TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тања Каракамишева Tanja Karakamisheva @tkarakamisheva
#reach: 63814   ( 400rd )
#followers: 2475   ( 1468th )
#1
Некои пријатели од ВМРО-ДПМНЕ ме прашуваат зошто сум толку ригидна и одбивна кон Северна, зошто не сфатам дека е тоа реалноста со која треба да живееме?! Одговорот мој е едноставен, ако ви влезат дома и ви силуваат се по ред, родители, деца, баби, ЌЕ ЖИВЕЕТЕ СО ТОА КАКО РЕАЛНОСТ?
40ReTweets154Favorites·Details
#2
Ќе се здружиме сите заедно во борбата против власта кога опозицијата ќе излезе со прецизен став дека Преспа ќе биде поништен, Договорот со Бугарија ќе биде поништен и кога ќе се покаже цврстина во одбраната на национ. достоинство. Тој процес ќе бара откажување од многу бизниси!
40ReTweets142Favorites·Details
#3
Едно прашање до Северџаните-откако сменивте име,продадовте историја,останавте без идентитет,а останавте во соблекувалната на НАТО и пред оградата на ЕУ без реалност да влезете во ниту од многуте врати, седнати без облека, посиромаси за уште 10 милијарди евра, како се чувствувате?
44ReTweets122Favorites·Details
#4
„Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови - изроди како македонскиот.“ ПРЕДАВНИЦИ МАКЕДОНСКИ, ЧИТАЈТЕ ЧИВ Е ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ! Уште па седнеле на маса и дебатирале?! Наместо да отераат се во мајчина тие мудрувале за Гоце! МРШ, НЕПРОКОПСАНИ!
32ReTweets131Favorites·Details
#5
Само што добив инфо дека Македонците во Австралија го симнале официјалното знаме на Македонија и го поставиле старото Ѕвездата од Кутлеш. Како бе да не ги сакаш, како?
25ReTweets151Favorites·Details
#6
Читам утре во 23.55ч на аеродромот Александар Македонски ќе слетаат нашите јунаци. Прашање до @VladaMK зошто не го ангажираат владиниот авион да ги донесе ракометарите? Зошто прославата да не биде на плоштад во нормално време, туку мора да се малтретира тимот и народот по полноќ?
31ReTweets131Favorites·Details
#7
Идната влада ќе има ОБВРСКА да го раскине Дог. од Преспа.Во него спротивно на меѓ.право стои дека е нераскинлив.Ништо не е вечно,така и овој дог.!По нег. раскинување од МКД страна следи испраќање нота до ООН, плус домашна задача Уставен да ги поништи актите донесени поради дог!
36ReTweets116Favorites·Details
#8
Не можете да не избришете, не можете да не забраните, не можете да не замолчите, не можете да не контролирате, не можете да не продадете, не можете да не купите! МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ВЕЧНИ! https://t.co/zYIVB4Sv13
28ReTweets122Favorites·Details
#9
Гордата граѓанка на РСМ се почувствувала понижена од терминот "северџанка" и од статусот балерина со кој впрочем сама се гордееше.Знам дека втор пубертет е тешка работа ама "професоркава" ги измешала брзините,богами и интелектуалните поими.Штета за женава! https://t.co/pEqzdLUuxQ
21ReTweets138Favorites·Details
#10
Еве сакам да го сконтам раководството на ВМРО-ДПМНЕ во одлуката да биде конструктивно и не ми оди.КОНСТРУКТИВНОСТ кон власта се покажува кога работите одат во добра насока,кога власта презема + чекори за развој на држ.КОНСТРУКТИВНОСТ ПРИ УБИСТВО НА ДРЖАВАТА Е УЧЕСТВО ВО КРИМИНАЛ!
33ReTweets94Favorites·Details
#11
Се додека во закон не се стави обврска за задолжително отворање постапка за ДЕТАЛНО ДОКАЖУВАЊЕ НА ПОТЕКЛОТО НА ИМОТОТ на сите поранешни, сегашни и идни политичари со задолжително конфискување на се што ќе се докаже дека е стекнато на незаконски начин НЕМА ОПРАВАЊЕ НА ДРЖАВАТА!
29ReTweets102Favorites·Details
#12
Стварно ЗЗ вчера рекол само поединци пееле НИКОГАШ СЕВЕРНА, САМО МАКЕДОНИЈА??? Над 100.000 поединци на плоштад и уште 100 пати по толку во домовите...до каде е марихуаната во валандовскиот крај, порасна? Почна бербата?
21ReTweets122Favorites·Details
#13
По новообјавените "бомби" Чека од Чикаго ги поздрави ДУИ со изјавата "Или ќе бидат затворени за криминалци или Заеви ќе падне!".Интересно е како Чека нема бомби за Заеви...или сепак, ИМА?Како одеше поговорката "кој на друг гроб му копа на крај сам паѓа во него",така беше нели?
23ReTweets105Favorites·Details
#14
Стварно ОЈО покренал истрага по допрен глас против професори на 2 факултета во Тетово за кои 15 студенти кажаа дека им биле барани сексуални услуги за да положат испит?И стварно факултетите се пред клуч??? Мала шала...во државата овие професори ќе бидат избрани за советници!
24ReTweets99Favorites·Details
#15
На денот на Св.Константин и Елена НАРОДОТ ПОРАЧА:
НИКОГАШ СЕВЕРНА, САМО МАКЕДОНИЈА!
Како што Константин го прекина тривековниот прогон на христијаните во Римската империја и започна нова, христијанска ера во Римската државна историја, така и Вардарци ставија КРАЈ НА МКД ЕТНОЦИД! https://t.co/KEVSetDMb7
21ReTweets103Favorites·Details
#16
Некогашниот миленик на Европејците денес го фрлаат на буниште.Германски "Билд" објавува разговори на Рама како абер да ја напушти власта што е можно поскоро. Муабетот ми е, не се радувај премногу ако си миленик на Европејците. ЗЗ и Рада, загрижете се! https://t.co/ZcmPrS2i4J
26ReTweets84Favorites·Details
#17
Реков и пак ќе речам, И ЈАС СУМ СТОЈАНЧЕ СТОИЛОВ, НАШАТА ПЕТКА МАКЕДОНСКА! https://t.co/ptAHWL2vUa
19ReTweets101Favorites·Details
#18
ПОТОП ЗА СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА РАДА И ЗАЕВ!
Милион метли веќе не ве "перат"!

Новата Европска реалност стартува од утре! https://t.co/NXFtOdbWs4
27ReTweets68Favorites·Details
#19
Идеалите и столбовите се поставени само треба да ги следиме и почитуваме!Народот и неговата благосостојба,правна држава,ред и поредок, правната сигурност пред бизнис интересите на политичарите!
Нема држава ако нема задоволен и почитуван народ во неа! За татковината,за идеалите! https://t.co/oaRHQp9qUJ
24ReTweets77Favorites·Details
#20
Ќе објасни некој од сМРТ зошто нема директен пренос на натпреварот со Полска? Или пак после 2 дена ќе пуштите бедно соопштение каде ќе се вадите на "радикалните" Комити?Еејјј,до кое дереџе стигнавме национална репрезентација да не можеш во СВОЈА ЗЕМЈА да гледаш!!!Умот арен ви е?
19ReTweets86Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Влада на Р. Северна Македонијаvladamk13
2Мартианmartianfrommkd13
3Toto #ДвижењеБојкотирамtoto2992960011
4Аleksandarjuvesnake11
5Robert Veljanovskir_veljanovski10
6Сексипал Ијрупианpravednatavita10
7Амазонbeliotpesjak9
8Лавот од Фориноbryonybree8
9Makedončišteshopkarishte7
10Петар Громовhonjomasamune47