TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АРХАНГЕЛ @thewh1stler
#reach: 28097   ( 1234th )
#followers: 4205   ( 749th )
#1
Цел ебан живот правиш мали ситни работи за сите наоколу, а тие комотно си газат по нив како да се распослани зрнца морска песок, сепак се надеваш дека ќе се појави некој која ќе земе од "песокот " во дланка ќе те види, ќе ти се насмевне и ќе те праша " за мене ли се?". Не вреди!
3ReTweets31Favorites·Details
#2
една сосем поинаква љубовна приказна .
SCORPIONS - ALWAYS SOMEWHERE https://t.co/HhKxmazCAs via @YouTube
5ReTweets14Favorites·Details
#3
ќе се најдеме или да почнам да те барам ?
5ReTweets11Favorites·Details
#4
Одморов ми помина како блуз .
Споро, тивко и осамено ....
Пусти се сите места на светот кога срцето е празно .
2ReTweets19Favorites·Details
#5
[HQ-FLAC] Nirvana - Where Did You Sleep Last Night https://t.co/LEdokxoA63 via @YouTube
4ReTweets13Favorites·Details
#6
Продавам домати и примам нарачки за пипер за ајвар .
3ReTweets16Favorites·Details
#7
Van Gogh - Neko te ima - (Audio 1991) HD https://t.co/BC5B4DXQhH via @YouTube
3ReTweets12Favorites·Details
#8
некогаш сакав да бидам тој кој ќе ја избрише тагата од нечии очи, се трудев не дека не ...
не и не сум сигурен дали вредело.
Rory Gallagher - Moonchild (with lyrics) https://t.co/QYwrYmWnQr via @YouTube
3ReTweets12Favorites·Details
#9
Live and then die.
4ReTweets9Favorites·Details
#10
Ако тражиш некога, некога за заувјек ...
3ReTweets10Favorites·Details
#11
Skid Row - In a Darkened Room (Lyrics) https://t.co/c6IPYTaSYl via @YouTube
3ReTweets9Favorites·Details
#12
го сонуваш ли тоа по кое копнееш ?
1ReTweets14Favorites·Details
#13
Во одреден момент под одредени околности секој еден може да ти биде совршен .
2ReTweets9Favorites·Details
#14
@LilIgoAnd Ми се допаѓа начинот на кој ја опиша сликата :)
0ReTweets15Favorites·Details
#15
@JordanIva Нема народ понапатен од свои синови изроди како Македонскиот !!!
бедотии, еден ден ќе ве нема но вашите глупости ќе останат за навека
1ReTweets11Favorites·Details
#16
Немоќ е болест, не е пренослива но сепак опасна болест за единката .
1ReTweets10Favorites·Details
#17
@Freddy_AFC Поставени нови табли - а што очекувавте од одродени комуњари?
0ReTweets12Favorites·Details
#18
Ајде среќо помогни малку де :)
1ReTweets9Favorites·Details
#19
@sonuvac :) добра песна :)
https://t.co/pcx2c85VFs
2ReTweets5Favorites·Details
#20
...U iznajmljenoj sobi vlaga,
jedan po jedan san rusim, a 
od nje nema ni traga ...
1ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🍀sonuvac16
2devojcetosokucinjatahejter_venus7
3Евианdotblackend6
4Македонско девојчеmsoldieroflove5
5Дарлаexmitevskad5
6crvenokosata2eyeshadow4
7Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирамrealloshgze3
8Jasnasvest11113
9Katica Kulavkovakkulavkova3
10Дедadedapilos3