReTweets25Favorites·Details
#16
Се изморив од вашето душегрижништво ☹️ Сте се родиле со златни лажички во устата и продавате приказни за широки народни маси. Ни сте виделе, ни сте осетиле. Вака да се пењавевте за правата на сиромашните во време кога се клесаа мадињата на Букефал, сега сите ќе беа посреќни.
1ReTweets19Favorites·Details
#17
Дали „невините“ ФБ статуси тукушто станаа клевети и закани за формирање парадржавни структури?
Клевета: Ги посочува Заев и Стево, иако заканите се од трети лица.
Закана: „ќе го најде“ (кого?), ќе се заштити (како?), го мобилизира членството (со каква цел?)
https://t.co/6ZuBu196BY
0ReTweets15Favorites·Details
#18
Јас кога се спремам да вежбам 😂 https://t.co/vKDEyW49QR
0ReTweets12Favorites·Details
#19
Она кога ќе напишеш твит и некој ќе го стави линкот во ДМ група "Десна Левица до гроП", со наредба „стрелајте другари" 😜
Волку цитирање немаше да добијам дури и да напишев научен труд за вакцина против короната 😂
Р.Ѕ. Им се извинувам на вмровците што ги спомнав во риплаите. https://t.co/uDp0jb4CnF
0ReTweets12Favorites·Details
#20
Повеќе од јасно е дека сакате да постирате селфи на твитер. ОК е, се навикнавме. Не мора секогаш да измислувате образложение за селфито :)
2ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Igor Spiroskiipicako15
2Богprkosot9
3Rabbit of Caerbannogcaerbannogof8
4(не)јасна 🌚klarascholz7
5Брат му на Афераdzilit6
6Џедај до гроп од ex ФИРОМkjosmofon5
7Јодата од МКyoda_mk5
8pandishpanpandishpan14
9Алекс 🇲🇰🇪🇺enginebluewater4
10Еј Брејgogiche3